Küsimused ja vastused I osa

Aitäh kõikidele, kes mulle sada aastat tagasi küsimusi esitasid. Küsimusi tuli kokku 20. Vastan kõikidele küsimustele ilusti ära, sest kahjuks või õnneks selliseid küsimusi, mida ma oleksin tahtnud kohe ära kustutada polnud. Võib-olla siis mõni teine kord. Praegu saavad vastused esimesed 10 küsimust. Siin nad on: 

1. Mis on kõige meeldivam osa Sinu töö juures? 
Kõige rohkem meeldib mulle minu töö juures see, et mul on küllaltki vabad käed. Kui mul tuleb mingi mõte, siis ei pea seda enda teada hoidma ja kartma, et see on nii rumal või hull mõte, vaid saan selle ilusti välja käia. Lihtsamalt öeldes on tööõhkkond hea ja vaba, pingeid pole ja kõik sujub ilusti. Muidugi lisapunkte annab see, kui juhataja vahest ütleb, et tal on hea meel, et ma seda tööd teen, mida teen. Little things that matter. 

2. Kas tunned elust linnas puudust?
Kuidas kunagi. Mõni päev tunnen väga ja mõni päev ei tunne üldse. Vahest on selliseid väikseid hetki, kus ma mõtlen, et linnas saaks nii või linnas saaks naa. Näiteks siis, kui ma tahaksin kellegagi kokku saada, kes elab Tallinnas. Praegu on suhteliselt palju peavalu sellega, kuidas see võimalikuks teha. Linnas elades hüppasid ühistrantsporti/taksosse/läksid jala ja oligi olemas. Praegu võtab Kadrinast Tallinna minek minust juba ise nii palju energiat, et kellegagi kokku saades olen ma läbi nagu Läti raha. Veel mida ma veidi igatsen on poed. Kõik oli olemas. Tantsin Zarast uusi pükse - läksin ja ostsin. Tahtsin River Islandist uut pluusi - läksin ja ostsin. Nüüd pean jälle alguses ainult unistama ja siis Rakvere poodidega leppima või siis ootama, millal on jälle asja pealinna minna.

3. Kui saaksid süüa elu lõpuni ainult šokolaadisõõrikuid või ainult Komeedi komme, siis kumma Sa valiksid?
Sa pead mind ikka väga hästi tundma, et kaks mu lemmikut siia ühte küsimusse kokku oskasid panna. Tänks, et isu tekitasid (mul on kapis Komeedi komme, jee). Ma arvan, et ma valiksin ikka Komeedi kommid, sest tegu on siiski mu lemmikutega! Kuigi šokolaadisõõrikud toidaksid ilmselgelt rohkem kõhtu, paraku küll muudaksid need mu vist täiesti elavandiks. AGA "kui saaksid süüa elu lõpuni ainul" .. "ainult" - ma arvan, et mu elu siis väga pikk ei oleks kui ma kumbagi neid ainult süüa saaks, seega pagan.. Teeme siis ikkagi sõõrikud, olgu siis hea elu, mis sest, et lühike, eks.

4.Nimeta enda kolm head omadust.
Kiire kohanemisvõimega, vaba suhtleja ja ... kolmas kirjuta ise kommentaaridesse.

5. Kui peaksid valima, kas saad korraga 10 last või ei saa üldse lapsi, kumma valiksid?
Raske küsimus. Lapsed olevat ju eluõied, kuidas siis ilma nendeta olla saab. Paraku kardan ma, et 10 last korraga saada oleks liig mis liig. Ma ei tea, kas ma ühegi lapsega hakkama saaksin. Kas see "ei saa üldse lapsi" tähendab ka, et ma ei saaks lapsendada? See oleks vist kurb küll. Sest üks eluõis võik ju ikka olla. Minu 84-aastane vanatädi, kellel endal lapsi pole, räägib mulle kogu aeg, et ma ikka kunagi lapse saaksin. Mehest pole lugu, aga laps peab olema!

6. Kus ennast 5 aasta pärast näed?
Kui eelmine oli raske küsimus, siis praegu on tegu suure küsimusega. Ma tahaksin, et ma oleksin selle ajaga ikka midagi saavutanud. Midagi sellist, mida ma praegu VÄGA tahan. Ma ei ole selline inimene, kes väga kilkaks, kui ma midagi teen, sest ma kardan alati, et siis ei tule sellest midagi välja.  Seega, lühidalt, ma tahaksin, et 5 aasta pärast oleksin ma suurem ja parem inimene, kes on vähemalt ühe unistuse täitnud. Kõik.

7. Miks ikka kodus elad? Ise suur inimene ja tööl käid ka, aga ikka elad ema kulul.
Aitäh küsimuse eest. Vastan väga lihtsalt, et üheks suureks põhjuseks on Kadrina kinnisvaraturu, kuidas seda nüüd öeldagi.. noh, ühesõnaga pole Kadrinas väga kortereid, mida mina, kui üksik inimene tahaks/saaks/suudaks välja üürida, ärme ostmisest siin räägigi. Ma küll teen vaikselt endast kõik oleneva, et äkki kunagi, lähitulevikus ma saaksin päris suureks inimeseks ning leiaksin endale oma pesa. Ja ma vaikselt loodan ka seda, et äkki kunagi keegi ehitab siia mingi korterelamu, kuhu saavad uued ja toredad ja noored ja vanad ja.. inimesed elama tulla.
Kui ma praegu kinnisvara pakkumisi vaatan, siis näen, et hetkel on aktiivsed 14 kuulutust, millest 2  on üürile andmiseks ning kahjuks on needki 4-toalised korterid. Ma ei näe sellel praegu mõtet.
Meil on tegelikult endal ka 3 toaline korter antud üürile, aga see jääks mulle samuti liiga suureks. Ühes toas magan, teises toas loen raamatut ja kolmandas laulan - peale selle on meie korteri toad ÜLISUURED. Mulle piisaks ühest toastki. Ja kogu selle pärast ei näe ma vajadust meie praeguseid toredaid üürnike sealt välja ajama hakata.

8. Mida tavaliselt õhtuti kodus teed?
Kuna kodus olles olen ma tavaliselt kas köögis või oma toas, siis on tegevused olenevalt ruumile erinevad. Vanasti oli köök mu lemmikruum, ma õppisin seal, vaatasin telekat seal, olin arvutis seal. Nüüd ma enam ei õpi, telekat ei vaata, seega seal käin ainult süüa tegemas või söömas. Küll aga  enamasti töölt koju tulles veedan ma aega oma toas olles - teen tööd, avastan internetti, vaatan filme/seriaale või tegelen kaunite kunstidega. Kõik oleneb meeleolust ja sellest, kui väsinud ma päevast olen. Kuna mu tuba on suhteliselt väike, siis siin ei anna päris tantsupidu korraldada - kuid minu jaoks on siin kõik oluline olemas, üks molbert seisab nurgas ning djembele, kitarrile ja klavereile on samuti koht olemas.

9. Millised on Sinu lemmik saatesarjad?
Ma olen selline inimene, kes hakkab harva mingeid uusi sarju vaatama. See on täiesti tavaline, kui ma mingi 10 aastat tagasi välja tulnud sarju otsast peale vaatama hakkan. Viimati vaatasin ma mäluvärskendusena ära Desperate Housewives ja Ugly Betty.
Lisaks sellele, et ma vaatan parima hea meelega vanu sarju, annan ma esimest osa vaadates "sarjakuradile" oma terve käe, mitte ainult näpu, sest ma ei suuda kunagi vaadata päevas näiteks ainult ühe osa, vaid käiku läheb ikka 3 või 4 osa või siis tuleb terve maraton. Eks ma hommikuti siis jälle vihkan ennast, aga õhtul play vajutades läheb see jälle meelest ära. Vahest satun iseendaga dialoogi: "PALUN, ainult 1 osa veel!". Niimoodi sain ma vaadatud näiteks 12.klassi mingil vaheajal terve How I Met Your Motheri - ma polnud seda kunagi näinud. Praegu on käsil Orange is the New Black ja suuuuuure huviga ootan juba Devious Maids uut hooaega - seega vastuseks mu küsimusele, siis praegune lemmik on need va saatanlikud koduabilised.
(Ja siis muidugi Kirgede torm ja Vaprad ja ilusad ka, ärme neid unusta! Kujutan juba ette, kuidas ma 70-aastase paksukesena, prill ninal, teleka ees saia pugin ja seebikaid vaatan. Imeline elu.)

10. Millise blogijaga tahaksid päris elus tuttavaks saada?
Arvan, et kõikide autoritega, kelle blogidega ma ennast kursis hoian, oleks tore tuttavaks saada ning neid päris elus vaadata ja tundma õppida. Juba pikalt on mu lemmikuks olnud Mallukas - pole vist ime. Mulle meeldib tema avameelsus ja see, et ta oskab teha nalja nii teiste kui ka iseenda üle. Lisaks, tema blogi suureks plussiks on see, et postitusi tuleb nagu seeni pärast vihma, mida minu puhul öelda ei saa.
Kui Mallukas on mul juba pikka aega meeldinud, siis viimasel ajal olen ma leidnud endale uue lemmikblogija. Võrreldes Mallukaga, siis hoopis teine inimene. Vähemalt selline mulje on. Igatahes .. Lisete lemmikblogija auhinna võitja on.. *trummipõrin* MIIU! Aplaus! Soe ja südamlik, kahe imeilusa lapse ema ja tundub, et ühe lustaka mehe elukaaslane. Igati tubli ja töökas naine.


Kommentaarid

  1. 4. ja üliosav info leidja. Reaalselt. Mida iganes on vaja üles otsida ja teada saada, pöördu Lisete poole. TA TEAB KÕIGEST KÕIKE. Jah, ta teab, kus Sa elad (või kui veel mitte, siis kohevarsti küll).

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused