Loore Martma kodukontsert

Nagu ma eilses postituses juba ka mainisin, käisime me emaga Rakveres Loore Martma kontserdil. Kontserdi tegi eriliseks see, et tegemist ei olnud tavalise tulen-istun-tooli-peal-kuulan-ja-plaksutan-lähen-koju kontserdiga, vaid oli nimelt kodukontsert. Kontserdipaigaks oli imearmas Tiina Mälbergi ja Marii Ingriin Saaremäe kodu. Tegelikult tänu Tiina Facebooki postitusele me sel pühapäevasel pärastlõunal seal olimegi. Selle postituse kaudu ma kogu sellest ettevõtmisest teada saingi ning kohe kaks piletit endale soetasin - mõtlesin, et keegi ikka minuga tuleb. Kui ma jõudsin emale öelda, et ostsin kaks piletit, ütles ta juba poole lause pealt, et tema tuleb ka. Mõeldud, tehtud! Kogu olemise tegi meeletult palju mõnusamaks see, et kõigil oli käeotsas natukene külakosti. Riinu ja tema vanaisa kiitsid minu tehtud Häid Asju, see tegi muidugi tuju väga heaks. Minu ema lemmikud olid näiteks kardemoniga rabarberikook (Mis nägi tõesti suussulav välja!) ning Tiina ja Riinu tehtud pliinid kalamarjaga - tegu oli ju siiski pühapäevaga, pannkoogi pühapäevaga. Imeline!


Kui olete mu varasemate postitustega kursis, siis teate, et tegu ei olnud mu esimese kodukontserdiga. Esimeseks oli Daniel Levi oma. Küll aga oli see esimene selline .. rahulik kodukontsert. Kui Danieli oma oli kui kodukontsert, kus muusika mängis nii kõvasti, et naabridki kuulsid (aga see ei olnud sugugi mitte halb, see oli väga äge!) ja inimesed hüppasid ja kargasid ja laulsid - kõike seda ühes väikeses elutoas, siis Loore kontsert oli seevastu rahulik ja kodune. Ta rääkis väga palju lugusid oma lapsepõlvest, reisimistest, tutvustas oma sõpru=instrumente ning laulis nagu ingel. Tal olid kaasas kitarr, viiul ja ukulele. Võib-olla need, kes mind juba pikki aastaid teavad, on kursis sellega, et ma ei salli väga viiuli kõla. Minu jaoks on see kogu aeg paras vanade uksehingede kriuksumine olnud. Aga see, mida Loore kohe esimese looga, esimese viiulipalaga tegi.. Mul olid kohe külmavärinad peal. Ei tea, kas Loore lihtsalt oskab seda nii mängida, et see mulle uksehinge kriuksumist ei meenuta, aga ilus oli see tõesti. Ma üritasin nii väga leida kuskilt mõnda stiilinäidet oma lemmiklauludest tema esituses või siis õigemini tema päris enda kirjutatud lauludest (eriti Türgis kirjutatud lauludest, mis on mu lemmikud!), aga ei leidnud. Küll aga leidsin ma säärase laulu, mida ta ka meile esitas. Loore ja Juhan said kokku ja tegid sellise loo. KUULA SEDA SIIT!


Ma olen nii siiralt tänulik, et mul on olemas sellised võimalused, et käia ja näha inimesi, kuulata nende jutte ja .. olla õnnelik. Mul oli eile terve õhtu naeratus näol, sest kõik oli nii ilus. Soovitan kindlasti kõikidel, kes ei ole mitte kunagi Looret kuulamas käinud seda teha, sest tal on inglihääl ja need juhtumised, mis temaga juhtunud on, need on .. imelised! 

Ma ei tahaks teid nüüd oma igapäevaste postitustega ära hellitada, aga praegu on lihtsalt nii palju, millest teile rääkida. Teen kaotatud aega tasa.


"What ever you decide to do, make sure it makes you happy."

Kommentaarid

Populaarsed postitused