Loll on looduskaitse all

Kuna ma olen nüüd jälle läbi ja lõhki Kadrina inimene, siis satun ma armsasse (tegelikult mitte väga) pealinna Tallinnasse väga harva. Oktoobrikuus olen külastanud linna tavalisest rohkem, aga seda ka teatud põhjustega. 
Enne kui ma sain oma sammud rongi peale seada ning Kadrinasse sõita (kus on värske õhk ja vaikne !) pidin ma vastamisi seisma kahe väga kummalise olukorraga.

Esimeseks olukorraks oli trollisõit, kus minu kõrval seisis pealt näha normaalne naine 2 lapse ja ühe vanema naisega. Võiksin illusiooni luua ja öelda, et tegu oli ühe tubli emaga, kes oma 5-6 aastase tütre ja vankris olev 2-3 aastase pojaga ning üle 50-aastase emaga lõbusõidul olid, kutsume seda täna niimoodi. Paari sekundi pärast helises aga naise telefon, ning jutt kõlas järgmiselt.

"Miks Sa mulle ei öelnud, et Su eks linnas on ja mulle külla tuleb?"
"Pets ütles, et Sa teadsid seda juba eile, et ta Soomest kodus on. Miks Sa mulle ei öelnud?"
"No ma oleksin siis teadnud ennast ette valmistada."
"Oleksin osanud seksimise ajaks ukse lukku panna."
Sellele järgnes paari sekundiline paus ja itsitamine. 
"Niigi Taimi ema tuli poole seksimise pealt uksest sisse."
"Ei no, Pets haaras rätiku, mina salli."
Eelpool mainitud "ema" oli hoopiski Taimi ema, kes antud jutu peale naerma hakkas ja üle trammi kriiskas: "OLI SEE ALLES VAATEPILT!"
"Ei no nüüd ma vähemalt panen ööseks vähemalt siis ukse lukku."
"Aga Sa oleksid võinud mulle ikkagi öelda, et Su eks tuleb meile."
"Kuule lõpeta nüüd kõne ära, musikene helistab."
Üks kõne ei jõua lõppedagi, kui kohe on uus algamas. Jutt läheb samasugusel toonil edasi.
"Ma olen täna ikka nii nõutud naine."
"Trollis oleme praegu, saadan Taimi ema rongile."
Vahepeal on troll teinud peatuse ja paar inimest lisandus. Nende kõrvale seisis silmajärgi 70ndates olev naisterahvas, tahaksin öelda, et venelane, aga kuidagi liiga rahulik selle kohta. Naisterahvas seisis ilusti seljaga hoides ühe käega käsipuust kinni. Järsku kõlas üle trolli:
"Maria, tule siia enne kui see paks Sulle peale kukub."
Ma olin hämmingus. Vanem daam ainult pööras veidi tülgastava pilgu nende suunas, kuid siis nautis (hah) trollisõitu edasi. Edasine ei märgi enam kirja panemist. Õnneks pidin paar peatust seda veel kannatama, enne kui trollist maha sain astuda ja oma teed Balti jaamani kõndida sain. Minu kahjuks või õnneks pidin ma veel üle ülekäiguraja minnes kuulma, kuidas too naine meeletult naiivse häälega ütles: 
"Sa ei tohi nii öelda. Ma olengi loll, aga loll on looduskaitse all."
Vana Sa oled, mingi kümme v? Siin kohal tahaksin öelda, issand Sa näed ja Sa ei mürista. Hea ikka, et ma Kadrinas sellistega kokku puutuma ei pea. (Muidugi kõige toredam oli see, et Taimi ema sõitis sama rongiga Tapale ja ülla-ülla, ta elab Moel.)


Teine olukord oli aga selline. Mõtlesin, et lähen hüppan hästi kiiresti Statoilist läbi ja võtan endale ühe piparmündikakao (sest Kadrinas seda ei saa, niu) tee peale kaasa. Seisin siis masina järjekorras, sest kahest masinast töötas ainult üks. Minu ees seisid kaks meest, üks võttis tavalise kohvi (muide muljet avaldavalt kiirete liigutustega) ja läks istus maha. Teine mees aga... munes nii meeletult kaua, et ma mõtlesin, et jään rongist maha. Esiteks ta ei saanud sellest masinast mitte midagi aru. Okei, selle ma annan talle andeks, sest kui Sa seda esimest korda kasutad, siis võib-olla võtab tõesti natukene kauem aega. AGA see, et ta seisis seal masina ees, masina peegeldavatest kohtadest ennast vaatas ja oma nägu silitas ja katsus, oma kuiva nahka enda küljest ära kitkus ning siis kõva häälega (ei tea kas endale, sõbrale või tervele universumile) ütles:

"Kurat, olen ma ikka üks ilus mees ja ikka naist ei ole!"

Ma pean talle kahjuks pettumuse valmistama ja ütlema, et kui ta endale reaalselt ka naist tahab saada, siis 

a) lõpeta munemine, mitte ühelegi naisele ei meeldi see
b) ära kitku oma kuiva nahka mitte kunagi (rõhutan MITTE KUNAGI) niimoodi nagu Sa seda minu ees tegid, sest see on rõve
c) Sa ei ole ilus ka, sorri

Sain lõpuks oma kakao kätte ja jõudsin rongile ka. Nüüd aga avastasin enda ees ka kolmanda olukorra. Mu vastas istub naine, kellel on sama karvased jalad nagu mõnel mehel. Ma ei tea, kas see päev saab veel ebameeldivamaks minna? 


a muidu ma olen õnnelik

Kommentaarid

  1. Hehe, aga hea on teada, et kuigi sa enam Tallinnas ei ole, siis sa siiski külastad ja teed linna ilusamaks :)

    VastaKustuta
  2. See oli nüüd küll armas, aitäh! :)

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused