Ilmast soome kelguni

Kui ma täna hommikul Rockyt õue laskma hakkasin, välisukse lahti tegin, pidin ma perseli kukkuma (...ja põiepõletiku, kopsupõletiku, neerupõletiku jne saama). Eile oli õues ju kevad. Vähemalt minul oli kevade tunne. Hommikul ajas mind päike üles, paistes aknast otse voodisse, silma sisse. Maja peal ringi liikudes oli mul mitu korda selline tunne, et teised olid ära minnes tuled põlema jätnud. Harjumatult valge oli! Peale selle polnud eile õues ka väga külm, pigem nagu selline mõnus. Kui ma koju minnes poleks jalgu läbi lehehunnikute lohistanud, oleksin ma täiesti kindel olnud, et olen kuidagi, mingil teadmatul kombel kevadesse jõudnud(mis on mu lemmikaastaaeg, muide!). 

Minu õnnetuseks on aastaajaks õues ikkagi sügis või mis veel hullem, peagi saabuv talv. Kui ma nädalavahetusel Keidiga Austraalias olemisest rääkisin, ütles ta, et Austraalias on ikka mega mõnus ja seal on nii palju Eesti patrioote, palju rohkem kui siin. Eks see ole loogiline ka. Kui Sa ikka igapäevaselt siin ei ela, siinse eluga kokku ei puutu, ongi see kõik siin palju toredam ja etem. Helistasime ühel hommikul ka Kalevile, kes praegu Austraaliast Tais puhkamas on. Koju tema  igatahes väga tulla ei taha. Saatsime talle pildi, kuidas pidime laupäeva hommikul juba autoklaasi kaapima. Imeline, eks. Tema muudkui saab päikselt pai ja positiivset energiat. Sellepeale hakkasin ma mõtlema, et kas mina tahaks pidevalt selle kuuma käes olla. Keit üritas mulle küll selgeks teha, et ma peaksin ka ikka Austraaliasse minema ja seda elu seal nägema ja kogema, aga ma ei tea.. Mind ei tõmba sinna enam üldse. Enam - sellepärast, et vanasti ma tahtsin sinna täiega minna. Ma olen nüüd vist muutunud selliseks pigem "tavaliseks" eestlaseks, kes hommikuti aknast välja vaadates ilma maa alla neab ja kirub, karvasokke välja otsides nii iga päeva hommikust õhtusse saadab. Ma ei tea, kas ma olen seda kunagi päriselt välja öelnud, aga mulle meeldivad meie vahelduvad aastaajad. Võib-olla olen ma hakanud seda loodust ja kõike alles nüüd hindama. Neid salakavalaid kevad-suve ning suve-sügis vahelisi tuulekesi, saabuvate lindude laulu või hoopis värvilisi lehtesid. Ja kui lõpuks talv kohale jõuab ning on jõulud ja aastavahetus, siis on isegi (!) lumi ilus. 

Jah, sellel teemal pole ma tõesti väga muutunud. Mulle ei meeldi endiselt lumi. Külm, märg ja päikselise ilmaga teeb silmale haiget (haha). Pean küll tunnistama, et kuna ma nüüd enam suuski jalga panema sunnitud ei ole, siis niiiiiii vastumeelne see talv mulle enam ei ole kui keskkooli ajal. Kuigi jah, praegu on õues küll selline aeg, kus ma hoian iga hommik aknast välja vaadates hinge kinni, et jumala eest mulle sealt esimene lumi vastu ei vaataks. Täna hommikul sain juba tibatillukese südamerabanduse. Kaugel see lumigi enam on. Lumi aga tuletab mulle meelde, et ma lisasin oma "Teen ära, enne kui saan 25" listi punkti, milleks on:
 • Annan pööningul seisvale soome kelgule uue kuue
Ma olen tahtnud seda juba mingi 3 aastat teha, aga kuidagi on alati talv enne läbi saanud, kui ma olen selle mõtte juurest tegudeni jõudnud. Mul võtavad need asjad ikka jube kaua aega, seda enam, et Eestis kestab talv ju pool aastat. Pool aastat ja mina ei jõua selle ajaga soome kelgule uut elu sisse puhuda. Nüüd on see aga igatahes plaani võetud ja võib-olla hakkan tänu sellele ehk talve isegi armastamagi või vähemalt selle võlusid hindama.

Jõuludeni on 66 päeva.

Kommentaarid

 1. Tead, mind ka ei tõmba miski Austraalia seikluste poole. Ja kindlasti ei lähe ma kunagi Eestist väljapoole elama. Reisikogemuse mõttes loomulikult tahaksin Austraalias ja kõikides teistes riikides ära käia, aga seda turistina kuni paar nädalat korraga. Ma olen hirmus kodulembene inimene. Hakkaksin juba järgmisel päeval oma kodukest taga igatsema, see on kindel!
  Kui jõuad hirmus kiiresti oma listi täide viidud oma asjadega, mida tahad jõuda 25. eluaastaks, siis lisa juurde veel üks: sokkide või kinnaste kudumine iseseisvalt otsast lõpuni. Võimalik, et Sul on see juba hästi käpas, aga kui ei ole, siis oleks see ka hea kannatuse proovile panek ja väljakutse. (Mina tegin oma esimesed sokid justnimelt 25 aastaselt, kinnasteni pole veel 29.aastasenagi jõudnud)
  Aastaaegade kohta niipalju, et kevad on ka minu lemmik aastaaeg, kõik see tärkamine ja elluärkamine looduse poolt, käin siis pidevalt õues ringi nina vastu lillepeenraid, et kas on juba midagi kuskilt kasvama hakkamas :D Ja see linnulaul ja pisut karge õhk...super. Aga muidu oskan ikka igas aastaajas ilu näha. Naudin esimest lund ja paksu tihedat lumasadu, tuisku ja näpistavat külma.Kuid see võiks täpselt kuu aega kesta ja siis võiks kohe kevad olla. Sügisel armastan sahisevaid puulehti jala all ja vihm meeldib mulle ka, teeb küll vahel olemise kuidagi nukraks sombune ilm, kuid vahel on ka seda tarvis. Ja suvest ei pea rääkimagi, see on iseenesest mõistetavalt mõnus. Eriti meeldivad mulle selle juures kuldsed põllud teede ääres, imeline! Selle kommentaari lõpetuseks panengi omal mängima Maarja esituses laulu "Kuldne põld" , ning meenutan möödunud suve :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mina ei tea, kas ma isegi niisama paariks nädalaks kuhugi nii kaugele minna tahaks. Mul on muidugi need vähesed korrad, kui ma kuskil käinud olen (va. 1 kord Saksamaal) väga toredad olnud, aga kuidagi Ü L D S E ei tõmba siit ära. Vingun ja virisen siin kodumaal muudkui edasi.

   Viimasel ajal olen kudumishoos olnud. Ja see on tore, et Sa seda mainisid. Sokke olen ma iseseisvalt kudunud 2 paari, viimased rebase omad leiad siit - http://tulirebane.blogspot.com.ee/2016/04/rebased-rebased-igal-pool.html .Teistest ma ei tea, kas mul on pilti. Aa, sõbrannal on! https://www.instagram.com/p/4xB8tmu4DC/?taken-by=kristiine.srg - ma ei tea kas Sa näed seda pilti, aga parempoolsed. Kindaid ma vist kudunud ei ole. Mulle tulevad silmaette kindad, mida mu sõbranna kooliajal kudus, aga et ma oleksin neid ise kudunud, seda mitte. Nädal tagasi olid kudumishoos ja tegin 2 mütsi, ühe tavalise, teise palmikutega. Võib-olla tõesti peaksin kindad listi võtma.

   Olen talve kohapealt nõus. Sellepärast kirjutasin minagi, et jõulud ja aastavahetus on lumega okeid. Kuna aga Eestimaal on talve liiga pikalt ja selletõttu lund liiga palju, siis on see mulle ikkagi veel liiiiiiga vastumeelne. Mul tuli Su tärkamise ja elluärkamise jutu peale väike kevade lõhnakene ninna. Tahaks talve maha magada nagu karu ning kevadele puhanuna vastu minna. Küll see loodus on ikka imeline!

   Kustuta
 2. Väga lahedad sokid need rebastega! No siis oled Sa ikka minust tragim olnud, ma pole eales ühtki mütsi valmistanud, ehkki kuluks mõni ära küll. (Kui näpud sügelevad, koo mulle ka mõni :D) Tundub, et pean omale ka listi tegema, mis võiks 30.eluaastaks tehtud/proovitud olla :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tee endale list muidugi, see on jumala tore! Saada mulle oma peaümbermõõt ja värvisoov, kes teab, äkki koongi Sulle ühe mütsikese!

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused