Kas ma olen ainukene (vol2),

... kes kontrollib 100x kellegi nime kirjutades selle õigekirja? Nägin täna hommikul Keiti Vilmsi Twitteris seda pilti (pilt röövitud sealt samast) Angela Merkeli Instagramist ja "väiksest" apsust muuta Luisa Värk imekombel Laura Põldvereks. Võib-olla olen ainult mina see, kes sellest nii suure numbri teeb, aga minu arvates on see lubamatu ajada inimene segamini kellegi täiesti teisega, eriti veel olles temaga isiklikult tutvunud ning usun, et rohkem kui paar minutit rääkinud.

Kui mina saadan töö asjus inimestele, keda ma ei tunne, e-maile, siis ma käin ja uurin, guugeldan teda, et ma tema nime ikka õigesti kirjutaksin. Päris ausalt, mu närvirakud surevad, kui keegi kirjutab mulle näiteks Lisette. Eriti, kui seda tehakse Facebooki chatis või e-mailides. Mu kastike on lahti, kus on kirjas Lisete Laisaar ja BOOM, ikka tuleb mingi Lisette. Tee silmad lahti armas inimene. 

Minu arust on see väga ebaviisakas teise inimese suhtes, kirjutada tema nimi valesti. Näiteks Sa tahad midagi selle inimese käest saada ja küsid väga ilusti, aga siis saab järsku Mari-Annist Mariann (sest Sa arvasid, et nii on mugavam?) või Helenast saab Helene (sest Sa arvasid, et nii on ilusam?) või Kerttust saab Kertu (sest Sa arvasid, et nii on õigem?). Ei ole. Ma saan vahest kõrvaliste inimeste käest "bitch wtf" pilke, kui ma julgen kedagi parandada, et ei ma ei ole Lisett, Liset või Lisette. Lisete - see on mu nimi ja ma ei leia, et ma seda kuidagi ületähtsustan. Ja kui Sa minult midagi tahad, siis õpi see ära, ole Sa nii tähtis inimene kasvõi nagu Angela Merkel. Ma ei pruugi olla kõikide jaoks mingi teada-tuntud nägu/nimi, aga ma olen ikkagi inimene ja mul on oma nimi.

Kommentaarid

Populaarsed postitused