"Sa ei meeldi mulle üldse."

Ma ei teagi, kust alustada. Oleks mul arvuti kohe ees olnud, kui kunstitund oli, siis ilmselgelt oleks te leidnud siit postituse sisuga: Ma vihkan Sind. Mine p*rse. Sure maha või mis iganes.
Ma olin pühaviha täis. Õigemini, siiamaani olen ja ma juba tunnen, kuidas kõik mu sees keema hakkab, kui ma neid ridu siia praegu kirjutan.
Aga mis siis tegelikult seal tunnis juhtus. Pidime tegema töö oma eeskujust/iidolist. Nagu siis facebook'i pildi pealt näha oli mul neid eeskujusi natukene rohkem kui üks. Mina olen väga rahul ja mulle meeldib see väga. Lihtne, kuid ilus ja MINULE väga tähtis.
Aga Peets..
1. Must ja valge pole tema jaoks mitte mingisugused värvid. Mis sest, et ta ühe teise must-valge töö kohta ei öelnud mitte ühtegi sõna selle kohta. See teine must-valge töö meeldis talle väga. Aga MINU must-valge töö oli värvitu.
2. Emotsioonitu kritseldus. See ei olnud tema jaoks kunst. Absoluutselt mitte, see oli tema jaoks mingi alus kus on mingid suvalised pildid peal. (Mu käed hakkavad juba vihast värisema.)
3. EMOTSIOONITU!!! TÄIESTI EMOTSIOONITU!
Ma ütlesin kohe Triinule ja Kaljule, et kui ta hakkab minu töö kohta rääkima, et see on emotsioonitu kritseldus, siis ma lähen klassi ette, võtan selle töö talt ära, saadan ta perse ja lähen klassist välja. Kuidas kurat saab üks inimene öelda, et töö on emotsioonitu, kui ta kurat ise ei tea mitte midagi. "Kas ma pean rääkima, kuidas ma selle töö tegin?" "Jah, seda ma tahaks kuulda küll." Rääkisin talle ära, kuidas ma käisin näitlejate käest autogramme küsimas ja kui hea meel Natalil oli, kui ma ütlesin, et ka tema on minu iidol/eeskuju. Sellepeale ütles Peets: "Eks näitlejatel on alati hea meel, kui neilt autogramme küsitakse." HALLO? Kurat, kas ma oleks pidanud tooma Natali klassi ette? Nagu kas ta arvab tõesti, et Natalil on rohkem sooja sellest, et keegi, täiesti tühine inimene küsib talt autogrammi või sellest, et ta on ühe noore neiu eeskuju/iidol? Mis Sul nagu viga on inimene? Eesti keelt mõistad ka või üldse ei mõista.
Jah. Ma läksin väga endast välja. Juba esimene asi, kui ta mu plaadi seina peale pani NÄTSUGA. Kes paneb raske asja NÄTSUGA seina peale? Muidugi see kukkus sealt seinalt paha. Must värv tuli maha ühest kohast. Pildil seda näha ei ole, sest ma panin sinna näpu ette. Peets ise ütles sellepeale: "Oi, kukkus maha või."
Aga no ausalt. Kuidas Sa saad öelda, et seal pole emotsioone. "Mind tõesti ei..kuidas nüüd öelda.. ei huvita, kas teie seal töös emotsioone näete või ei. Kõik, kes siin klassis mind vähegi tunnevad, teavad millised emotsioonid mind seoses Rakvere Teatri ja nende näitlejatega valdavad."
Kui ta oli veel kritiseerinud ja halvustanud minu ja ka teiste töid, siis viskas kõigil klassis üle. Klassis ei olnud enam korda. Kõik mölisesid ja tegid iroonilisi märkuseid.
Pillerin: "Näiteks minu arvates on Linda töö nagu väikese lapse joonistatud, aga Lisete.." ja rohkem ta öelda ei jõudnud, sest Peets hakkas kohe vastu rääkima, kui hea töö Linda tegi.
Täiesti ausalt võin öelda, et ma hakkasin kunsti tunnis nutma. Kalju küll ei lubanud mul nutma hakata, mingi Peetsu pärast, aga ma hakkasin, sest no kurat, mitte üks inimene ei ütle mu töö kohta, et see on emotsioonitu kritseldus. Kus kurat Sina tead, mis emotsioonid mind valdavad. Ma tahaks siia kirjutada veel paar krõbedamat sõna kui kurat või perse, aga.. Kurat küll. Ma olin õnnejunnis, kui ma sain kõikidelt oma lemmikutelt autogrammid ja, et neil oli endal hea meel, et nad said need mulle anda.
Ma läksin lõpus nii närvi, et ma ütlesin talle: "Kas ma saan oma töö tagasi?" "Jah, saad küll!" Siis trampisin ma klassi ette, et oma töö ta käest ära võtta. Ta kurat hoidis Üllari pildist kinni, mingid sõrmejäljed on seal nüüd. Mõistus, hallo, kus oled? Kui ma klassi ette jõudsin ja oma tööd tema käest ära hakkasin võtma käskis ta mul rahuneda, mille peale mina ütlesin, et ma ei kavatsegi rahuneda, sest tuletan meelde, MITTE KEEGI ei ütle millegi kohta, mis ma teinud oled sitasti, kui nad sellest ise mitte midagi ei tea. Kurat, küsige Ann või Kristiine käest, kui õnnelik ma lõpuks olin, kui ma sain neilt need autogrammid. Sellepeale ütles Peets: "No siis Sa ei saa praegu ka oma tööd, jääd pärast tundi siia ja siis räägime." Siis lendasid mu suust paar krõbedat sõna JÄLLE.
Mind ei ole elu sees üks õpetaja nii närvi ajanud. Päris ausalt ei ole, aga täna.. täna ma ei olnud ainuke. Välja arvatud Mihkel ja Nagel ei öelnud ühtegi sõna kaasa. Nagel ainult naeris vahepeal Peri tobedate kommentaaride üle. Aga no ausalt.
Võib-olla ma olen oma Tulirebase nime saanud sellest, et kui ma tõesti tuliseks lähen, siis ma ikka olen tuline. Ja hetkel olen ma tulisem kui TULINE. Ma vihkan õpetajaid, kes on arvamusega on-kaks-arvamust-on-minu-ja-valge-arvamus. Tuletan meelde kõigile, et tegu oli omaloomingutööga ja ta kritiseeris õpilaste omaloomingut. Kas me sellist süsteemi tahtisime? Kas me selliseid õpetajaid tahtsime? Ma ei saa enam inimestest aru.
Ma tänan tõesti kõiki klassikaaslaseid, kes astusid temaga tulisesse vestlusesse/vaidlusesse. Ma tänan teid kõiki, kes te üritasite õpetajale selgeks teha, et omalooming, peakski olema OMAlooming, mitte ÕPETAJAlooming. Aga nagu ma pärast teistelt ka kuulsin, siis oma aastatepikkusel õpetamisel pole ta aru saanud, et omalooming on OMAlooming mitte TEMAlooming. Ja, kui Peets peaks seda juhuslikult kudiagimoodi lugema, siis tea seda, et ma olen väga tuline ja ka tema ei meeldi mulle. (Pealkirjas öeldud lause ütles Peets Perile.)
Palju õnne Sulle sünnipäevaks Peets, kui homme avastad, et Su klassi aknad on munadega koos, siis ilmselgelt ei olnud see mina.
Palju õnne, mu "lemmik"õpetaja.
Kuid Natali, Ülle, Mait, Üllar ja Margus, mina tänan teid ja olen oma tööga rahul.
Aitäh!
Samuti on oodatud kõik teiepoolsed kommentaarid.

Kommentaarid

 1. Postituse all võiks olla ka valik: Tuline!

  VastaKustuta
 2. Kohe parandan asja ära!

  VastaKustuta
 3. See pilt.. Noo super!! Päris ausalt..

  Aga Peets ongi selline.. Ja me oleme ise ka talle vahel vastu astunud, aga ilmselt mitte nii tuliselt kui teie. Ta on üldse väga imelik inimene. Kui me küsime talt mingi küsimuse, siis ta ei saa sellest mitte kunagi aru, hakkab ajama hoopis teist juttu. Sellepeale hakkab klass naerma, et ta aru ei saanud ja siis ta on jälle tige.
  Vahel on teda päris naljakas vaadata.. Aga see tema s-i šušištamine käib vist kõikidele pinda.. :)

  Ma küll ei ole näinud teiste töid, kuid mina oleks selle parimaks tööks ilmselt tituleerinud!

  Väga meeldib!!

  VastaKustuta
 4. Omal ajal (see on siis 12 a tagasi), kui Peetsu tund oli esimene, sai päeva alustada vaid pudeli Põltsamaa Kuldsega raadioruumis (mis tol ajal asus aula kõrval).. Peets oli ka minu "lemmik"!! All time fav! My ass!

  Terv, Ku$ka

  VastaKustuta
 5. ah, mida iganes. kui mul oleks ainuüksi selline nimi nagu Peets (wtf?), siis ma hoiaks oma suu kinni. pane jalaga.

  VastaKustuta
 6. omg, siia on kokku tulnud peetsi vihkajad vist. aga high five ka mina kuulun nende hulka. :) ta ei meeldinud kunagi mulle, kuigi ma armastasin kunsti. tema suutis selle kõik ära rikkuda. pole ime ka kui me igatund kisendasime ja lõpuks mind ikak välja viskas!

  VastaKustuta
 7. Go, Lisete !
  Mul on sellistel päevadel lihtsalt hea meel, et meie lõpetame kooli ära.. kannatame oma 12 aastat ja tõmbame minema.. Õpetajad aga istuvad seal edasi, kurb, kui nad ENDA VIGADEST ei õpi ja kuna nad nii jäärapäised on, siis ei imesta ka, et nad omavahel läbi ei saa.. Kahju neist noortest, kes meiega koos lõpetada ei saa..
  Aga jh.. Kunstiinimene on Peets, mis seal ikka, eks need ongi pisut kiiksuga, aga tuleb tunnistada, et ka mina olen kunsti vastu, selle tunni tõttu, oma armastust kaotamas, sest no ei tahaks kll ise ka selliseks muutuda..
  "OLED AUTORITEET SEAL KLASSI EES VÕI KASUTAD ÕPETAMISEKS AINULT OMA VÕIMU!?" tahaks ma vahel lihtsalt Peetsult küsida..

  Igatahes, loodan, et Peets mõistab ja tuleb ise sinuga rääkima, eriti veel, kui ta ei suuda oma arvamust SINU töö suhtes kuidagi delikaatsemalt väljendada.. äkki rahuneb suvega maha ;)

  Olen täiega SINU POOLT, LISETE!!

  Terv, Eva

  VastaKustuta
 8. sa oled ilus

  VastaKustuta
 9. Haha, aitäh viimane kommenteerija :D

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused