Päev 4

Nüüd paar päeva on vahele jäänud postitamine minu kohutavalt halva tuju tõttu. Parandan nüüd asja kiiresti, ilma pikema jututa ära!
Päev number kolm. Minu arvamust usust Jumalasse.
Ma arvan, et ma olen sellest teemast siin kunagi ka rääkinud, sest see on selline üpriski aktuaalne teema kogu aeg. Minu arvamus usust on neutraalne. Ise ma küll ei usu, aga ma arvan, et eks iga inimene oma elu raskemail hetkel on korra või paar Jumala poole pöördunud abipalvega vms või siis lihtsalt palvetanud, et asjad paremaks läheks või lausunud lause, et kui nüüd mingi asi õnnestub või hästi läheb, siis Sa tõesti oled olemas. Nii ka mina. Ma olen väga mitu korda taevasse vaadates üritanud leida sealt kedagi, kelle käest küsida, miks ta on võtnud minu kõrvalt mulle kallid inimesed. Väga mitu korda. Vastust pole ma aga saanud. Võib-olla ma ei taju seda värki ikka niimoodi nagu usklikud inimesed seda teevad. Nemad ju lausa tunnevad seda, et keegi vastab neilne ja on nendega. Aga samas on vist minust see usu värk väikse kaarega mööda läinud. Mu lähisuguvõsas ei ole vist kedagi usklikku. Vanaema kasuema oli, aga ta oli igatepidi imelik, seega ma ei saa teda arvestada - määris ennast kreemi asemel võiga ja laulis iga kord enne magama minekut "noorus on ilus aeg, noorus ei tule iial tagasi" või siis tegi oma kaustikusse alati risti, kui ma tema tuppa juhtusin minema. Veider tegelane. Kartsin teda, a nimi oli Ella ja ma kutsusin teda sellepärast Nõia-Ellaks.
Ma hindan väga neid inimesi, kes ise, olles usklikud, ei suru seda teistele peale. Nemad teevad oma asja armastusega. Ja mulle absoluutselt ei lähe peale need inimesed, kes käivad ukselt uksele ja üritavad oma issanda meiet pähe määrida. Ausalt, nii palju ma seda teemat ikka austan ja mõistan, et ukselt ukse taha käimine on väga vale. Väga-väga vale. Samas ma pragu hakkasin mõtlema, et kui palju ma seda teemat ikkagi austan. Meenus üks hiljutine vestlus Triinuga, kus me rääkisime geidest ja ühest meie sõbrannast, kes on usklik ja kes materdab geisid. Mis on jälle vale. Väga-väga vale. 
Ja ega ma ei tahakski täna selle teemaga väga edasi minna, sest mul ei ole siia nagu midagi lisada. Põhi asjad sai öeldud. Tahaks selle postituse lõpetada ühe looga, mis mulle väga meeldib ja mis sobib siia postituse lõppu ideaalselt! 
Olge head!

Kommentaarid

Populaarsed postitused