Kuna tänases Virumaa Teatajas on jälle see teema siis..

                                   Miks vallavanemat poriga visatakse?
                                                                     Arvamuslugu


Pärast 28.märtsi hommikut, kui Virumaa Teatajas avaldati uudis pealkirjaga: „Kadrina volikogu viis liiget tõstsid mässu vallavanema vastu.“ tekkis minus kiusatus öelda sõna sekka, kuid Kadrina Vallavolikogu liikme ja Kadrina Kultuurikomisjoni esimehe tütrena ei pidanud ma seda õigeks teha. Kuid nüüd, kui mul on selleks võimalus, siis milleks selline kära? Millest selline mäss?
Olles väga tihe facebook’i kasutaja ja sealse Kadrina kommuuni liige on mulle väga hästi näha kõik teiste liigete kommentaarid ja arvamused meie vallavanema, Aivar Lankei kohta. Pooled, nagu ikka, jagunevad kaheks: need, kes väidavad, et vallavanem on alkohoolik ja ei suuda tänu sellele oma tööd korralikult teha ja need, kes ei mõista A.Lankeid hukka, sest tema senine töö on kandnud vilja ja teinud Kadrinast edukalt toimiva valla. Meil on suurepärane kool, väga vahva ja värviline lasteaed, vast renoveeritud vallaraamatukogu, huvikeskus, spordihoone, kergliiklustee, paisjärv, korda tehtud Vainupea kompleks ja palju-palju muud. Eelnimetatud objektid on saanud toetust erinevatest fondidest (KIK, EAS, LEADER),  mille taotlemisel on vallavanemal olnud suur roll. Kuigi ta vihkab rahvatantsu, nagu ta ise ütleb,  hindab ta kõrgelt taidluskollektiive ja toetab nende tegemisi. Samuti on meil noored sportlased, keda vallavanem on igati toetanud. Kadrina vald panustab väga palju haridusse ( peaaegu 50 % valla eelarvest) ning toetab ja tunnustab noorte tegemisi.
Neid inimesed, kes väidavad, et Aivar Lankei on tööajal olnud alkoholijoobes ja selletõttu on jäänud töö tegemata, on palju. Kuid millised tööd need siis tegemata on? Aivar Lankei on koondanud enda ümber meeskonna, kes tema äraoleku ajal valla töödega suurepäraselt hakkama saavad. Samas omab ta täielikku ülevaadet toimuvast. Ja kas see on siis põhjus miks sellist lärmi lüüa? Kas tõesti on vaja sellepärast vallavanemat poriga visata ja ta oma ametilt kukutada. Mõtleme nüüd hetkeks - Kas Aivar Lankei on joobes olles tööajal võtnud vastu olulisi otsuseid? Näiteks, kas ta on öelnud: „Meil ei ole seda Vohnja Lasteaed-algkooli vaja, paneme selle kinni.“ või „Külarahvamajadele makstakse peale, pole vaja, paneme kinni. Hooldekodu on kallis pidada, pole sedagi vaja, paneme kinni.“ On? Aivar Lankei on inimene, kes mõistab ja saab aru, kuidas asjad vallas toimima peavad. Olgem ausad, tema hea ettenägelikkus ja õiged otsused on muutnud Kadrina valla edukaks vallaks, see tähendab, ta on saanud valla juhtimisega senimaani suurepäraselt hakkama.
Oma alkoholilembusega tuleb tal tõesti hakkama saada. Meil kõigil on olnud raskeid aegu, mil on tunne, et kauemaks ei ole me enam võimelised asju taluma, kuid siiski mingil hetkel ja moel me saame hakkama. Mina usun, et ka meie vallavanem Aivar Lankei saab lõpuks hakkama. Ehk on siin nüüd see koht, kus teha kommuune ja artikleid teemal: „Mina usun Aivar Lankeid!“ Antud lause pani tuhandeid inimesi Andrus Veerpalut uskuma ja nüüd, kui meie kõigi suurkuju Andrus Veerpalu lõpuks puhas on, siis ehk aitab see ka Lankeid. 
Ma tahaksin selle loo lõpetada Pearu Nuka sõnadega, mida ta facebook’i Kadrina kommuunis antud teema alla postitas: „Kas on vahet, mis värvi on kass, kui ta hiiri püüab?“ Olen arvamusel, et meie praegune vallavanem on teinud oma tööd hästi. Ta on osalenud südamega Kadrina valla ja kooli elus. Oma huumorisoone ja ütlemistega on ta võitnud paljude vallaelanike südameid. Olgugi, et ta on vahest järsu ütlemisega on ta alati oma väljaütlemiste pärast vabandanud. Kuid olgem ausad, tema järsu ja kohti ebaviisakate ütlemiste taga on peidetud valus tõde, mida inimesed kuulda ei tahaks ja hea meelega selle teema kohapealt pea liiva alla paneks.Lõpetuseks, minu jaoks ei ole oluline, mis värvi kassiga on tegu, kui ta suudab siiski hiiri püüda.

                                                                                                  Lisete Laisaar

Kõik kommentaarid oodatud. Vaidlema pole mõtet hakata, sest mina oma seisukohast ei tagane.
Ilusat päeva!

Kommentaarid

Populaarsed postitused