Milleks magada?

Ma nutsin viimati teatris nii kõvasti, kui ma käisin "Oscar ja Roosamamma: Kirjad Jumalale" vaatamas. Täna, kui ma vaatasin "Kevadine ärkamine" siis ma ei osanud sellest midagi oodata, ega loota. Ma olin vaid kuulnud, et see pidi hea tükk olema. Ma teadsin ainult, et see on muusikal, rokkmuusikal. Ma ei teanud kes seal mängivad või kes on autor või lavastaja. Pool tundi enne väljasõitu võtsin ma endale ette nende kodulehe ja tegin endale selgeks, mida ma siiski vaatama lähen.
Kui ma lugesin, et osades on Stig Rästa, Silver Laas, Norman Salumäe, Saara Kadak, siis ma teadsin, et see asi peab ikka väärt asi olema. "Muusikal rabab vaatajat oma otsekohesuse ja poeetilisusega. Siinsed teemad puudutavad igaüht, sest tegelaste läbielamised on tõeliselt mitmekesised ja üldinimlikud. Eriti mõjukaks teeb lavastuse seal kõlav võimas muusika." 
Ma tõesti ei pidanud pettuma ja ma olen selle üle väga õnnelik.
Etenduses oli väga palju detaile, millest lähemalt rääkimine võtaks tunde ja tunde. Tahan ära märkida ainult paar asja.
Punkt üks. Ma ei tea kas ma olen ise liialt täiskasvanu mõtlemisega teatri asjus, aga mind ajavad natukene närvi sellised noored, kes tulevad teatrisse ja ei oska võtta etendusest kõike, mis neile antakse. Oma telefonid ja juturääkimised võite te jätte etenduse vaheajaks või pärastiseks. Kas on tõesti mõtet maksta raha etenduse ajal telefoniga netis passimise eest? Kui jah, siis kallis noor, ilmselgelt oled Sa oma elu kuidagi valesti elanud.
Punkt kaks. Ma ei saa aru noortest, kes ei mõista teatrit ja seda, et laval toimuv on näitemäng. Kas tõesti on nii naljakas näha lavapeal kahte teineteisse armunud noormeest? See on tänapäeva elu. Kõik sünd, armumine nii poiss-poisi või tüdruk-tüdruku vahel, seks, surm.. kõik, see kõik on tänapäev elu osa. Ma tõesti tunnen kaasa nendele inimestele, kes ei suuda arvestada ka teistega. Ka siinkohal olete te oma elu valesti elanud. Võib-olla on teid juba valesti kasvatatud. Minul on küll ebameeldiv vaadata inimesi kellegi üle naermas, seda enam, et laval oli tegu näitlejatega, kahju ainult, et mõned noormehed (ka neiud) ei suuda sellega leppida, et ilmas ei ole ainult naise-mehe armastust.
Punkt kolm. Ma olen lummatud nendest noormeestest seal laval. Kõigi jaoks on see juba vana uudis, et mind lummab kõige rohkem siin maailmas see, kui noormees oskab laulda ja mõnda pilli mängida. Need noormehed siin etenduses olid suurepärased. Müts maha ja aitäh neile selle kananaha eest, mis mul terve etenduse peal oli.
Punkt neli. Ma nutsin, sest seal oli paar kurba stseeni. Surm. Surm. Surm. Ma mõtlesin, et ma suudan olla ja vaadata, sest tegu oli siiski näitemänguga, aga kui ma hakkasin mõtlema, et see siiski kõik mis seal laval näidatakse on meie elu, siis.. siis ma nutsin. Surm on veel liiga hell teema.
Punkt viis. Ma olen väga rahul, et meil on siin Eestis veel selliseid kuulsaid inimesi, kes ei ole kibestunud ja kellele ei ole kuulsus pähe löönud. Aitäh neile selle eest. Aitäh Norman Salumäe!

Kommentaarid

 1. mulle väga meeldib kui sa teatrist kirjutad. sest mulle lihtsalt teeb rõõmu, et on noori, kes teatrisse kirega suhtuvad. tuletad mulle mind ennast meelde:) ilu sulle ellu!

  VastaKustuta
 2. Mul on väga hea meel saada positiivset tagasisidet. Aitäh!
  PS. mind huvitaks väga kes on selle kommentaari autor :)

  VastaKustuta
 3. hmm..tegelikult me ei tunne teineteist. oleme vaid mõnda aega ühes koolis käinud ja meil on ilmselt ka ühiseid tuttavaid. :) sinu blogisse sattusin hoopis aga läbi FB. nägin mõnda aega tagasi seal pilti Sinu kunstitööst? eeskujust/iidolist ja lihtsalt uudishimu sai võitu ja otsisin ja leidsingi tänu meie ühistele tuttavatele Su blogi. see kõlab päris .. kriipilt? igatahes. see on mõjuv, selline kirg teatri vastu. vähemasti nii tundub mulle. ja et su iidolid on näitlejad...ma juba arvasin et ma käin üksinda seda rada. ;)
  ja vabandust, kommentaar tuli suht segane, ups.

  VastaKustuta
 4. Mul on hea meel, et keegi on huvitatud mu blogist nii, et seda kohe otsib. Ja see ei ole sugugi mitte kriipi!
  Mind huvitab väga, kellega siiski tegu on. Sa küll ütlesid, et me ei tunne teineteist, aga kui me oleme mõnda aega samas koolis käinud, siis ehk ma ikka tean Sind! Oleks väga huvitav teada, kellega ma seda sama rada käin :)

  VastaKustuta
 5. hehe, mu blogi on peemot.tumblr.com, juhul kui siiski oled huvitatud siis palun ja mõni aeg tagasi ma mainisin seal oma nime ka ;)
  head!

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused