Midagi muud 10

Midagi muud 10 ehk "kirss dekoltees"
Nüüd tuleb selline osa, mis ilmselgelt väga paljudele peale ei lähe. Hakkan teile rääkima oma lemmikraamatust, milleks on Kintz Kinzenbergi "Ma olen kole". Ma ei saa siia sisukokkuvõtet kirjutada, sest Kristiine tahab seda raamatut ise huviga lugeda ja see ei oleks tema jaoks enam huvitav siis, aga ma kirjutan siia selle teksti, mis on seal raamatu taga kirjas ja paar huvitavat laused veel.
"Maailm on väga lihtne 'asutus' - see on kas ilus või kole. Oleneb, mis osa me kasutame...
Mina olen näiteks kole. Olen seda teadnud lapsepõlvest saadik, sest mu lendlevad pulkjuuksed ei suutnud iialgi konkureerida pinginaabri lokkidega. Aga ühel päeval ma unustasin selle teadmise, sest mind hakkas armastama mees ja tema -nagu nad alguses kõik! - kinnitas, et ma olen hoopis ilus.
Ma pühendusin täielikult talle ning lahutasin endast isekuse. Kuid millegipärast - ma ei saa sellest siiani aru - leidis ta ühel päeval armukese. Ta hakkas minu asemel suhtlema uue naisega. Ta hakkas jagama ennast teise naisega. See ei mahtunud mulle pähe - miks? Mis jäi minus vajaka?
Seega sattusin ma kasutama koledamat osa maailmast. Olin jälle kole. Mind oli visatud kuhugi lapsepõlve mälunurka ja kõik kordus. Selleks, et endaga toime tulla, hakkasin kirjutama, kirjutama..neile naistele, kes on selle üle elanud. Et ka madala enesehinnanguga naine võiks ühel päeval öelda: ma olen ilus, vaat mis."
Mina olin juba selle jutu peale väga huvitatud selle raamatu ostmisest ja lugemisest. See on esimene raamat mille ma pm. ise olen ostnud. Ja ma ei kahetse, sest see raamat panigi mind raamatuid lugema. Olen õnnelik, sest mul saab kohe läbi teine 400 leheküljeline raamat. (Pean ütlema, et ma vihkasin lugemist enne "Ma olen kole" raamatu lugemist, aga ma pidin seda lugema etlemiskonkursi jaoks. Olen õnnelik!)
"Olgu nii väsinud või purjus tahes, sportlane trenni minemata ei jäta."
"Paksud naised on armastust täis, nad on armastuse pommid."
"Tea peate oma mehele ütlema, et ta teid rohkem armastaks. Kui naine tunneb kogu aeg õnnetunnet, siis ei hakka ta seda toidust juurde ammutama."

Kommentaarid

Populaarsed postitused