Olen täna tund aega varem koolis.

Kuna mul ei ole esmaspäeviti esimest tundi, siis olen harjunud magama kella kaheksani ja siis alles liigutama hakkama. Tänane öö oli mitte just kõige kergem. Suhteliselt raske oli magada, kõik kohad valutasid. Seega, olen tund aega varem koolis, sest mul oli jube kakao isu ja meil kodus polnud piima. Tulin kooli jooma.
Avastasin just kakaod juues, et pärast hammaste pesu maitseb tavaline kakao nagu piparmündikakao. Lahe!
Olen juba tükkaega puhvetis istunud ja inimesi jälginud. Ma juba kujutan ette, millised kõik need väikesed tulevikus on. Kaspar Kiimasid on siin koolis peale kasvamas küll kümneid.
Mingi hetk käis mu vend oma klassi pundiga puhvetis. Üks poiss oli kiilakas, sest tal on mingi haigus ja selle tõttu lõikas juuksed ära. Teised poisid norisid. Poiss kadus kiiresti nende seltskonnast ära. Kutsusin Rihardi enda juurde, et teda noomida. Ta ütles, et ta saab aru ja annabpärast norijatele peksa.
"Mida Sa ajad? Peksuga lahendadki asju?"
"Ei, aga selle ühega muudmoodi ei saa."
Hullumeelne ikka. Mul oli sellest väiksest poisist nii kahju. Jälle jäin mõtlema, et kas aastaid tagasi toimus selliseid asju ka meie klassis. Tüdrukud olid kokkuhoidvad, poisid aga.. jah, selline asi toimus ka meil. Mõned poisid olid meil korralikud põrandalapid. Vahel oligi mulje, et nende koht on maas, põrandal, sest seal nad kogu aeg olid..
Vahel on naljakas koolis olla, mõelda inimeste peale, kes siin käisid ja kes peale kasvamas on. Nii paljude "suurte" väikesed õed-vennad on peale kasvamas ja tahestahtmata meenutavad nad just neid "suuri". Eile ma rääkisin Martiniga sellest, et kui tema 12ndas käis, siis minu vend oli 2. klassis ja Rihardit ta ei mäleta, mis on täiesti normaalne.
"Seegi hea, et Sa mind mäletad."
"Sind on raske mitte mäletada, Sa paistsid silma."
Lahe!
Tund on jube 10minutit peal olnud. Igavaks muutus elu siin puhvetis. Lähen teen siis oma igapäevase külastuse Tiina juurde.
Elu on ilus!

Kommentaarid

Populaarsed postitused