Ma uppusin.

Nägin täna kohutavat und. See uni oli seoses mu sünnipäevaga.
Eile ma Ann'ile kurtsin ka, et ma tegelikult natukene kardan seda. Sünnipäeva, ma mõtlen. Seda Läsna pidu ja seda, et mul on sünnipäev.
See unenägu oli väga pikk. Ma pole vist reaalselt mitte kunagi nii pikka ja detailset unenägu näinud. Nagu mu unenägudel tavaks on, siis ka seekord toimus tegevus kolmes kohas korraga. Kõik kolm erinevat kohta olid järsku üks kindel koht.
Ma ei hakka täpselt kirjutama, et mis, kus ja millal juhtus, sest see oli tõeliselt detailne. Selle pean ma ikkagi ära mainima, et unenägu lõppes sellega, et ma ei kannatanud seda kõike enam välja ja uputasin ennast ära. Ma jooksin oma peoriietega Loobu jõkke. Mulle hüppasid järgi Ann ja Heleene, kes mind enam päästa ei jõudnud. Mu viimased sõnad jõkke joostes olid: "Ma ei tahtnud sellist sünnipäeva!"
Hommikul, kui ma silmad lahti tegin olid mu silmad märjad. Ma kartsin, õigemini siiamaani kardan. Ma kardan seda päeva, ma kardan Läsna pidu. Sest, kui sel päeval juhtub kasvõi üks neist asjadest, siis ma ei tea mis ma teen. Ilmselgelt hakkan ma ettekujutama, et kõik lähebki nii nagu selles unenäos. Ainuke asi, mis ei saa minna, nagu seal unenäos on see, et Läsna Rahvamaja on ikka seal, kus ta on. See tähendab seda, et ei ole mu suvekodu Pärjat, kus unenäos oli saun; ei ole mu vanaema maja, mille kõrval on Loobu jõgi, kuhu ma ennast ära uputasin. See on tõesti ainukene hea asi.
Vaatasin erinevatest allikatest, mida tähendab riietega vette minemine, uppumine ja kõik ülejäänud, mis selles unenäos olid. Uppumine tähendab hirmu. Riietega vees olemine tähendab ebameeldivat vahejuhtumit. Jões olemine tähendab võitu vaenlase üle ja pääsemist eesolevast hädast (Surm on tõesti hea pääsetee.) Ujumisel uppuda (ma ei hüpanud jõkke kohe teadmisega, et ma upun) tähendab elumuutust, surma ja kodumaalt lahkumist.

Kommentaarid

Populaarsed postitused