Midagi muud 18

Nüüd ma kirjutan teile ühest kohast, mis on mulle arvatavasti üks kõige kallimaid kohti üldse. Tegelikult, kui ma nüüd isegi mõtlema hakkan, siis nüüd see ongi mulle kõige kallim koht. Nimelt on tegu minu suvekoduga Loobus (edaspidi nimetan seda Pärja nime all). A ja kui ma vahel ütlen, et ma elan seal Läsnal, siis ma valetan. Tegelikult on niimoodi, et meie kodu on peaaegu piiri peal ja kuna Läsna on mulle millegi pärast alati rohkem kõlalt meeldinud, siis kasutan ma seda väga palju. Õige on muidugi, et ma elan Loobus, kuid meie läsnakate, loobukate ja arbakate jaoks oleme me nii-kui-nii nagu üks suur küla (ma ei saa muidugi kõigi eest rääkida), seega erilist vahet ei ole.
Nüüd siis miks see kõige kallim koht on. Ma olen seal IGA suvi väiksest peale olnud ja seal on möödunud mu lapsepõlve kõige ilusamad aastad. See on täitsa päris minu oma. Sõna otses mõttes minu oma. Sinna on alati nii hea minna. Mäletan, kui mu vanaema veel elus oli ja ma Pärjal pahurdasin, siis ta ütles mulle: "Mine õue ja karju natukene." Minu arust on see maailma kõige mõnusam tunne, kui Sa karjud ennast tühjaks, et ainult mets Sulle vastu kajab.
Ma armastan seda kohta ja ma loodan, et ka teie saate kogeda selle koha mõnu, kes veel seda kogenud pole!

Rikkusin korda. Panen kaks pilti, et te saaks parema ülevaate.

Kommentaarid

  1. jep, võid rahulikult kõigi eest rääkida ma usun. isegi ma olen nõus, et läsna, loobu ja arba on üks suur piirideta küla.
    gerts

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused