Jaanipäevaks kõrgeks karvab rohi.

No kui juba formsprigis mu käest küsiti, et kuhu jääb jaanipäeva postitus siis ilmselgelt seda oodatakse ja see peab ka tulema.
Minu jaanipäev algas tegelikult 19. juunil ja lõppes 25. juuniga. Vahepeal küll oli väike jaanipäeva ootus mitte tõsine jaanipäev.
23. juuni ärkasin ja tegin oma nn. kodused toimetused ära, käisin saunas pesemas ja hakkasin onuga Kadrina poole sõitma. Kella kaheks oli Kadrina vaja jõuda. Tantsuproovile. Poole tee peal mõtlesin juba, et pean Helenale helistama ja ütlema, et jään veits hiljaks aga nagu pärast välja tuli jõudsin esimesena ja veel viis minutit varem. (Meil on jah kahjuks juhtunud see, et kui proov algab kell 2 siis hakatakse kell 2 tulema, mitte ei olda kohal.) Tegime oma tantsuproovid ära, sain Merrult lõuksi ja liikusin koju. Lakkisin küüned tumesiniseks (Pooled noormehed- täpsustades purjus, nägid mu küünevärvi järgmisel päeval juba veidike kainemana) Sõin arbuusi ja sain kõne Gertsult. Liikusin siis talle vastu bensukasse. (Kui tuleb tuttav jutt ette, siis eelmises postituses oli see Eesti meisterdamine samal päeval) Istusime bensuka taga, Gertsu puhastas oma jalgu õlist ja rääkisime juttu ja sõime jäätist umbes kõriauguni. Ma imestasin tolhetkel seda, et Gertsu tuli rattaga, mitte rolleriga. Hea töö neiu! Mingi aja olime seal siis liikus tema edasi Tapale? või kuhugi imelikku kohta ja mina läksin koju, et esinemis riided välja otsida. Helistasin Ann.ile ja küsisin, et miskell me kokku saame. Varsti juba jalutasime Ann.iga laululavale. Esinemine läks nagu läks. Palav oli, seda võin öelda ja Marge ütles et olime tublid (Aga seda ütleb ta peaaegu iga esinemine) Läksime Ann.iga koju, et riided ära viia ja üldse ennast korda teha. Päeva feil tuli ka. Rääkisime Ann.iga, et me helistame kui kumbki valmis on. Ann helistas mulle, aga ma polnud veel valmis. Ma küsisin, et mis kell on. Ta ütles 11. Ma ütlesin, et tavai, et saame 15 kokku siis. Haha, Ann oli juba pikka aega mu maja ees olnud. Ma mõtles, et kell oli 21.11 aga ma mõtlesin, et 23.00. Ei imesta, et ta kaua ootas. Ma nägin vähemalt kuum välja. (Väidan, et olen kuum ja kohe olen egoist?!) Kalju ütles ka. Liikusime poodi, et juua osta ja siis läksime Karli kõne peale laulukale tagasi. Tsillisime laulukal. Solvasime/solvusime. Laulsime. Olime lõkke ääres. Ann oleks ära põlenud. Osookin (ei tea kuidas ta nime kirjutada) ja ta semu nillisid meid. Istusime. Rääkisime Karmoga juttu. Igavlesime. Vaatasime köievedu. Ja järsku.
Ann: Kuule kas see on Kevin vä?
Lisete: KEVIIIIIIIIIIIIIIIIN
Jah ja siis oli küll kerge tuju kõikumine. Heast- halvaks. Kõik tänu sellele, 'Ann-mis-sõna-see-oli' olekule. A poh, pärast olid purjus siis olid sõber. Veidi nõme aga tuju läks halvast-heaks. Kevin ähvardas mind, et kui ma masetsemist ei lõpeta siis ta kallab mulle õlle pähe! Mingi aeg läks Ann koju. (Vaene vana inimene..) Vaatasin jaanituld. Kaitsesin Liisi. Rääkisin Taaviga. Vaatasin purjus inimesi. Igavlesin. Naeratasin Karlile. Läksin äkki mingi kella nelja paiku koju.? Taavi tuli ka mu juurde oma pead kaineks magama.
Hommikul 24.juuni Taavi läks õue ja ma jäin ennast korda tegema. Räige padjakas. Olin väljas kuni Taavi pakkus välja, et võiks minna Viinistu jaanitulele. Jah käisin Viinistu jaanitulel. Vaatasin päikeseloojangut ja nägin oma elus esimest korda jaaniussi, nii veider kui see ka poleks. Avastasin, et Jürgen on äge. Üüber äge! Janika on ka tore, poleks uskunudki, et ta nii tore on. hehehe. Ja siis..

..on mu aeg lõpetada.

(25.juuni oli mõttetu, sellest ei ole rääkida midagi. Grill ja saun ja särki-värtki.)
Lisete.

Kommentaarid

Populaarsed postitused