Jagatud mure on pool muret.

Mu sisse on kahe viimase päevaga nii palju emotsioone kogunenud. Jälle ma kirjutan ja kustutan, kirjutan ja kustutan. Ma ei oska oma mõtteid ja tundeid praegu kuidagi kirja panna, et neid teieni tuua. Samas aga tunnen ma, et nende välja ütlemine on oluline. Eelkõige tunnen ma, et ühe kindla mõtte välja ütlemine ja meelde tuletamine on oluline, et see võib päriselt ka inimesi aidata.

Ühesõnaga. Ma loodan, et te kõik teate kui oluline on rääkimine ja inimeste vaheline suhtlemine. Minu palve teile sellest tulenebki ja on järgmine. PALUN, kui teil on elus raske või midagi halba on juhtunud, olgu see siis seotud kas kooli, töö või eraeluga, siis räägi sellest kellelegi. Leia keegi, kes Sind ära kuulab - kas pereliige, lähedane sõber, mõni tuttav või hoopiski keegi täiesti võõras. Räägi  talle kõik oma südamelt ära. Kõik, mis Sind häirib, kurvaks teeb ja masendab. Ära lase sellel negatiivsel enda sisse koguneda. See sööb Sind seesmiselt. Ja tead! Kokkuvõttes teed Sa sellega heateo nii endale kui ka kõikidele Su lähedastele, kui Sa oled ennast avanud ning oma muret kellegagi jaganud. 

Võib-olla mõne inimese jaoks on kõik see, millest ma praegu kirjutasin "mõttetu teadaanne" või ma-juba-teadsin-seda, aga ma usun, et see siin on üks hea meeldetuletus kõikidele. Tea, et Sa ei ole oma mures üksi. Vähemalt tea, et Sa ei pea olema! Mille pärast siis veel öeldakse, et jagatud mure on pool muret. 

Üks väike meelespea: võta aega, kui Sinu valitud kuulajal pole kohe sel hetkel aega Sind ära kuulata, siis ära alla anna. Oota ja kõik laheneb. 

Teine väike meelespea: kui Sa näed kedagi, kellel on mure, siis ulata talle oma abikäsi! 


Sa oled hea ja ilus inimene, pea seda meeles!

Kommentaarid

Populaarsed postitused