"Suvi ja suits"

Käisin eile Leenuga Rakveres teatris Mait Jooritsa "Suvi ja suits" vaatamas. Ma pidin kirjutama sellest oma blogisse postituse, et teha sellele etendusele reklaami, et ikka kogu aeg saalid täis oleks.
Esiteks! See etendus vajab reklaami, sest see on lihtsalt suurepärane etendus, mida vaatama minna! Iga naine siit Kadrinast, Rakverest, Tallinnast, Pärnust, Saaremaalt või kust iganes .. iga naine peaks tulema Rakvere ja võtma endale selle aja, et istuda seal saalis ja nautida. Sest see etendus on väga-väga-väga nauditav. Näitlejad teevad absoluutselt suurepärase töö. Naistele on lava peal silmailuks Kristo Viiding, kes oma oleku, HÄÄLE ja veel paljugi muuga naistel seest surisema paneb. Naistega kaasa tulnud meestele teeb silmailu Natali Lohk, kes on laval kaunimana, kui kunagi varem. Tõesti, meie Leenuga vaatasime suu lahti teda, kui ta lavale tuli.
Teiseks! On näitlejate riided vapustavad! Tõesti, uskumatult kaunid! Nii ajastutruud ja inimesed nende sisse sobivad imeliselt. Need pikad kleidid/seelikud nende ilusate, pikkade ja peenikeste näitlejate seljas .. oeh, lausa sõnatuks võtvad. Ja mehed! Te ei kujuta ette ka, kui ilusad olid need mehed! Kohe, kui etendus algas ma võtsin Leenu käest kinni, sest ma teadsin, et Leenu mõistab mind, mõistab, mida ma sel hetkel tunnen. Mait ja Kristo nägid oma ülikondades nii suurepärased välja. Ma vaatasin neid ilmselgelt suu lahti..
Kolmandaks! Mitte ükski etendus peale "Oscar ja Roosamamma" niimoodi endasse tõmmanud. Mitte ükski. "Suvi ja suits" sai nii kiiresti läbi, ma nagu elasin selle läbi iseenda sees. Viiding meenutas mulle ühte inimest, kes on käitunud täpselt samamoodi, nagu Viiding seda etenduses tegi. Iga kord kui Natali ja Kristo lava peal kahekesti olid jäi mul süda peaaegu seisma. Iga kord mu sees värises, iga jumala kord. Mu mõtted olid selles etenduses nii võrd sees ja ma tundsin ennast vahepeal nagu Natali. Kui Helena mulle ütles pärast esietendust, et ta oleks tahtnud lõpus lavale joosta ja ise seal pingil Maiduga kudrutada, sest see nägi lihtsalt nii .. nii hea välja, siis eile, kui kätte jõudis just see sama viimane kudrutamise koht, siis.. ka mina oleks tahtnud joosta sealt ülevalt eelviimasest reast otsejoones sinna, Maidu kõrvale. See nägi nii armas, kohmakas ja ilus välja. Suurepärane.
Ma ei tea juba mitmendaks! Tõesti, näitlejad tegid suurepärase töö (nagu näha on sõna 'suurepärane' siin postituses mu lemmiksõna).
Natali - ma ei ole veel kunagi Natalit nii imelisena näinud. Tema puhul oligi kõik võrratu. Eelkõige see, kuidas ta sinna rolli sobis. Ma ei kujuta mitte kedagi sinna paremini sobivat. Esimeses vaatuses olen Natali nutukoht kukevõitlusel pani mind sees nutma. Leenu nuttis aga päris pisaraid. 5+.
Kristo - esiteks on Kristo lihtsalt kuum mees. Üks nendest meestest, kes tulekustutit taskus peaks kandma. (ütlen vahele seda, et mu sees on seda postitust kirjutades see sama surin ja värin, mis saalis istudes.. ma vajaksin Leenu kätt praegu) k
Kristo hääl, olek ja tema nooruslikkus seal oli.. Oeh, ideaalne. Ma ei suuda enam mitte midagi öelda, sest mul on sõnu nii palju, aga mitte ükski ei tule välja, sest see torm, mis mu sees käib pillub kõik laiali, aga välja.. ei tule midagi.
Saara - nii väike osa, aga nii lööv. Uskumatu, kuidas ta sinna rolli sobis. Kui ma vahel vaatan etendusi ja mõtlen, et mõne näitleja asemel oleks võinud olla ikka keegi teine, siis Saara oma lapselikusega oli seal WOW-WOW-WOW.
Ja lõpuks Mait! Oma esimese lavastusega lõi ta minu jaoks väga paljud lavastajad üle. (loodan, et Sa loed seda praegu ja naeratad :)) Kui mul ei lubatud oma ootusi selle etenduse suhtes liialt üles tõsta, sest 'see ei ole ju midagi' aga see oli super! Sa ju nägid mind küll, milline ma olin, peast soe ja asjas nii sees! 5+.
Ja nagu Helena ütles: Kui Sa seda etendust ei vaata, pole Sind olemas.
Olge olemas ja minge teatrisse!

Kommentaarid

Populaarsed postitused