Enne 25 - õpin ära, kuidas teha brita ja napoleoni kooki

Kui mu ema minu ja mu sõbranna vestlust juhuslikult kõrvalt kuulis, sai ta teada, et mul on selline list nagu "Teen ära, enne kui saan 25". Ütles, et mul peab neid asju seal listis siis ikka jube palju olema, kui ma ühe punktiga juba praegu peale hakkan. Hiljem ütles, et kartis juba, et mul on viimnepäev tulemas, aga tegelikult ju asi nii hull ei ole.

Kui ma veidi aega tagasi tegin oma esimese šokolaadikoogi ja olin selle üle väga uhke, siis paar päeva hiljem, kui me külateatriga lavastaja juurde etenduse videot vaatama ja analüüsima läksime, siis proovisin ma juba uut kooki. Kõik tänu Helenale, sest tal on rahvamajas selline hiiglaslik küpsetiste raamat, kust ma retsepte pildistan ja neid siis sõrmed ristis järgi teha proovin. Ülle juurde minnes tegin ma banaanikeeksi sidruniglasuuriga - jällegi kõik sõid ja kiitsid, vedas! Magusale koogile andis sidruniglasuur mõnusa hapukuse. Jällegi, nagu ka šokolaadiglasuuris, kasutasin  ma sidruniglasuuris vähem suhkurt, et kogu kook liiga läilaks ei läheks. Õigesti tegin.

Kuna need kaks kooki mul nii ilusti välja tulid, siis mõtlesin, et äkki olen ma just nüüd ja praegu mingi ilgelt hea küpsetamis-soone peal. Sellega seoses meenus mulle mu list ja see, et 15. punkt oligi valmistada kaks kooki, mis mulle endale väga maitsevad, aga mis tunduvad nii hirmus rasked, et ma ei suudaks neid kunagi ise teha. (Nüüd võin öelda, et tegelikult pole neis rasket absoluutselt mitte midagi, eks ma kartsin rohkem seda, et nad on nii head ja kõik teevad neid ja kindlasti mina sakin). Aga kolmapäeval ei jäänud mul muud üle, kui ennast kokku võtta ning esimene kook ära teha. Kui ma Brita koogi valmis sain ning mu ema ja vend, kelle lemmikkook see nimelt on, seda proovisid, siis kõlasid kaks lauset. "See oli parim kook, mis Sa teinud oled!" ja "Nüüd Sa hakkad mulle seda kogu aeg tegema." ehk siis võta näpust. Mõlemad nentisid, et oleks võinud rohkem olla, aga ma ei julgenud esimese korra jaoks tervet plaaditäit teha, äkki läheb nässu.

Kuna Brita kook sai hirmus hea tagasiside, siis teadsin, et pean kohe ka teist kooki tegema, kui ma tahan ühe punkti oma listist maha tõmmata. Mõeldud-tehtud. Olin alguses otsustanud teha seda kooki laupäeval, sest  Napoleoni tainas peab 3-4 tundi külmas olema. Kuna ma sain aga reedel töölt varem ära, siis tegin hoopis reede õhtuks ühe väikse Napoleoni koogi. Ma ei tea, kas te retseptidest olete huvitatud, aga kui olete, siis andke kommentaaridesse teada. Napoleoni koogist siis nii palju, et mu ema pööritas silmi, kui nägi, et ma JÄLLE kooki teen. Kuna kõige parem on see kook siis, kui ta seisab, siis sõime seda laupäeva hommikul. Kõik jälle sõid ja kiitsid. Ema ütles taaskord, et võin seda kooki kogu aeg tegema hakata. Tänasin, aga ütlesin ei. Kuna Napoleoni koogis on palju kihte, mida eraldi 5 min kaupa küpsetama peab, siis see on nii tüütu, et ma ei taha seda nüüd tükk aega teha.

Igatahes olen ma nüüd hirmus rõõmus, et ma ennast kokku võtsin ja need koogid ära tegin. Kuna olen nii hoos, siis mõtlesin, et mis kooki ma nüüd järgmisena teen. Pakkusin välja meekoogi, aga ema pööritas taaskord silmi ja ütles, et talle see ei meeldi. Eks ole näha! Nüüd võin aga auga esimese asja  oma listist maha tõmmata. 19 asja veel. Väikseks meeldetuletuseks siis list ka:
 1. Olen doonor
 2. Lähen tagasi kuhugi nostalgilisse kohta minevikus
 3. Saan oma kodu
 4. Võtan kodulooma
 5. Külastan vähemalt kahte riiki, kus ma pole varem käinud
 6. Saan juhiload
 7. Teen head
 8. Värvin juuksed täiesti teist värvi
 9. Külastan muusikafestivali
 10. Lähen matkama ja veedan öö tähistaeva al
 11. Proovin midagi uut, mida ma muidu ei julgeks
 12. Teen tatoveeringu või augustuse
 13. Lähen ratsamatkale
 14. Lasen professionaalsel fotograafil endast pilte teha
 15. Õpin ära, kuidas teha Brita ja Napoleoni kooki
 16. Õmblen endale täiesti nullist kleidi
 17. Ehitan maale aiamööbli
 18. Külastan selgeltnägijat
 19. Kohtun ühe oma lemmikblogijaga
 20. Rõõmustan vanaema ja õpin ära ühe loo akordionil

Kommentaarid

 1. Minule ka Napoleoni koogi tegemine ei istu, kõige hullem selle juures on taigna rullimine, see vaja ju üsna õhukeseks saada. Olen küll paar korda teinud, aga võtan selle tõesti ette vaid siis kui väga palju aega on jännata ning nüüd kasutan selleks poest ostetud lehttainast, hoiab mõnevõrra aega kokku ka. Üks kook mida võiksid teha või lihtsalt retsepti jagada oleks peedikook, no see sama, mida sai osta Teie kodukohvikust Kõrbojal, seal oli müügis äkki karjusekoogi??? nime all? Jumalikult hää :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kui ma Napoleoni koogi esimese lehe ahjust välja võtsin, mõtlesin ma, et mida kuradit ma teinud olen. Mulle tundus, et kõik on nii valesti ja et need asjad üldse nii ei käi. Aga tegin ikkagi edasi. Õnneks mingil hetkel astus ema kööki ja ütles, et tubli-tubli, niimoodi peabki. Meel läks rõõmsamaks aga siis, kui kreemipotist õiget Napoleoni koogi lõhna tulema hakkas.

   Peedikook. Ainukene kook, mis minu arvates meie juures müügis oli, oli tädi Asta tehtud peedikook. See kandis nime "Mädasoo Eedi peedikook", ma arvan, et Sa mõtled seda. Kui jah, siis küsin Asta käest selle koogi retsepti ja jagan seda siin ka. See kook pidi väga kasulik olema!

   Kustuta
 2. Täitsa vabalt võisin nimega puusse ka panna :)

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused