Meepotis võib olla tilgakene tõrva, aga päike sellest ei kustu.

Mulle meeldivad küsimused, aitäh! Nimelt küsiti mu käest blogis küsimus -
Kas oled endale nüüd uue töökoha leidnud, seoses sellega, et Till&Kummel kinni pandi?
Ja kas oled rahul?
Aitäh küsimuse eest ja vastan sellele parima hea meelega. Samuti ootan veel ja veel küsimusi, et nendele vastata. 

Pärast seda, kui Till&Kummel oma uksed septembri lõpus sulges olin mina avatud uutele ja põnevatele väljakutsetele. Kui ma oma eelviimases postituses kirjutasin, et cv keskusest sai mu uus kodulehekülg, siis päris nii see ei olnud - eks ma olin ise natukene laisk ka. Vahepeal käisin ikka cv keskuse leheküljel vaatamas, kas midagi huvitavat on pakkuda, aga täitsa tulutult, sest ei meeldinud mulle üks ja ei meeldinud mulle teine valdkond. Kui ma olin aga pea kaks ja pool kuud ainult koolis käinud ja seda ka mitte 100%, siis viskas mul kodus istumine täiesti üle. Ma olin täielik kodukana. Triin käis tööl ja mina koolis, kui ma aga sinna ei jõudnud, siis olin kodus ehk koristasin ja tegin süüa, et kui Triin töölt tuleb, oleks tal soe söök laual. Sel hetkel, kui mul kodukana mängimine veidikene üle viskas saatsin ma oma cv igasse vähegi mõeldavasse kohta. Käisin päris mitmel töövestlusel, aga pärast töövestlusi sain ma ikkagi aru, et Lisete Laisaart ei kujutaks keegi, kaasa arvatud ma ise, sellistel töökohtadel ette. Ja siis jäigi järele minu viimane kõne ja ees ootav töövestlus, sest  kaua ma ikka oma ema rahakoti abil elan.
Ja siin ma olen. Detsembri lõpust alustasin ma tööd sellises sillerdavas, sätendavas harakapoes nagu Expressions. Usun, et pole ühtegi naist, kelle ehtelaekas poleks mitte ühtegi Expressionsi asja. Seega esimesele küsimusele sai vastus juba antud - jah, olen endale uue töö Expressionsi näol leidnud. Nüüd siis vastus teisele küsimusele.

Ma usun, et need, kes teavad, milline nö. kilplase töö see on, ja tunnevad mind, siis saavad aru, et see ei ole ikkagi minu jaoks. Jah, ma ei näe ennast sellel ametil väga pikalt. Aga nagu ma ükskord juba mainisin, siis elu vajab elamist ja antud hetkel, kooli kõrvalt on see väga hea lahendus ja võimalus, sest Expressionsi juhtkond arvestab väga ilusasti loenguplaaniga ja välja ei jäeta kooli pärast kedagi. Hindan seda selle ettevõtte juures kõige rohkem. Kui ma esimestel nädalatel olin väga rahul, sest kõik oli uus ja huvitav, siis nüüd hakkan ma vaikselt tüdinema, sest töö tõesti on kogu aeg üks ja sama. Samas, mida ma siis lootsin? Nagu mu ema ikka armastab öelda, siis ega see elu ei ole mee lakkumine. Samas ma ei saa öelda klientide teenindamise kohta mitte midagi. See mulle ju meeldib. Iga päev uued inimesed (mainimata ei saa jätta ka nn. püsikliente, kelle nägemine peaaegu iga päev muige suule toob), uued iseloomud, uued jutud ja uued rõõmud ja uued kurbused. 
Mul on olnud väga mitu kokkupuudet superarmsate klientidega. Kirjutan kolmest loost teilegi.

Esiteks. Pärast aastavahetust tuli meile poodi üks vana naine, kes vaatas krunnitäidist ja küsis mu käest, et mis see veel on. "Krunnitäidis," vastasin. "Ahso, ma arvasin, et see on nuustik." Võttis muigama küll. Uuris ja puuris veel päris mitme asja kohta, kui lõpuks paki klambreid võttis ja kassasse suundus. Kassast lahkudes möödus minust ja soovis head uut aastat, sest veel võis. Soovisin kõige paremat aastat temalegi ja toimetasin edasi. Järgmisel hetkel oli tädike minu kõrval, avas oma käekoti ja ütles: "Issand, ma oleks unustanud, see on teile, te olete nii tore!" ja ulatas mulle  kotist sokolaadi. Imeline, kas pole!? Headus ei olegi ilmast kadunud!

Teiseks. Meil on suurepärane võimalus kasutada tööl olles Expressionsi ehteid, seega kõrvarõngaid, käevõrusid, kaelakeesid ja sõrmuseid oleme me kõik täis nii palju kui võimalik. Lihtne reklaamitrikk - inimese küljes näevad ehted ju paremad välja, kui konksul rippudes ja mis peamine, nad on silmale koheselt nähtaval. Siit ka teine lugu. Olin kassas ja teenindasin sel hetkel kliente, kui järjekord jõudis ühe vahva naisterahvani, tal olid käes rippuvad lillad kõrvarõngad. Uurivalt küsis, et ega need kõrva jaoks liiga rasked pole. Eitasin. "Ma siis võtan need!" Lõin toote kassast läbi ja pakkisin kotti. "Ma ikka vaatan, mis teenindajatel endal ka küljes on, sest noh, nemad ju teavad, mis on moes ja mida võib kanda. Teil on väga ilusad kõrvarõngad, aga need on vist teie omad." Sain ka sellele eitavalt vastata ja suunasin ta otsejoones nende kõrvarõngaste juurde. Juhhei, ta oli neist nii vaimustunud, et ostis ka need ära. Minu töö selleks korraks oli tehtud!

Kolmandaks. See lugu juhtus minuga kaks päeva tagasi, kui olin endale soetanud uue tumepruuni huulepulga. Ja kuna uute asjadega on ikka nii, et ollakse nendest nii lummatud ja kantakse/kasutatakse nii palju kui võimalik, siis nii ka minuga. Sain töökaaslaselt kiita. Ilusaid sõnu ei tohi ju ütlemata jätta! Aga mis veel kõige parem. Leti taga seisis väga väärikas daam, seda oli ta silmadest näha, et ta on elu näinud ja ta on minu-masti inimene. Ostis siniste kivikestega kaelakee. "Teil on väga ilus huulevärv!" Arvan, et mul läksid põsed punaseks, sest naeratus ronis küll kõrvadeni. Tänasin teda ilusate sõnade eest. Pärast väikest vestlust sain ma teada, et tegu on Estonia teatrist erru läinud näitlejannaga. Headus on ilmas! Hetkeks lausa tundsin, et ta oleks justkui nagu mu eelmist postitust lugenud. What goes around, comes all the way back around.

Ja nii ongi. Kui ma tunnen, et ma ei jaksa seda tööd teha ja leian, et see pole ikka minu jaoks, siis lõpuks leian ikkagi midagi, mis mu meelt muudab ja päeva lõppedes möödunud ikkagi ilusaks teeb. 

Leia Sinagi!

Kommentaarid

 1. Kas sa värvisid huuled üle piirjoonte, et nii ebaloomulikud välja näevad?

  VastaKustuta
 2. antud pildil on huuled tehtud huulepliiatsi ja huulepulgaga volüümikamaks tõesti

  VastaKustuta
 3. jumal tänatud, ma kartsin, et oled endale midagi süstinud sinna, duck face :D aga muidu on tõesti ilus värv.

  VastaKustuta
 4. Oh ei, seda pole vaja küll kunagi karta, lähen sellest ringiga mööda! Ja aitäh! :)

  VastaKustuta
 5. Räägi endast

  VastaKustuta
 6. anonüümne rebane25 jaanuar, 2015 19:54

  Meeldib

  VastaKustuta
 7. Mis muusikat sa kuulad? Postita mõni enda lemmik lugu :))

  VastaKustuta
 8. "Räägi endast" on väga-väga lai väljend. Kui Sa ütleksid midagi konkreetselt või paneksid mingid punktid, siis ma teeksin seda parima hea meelega! ;)
  Muusika - Said sellele küsimusele 1-1 vastuse, aga luban, et tulevikus panen blogisse rohkem mulle sümpatiseerivaid muusikapalu! ;)

  VastaKustuta
 9. Sa meigid ennast iga pildi peal liiga palju - loomulik ilu on ilusam. Aga samas kõigile ei ole seda loomulikku ilu antud :)

  VastaKustuta
 10. Ei no muidugi, mida Sa teed, kui antud pole.. :D :D

  VastaKustuta
 11. Millal uus postitus tuleb :)? Mis teinud oled,kuidas elu läheb, väljas käimised,mehed...oleks huvitav lugeda :)

  VastaKustuta
 12. Pole ammu enam midagi kirjutanud,vaatan et inimesed võtavad mu anonüümsuse üle. Nägin sind alles hiljuti Kadrinas. Sa pole üldse muutunud, piltide pealt vaatasin, et oled maha võtnud ja üritad classy olla vms. Aga järjekordselt pildid on petlikud, oled täpselt samasugund pontsakas lihtne maa tüdruk nagu olid kooliajal. Su enesekindlus on ikka väga nulli lähedane, et üritad oma postituste ja piltidega saada kiitust. Ma ei imesta absoluutselt miks sul meest ei ole. Tapalt sul keegi suvel oli, aga ei saa pahaks panna et ta sind välja ei kannatanud. Ja endiselt "tahan olla hea, ausalt ka, teie soovid on täitmiseks" on järjekordne silmakirjalikkus. Sa oled lihtsalt nii rumal ja kahju et Leenu ja Pillekas sulle mõistust pähe ei tambi. Lihtsalt kurb ,minu silmis mustad sa Kadrina ja Läsna nime oma lollustega. Tee oma eluga midagi kasulikku selle asemel et toppid fake pilte ülesse, pinguta ülikoolis ja mine tee trenni, tuleb kasuks sulle! Lodevad tüdrukud ei lähe kellegipeale!

  VastaKustuta
 13. Haha küll sa oled ikka labane tüdruk! Jup ega polekski sinust paremat oodanud kui postitad facebooki ülesse ja loodad, et kõik vaidlevad ikka minu kommentaarile vastu ja sellega tõstad oma ego? Ise sa oled ka ennast paksuks nimetanud blogis, ei saa mind ju selles süüdistada. Ja instagrammis norid kohe kommentaare, et pole ikka lodev. Oled oma rindade üle nii uhke, et igal võimalusel kohe demosteerid, veidi litsakas ei ole? Aga noh nagu sa oma blogis kirjutad "küll on hea vallaline olla, ei tea kuidas õhtu lõppeb" ütleb sinu moraali kohta väga palju. Ei tasu vist selliseid asju avalikult kirja panna! Väärika naisterahvana sa poleks elusees püsitatanud sellist asja avalikku kohta, ju siis mu kommentaar oli liiga tõsi ja valus. Nii labane!

  VastaKustuta
 14. Armas Lisete,

  Miks sa sellise lollusega üldse kaasa lähed? Kustuta need kommentaarid ära ja pane anonüümsusele blokk peale. Sa pead avalikult blogi, twitterit ja instagrammi - loogiline, et sa ei saa kõigild meeldida. Inimesed taluvad kriitikat erinevat moodi ja oma käitumisega annad neile seda mida nad tahavad. IGNOREERI küll ära kaovad! Mida rohkem välja näitad, seda rohkem näitad ka seda kui korda see sulle läheb.

  Päikest sulle!:)

  VastaKustuta
 15. Tere Lisete,

  Täna avaldas üks neiu facebooki gruppist naised trenni oma blogi. Postitus rääkis blogi, insta ja facebooki pidamisest ning kriitikutest. Jutt oli väga tõene ja inspireeriv. Lugedes neid anonüümse isiku kommentaare, leidsin et äkki tahad seda lugeda, aitab arusaada sellistest inimestest ja annab nõu kuidas mitte lasta ennast häirida sellistest kriitikutest :)

  https://noteasyway.wordpress.com/2015/04/15/tulin-lugejatele-vastu-natukene-siis-minust-ja-minu-mottetest/

  Head lugemist ja edu :)

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused