Need on hetked, mille nimeks Ilus Elu

Viimase kolme nädala jooksul olen ma leidnud ennast kogu aeg naeratamas ja õnnelik olemas. See on minu jaoks midagi erilist. Täna hommikul olen ma siin jälle selleks, et anda teada, kui õnnelik ma olen, kui tänulik ma olen nende inimeste eest, kes mu ümber on ja kellega ma saan ajada seda asja, mida ma ajan. Maailma kõige armsam koht on minu jaoks meie Läsna-Loobu-Arbavere superküla. See maailma parim küla, millest räägitakse. Sellest räägin ma teile mõni teine kord, mõnel sobivamal ajal. Maailma kõige armsama järel tuleb rodu maailma armsamaid kohti ja minu "kõige kõigemate" nimekirjas teisel kohal ongi Kadrina. Kadrina - koht, kus Sa võid olla rase, sellest ise teadmata; koht, kus kõik näod on tuttavad; koht, kus aiatöid tegevast kadrinlasest lausega "jõudu tööle" möödumine on sama loomulik, kui aevastamise järel öelda "terviseks". 

Tegelikult on kell jubapool üksteist hommikul. Ma olen üleval kella viiest, sest täna oli maailma parim hommik! Kujutage nüüd ette ärkate hommikul kell viis, vaatate aknast välja, päike juba paiskab vaikselt oma kiiri Sulle tuppa, otse silma. Ja Sa tead, et tunni aja pärast saad Sa kogeda midagi, mida Sa pole varem kogeda saanud. Teate ju küll seda vana head lauset, et when was the last time you did something for the first time. Ma ei ole varem ärganud kell viis hommikul, et minna kella kuueks kontserdile. Kontserdile, mis toimub heinaküünis, heinapallid taustal, kaseoksad kõrval. Inimesed istumas kaltsuvaipadega kaetud pinkidel ja heinapallidel. Suure heinapalliseina ees, põhust põrandal olid kaks vaimustavalt imelist inimest: Marek Sadam ja Tõnu Laikre. Kevadisele hommikule iseloomulik karge õhk ja külmad ninad, sees soojad südamed, suud naerul. Vahepeal lendasid katuse alla laulvad pääsukesed, vahepeal tegi lehm väljas põllul "amuu". Ja see oli nii hea! See on minu elu, minu ideaalne elu, mida elada!

"Saadan Sul sealt maalt ma kirja, sinna kus hall argipäev. Loodan, et veel pole hilja, loodan Sind ma kordagi veel näen."

Ma ei ole kunagi kontserdil nutnud ja siis naernud ja siis jälle nutnud ja siis jälle naernud. Täna ma tegin seda, aga see kõik oli seda väärt. Teate küll seda tunnet, kui kõik on nii ilus ja nii armas ja nii hea, et Su sees purskab emotsioonide vulkaan ja Sa oled nii õnnelik ja veidi kurb samal ajal. Mõtlesin nii mõnegi loo ajal inimestele, keda ma ei ole ammu näinud, keda ma igatsen ja keda ma tahaks juba  jälle väga näha. Mõtlesin ka nende inimeste peale, keda ma ei ole ammu näinud, keda ma igatsen, aga keda ma enam ei näe. Emotsioone oli rohkem, kui üks väike Lisete laupäeva hommikul kell 6 on tavaliselt harjunud kogema. Kõik rahvas kätest kinni, muusika rütmis kord paremale-kord vasakule kõikudes, kõrvu paitavate helide saatel. Selline hetk sulataks ka kõige kalgima südame. 


"Mõelda parimat ja unistada suurelt, see on meie veidi kummaline töö, need on hetked, mille nimeks Ilus Elu."

Täna oli maailma kõige ilusam hommik. Maailma k õ i g e ilusam hommik senimaani! Ma ei taha isegi mõelda sellepeale, kui ma oleks ärganud tavapärasel ajal umbes kella kaheteistkümne aeg ja kuulnud või lugenud kuskilt, kuidas keegi sellel koidikukontserdil käis, kuidas ma kõigest sellest imelisest ilma jäin. Aga ma ei jäänud! Ma olen maailma kõige õnnelikum inimene praegu, et ma sain istuda kampsun ja jope seljas, karvased soojad sokid jalas, sall kaelas, teetops käes just nende heinapallide peal, millele jõudmiseks pidi redelit kasutama. Ma olen tõesti nii õnnelik! Ma ei jõua ära tänada Kaasikmäe talu ehk Amboste perekonda, kus see üritus toimus. Ma ei jõua ära tänada Marget, tänu kellele see imeline hommik üldse aset leidis. Ja mis peamine, ma ei jõua ära tänada Marek Sadamat ja Tõnu Laikret, kes võtsid südamele tulla ja meie hommik nii imeliseks teha, nagu see tehti.  Nagu instagrammis mu pilti kommenteeriti, siis Marek Sadama hääl on jumala kingitus maailmale!

"Midagi ilusamat kui koidikukontsert kell 06.00 hommikul heinaküünis ei ole olemas!
Armastan oma elu! Armastan oma inimesi! Armastan Marek Sadamat ja Tõnu Laikret ka!"

Millal Sa viimati tegid midagi esimest korda? 
Milline on olnud Sinu maailma kõige ilusam hommik? Mõtle sellele!

Kommentaarid

Populaarsed postitused