Keit Laisaar : "Elus läheb kõik täpselt nii nagu minema peab."

Keit (27), on töökas ja tubli noor naine, kelle juured on sügaval Lääne-Virumaa mullas, kuid on ennast sisse seadnud hoopiski Tallinna. Ta oli Buduaar TEENi tegevtoimetaja, kuid jättis selle ameti, kui sõitis teisele poole maakera, et minna Austraaliat avastama. Nüüd on ta kodus tagasi ning temast on saanud Iluguru veebi peatoimetaja. Keit tunneb rõõmu ilumaailmast ja moest, perekonnast ning sõpradest. Kuid mida tema eneseotsimisest ja elust arvab? 


Kui Su käest praegu küsida, kas oled ennast sajaprotsendiliselt leidnud, siis mis Su vastus oleks?
Kindlasti pole leidnud. Ma arvan, et inimene areneb terve elu jooksul. Avastan iga päev endas midagi uut. Jah, ma küll liigun kogu aeg sinna suunas, et saada aina rohkem aru, kes või mis ma olen, kuid see on selline pidev liikumine elus. Ma ei tea, kas ma sinna kohale üldse kunagi jõuan või kas sinna üldse kunagi kohale jõutakse. Sest kui jõutakse, siis see tähendab, et inimene enam ei arene. Mina tahaksin küll areneda. 

Kui Sa olid noor, veel lapseohtu, millest Sa siis unistasid?
Unistasin suureks saamisest. Unistasin sellest, et aeg läheks kiiremini, et juba tuleks minu sünnipäev, ja siis jaanipäev ja siis jõulud ja nii edasi. Nüüd kui ma olen suur, siis läheb aeg väga ruttu mööda. Nüüd ma proovin iga hetke elust nautida.

Aga millest Sa praegu unistad? 
Mul on väga palju unistusi. Iga inimene peaks unistama, sest siis on Sul kindlad eesmärgid, mille suunas liikuda. Ma usun, et kui midagi väga tahta ja sellest unistada, siis suure tõenäosusega saab ki sellest unistusest varsti reaalsus. Ma olen mitu korda avastanud, et asjad, millest olen mingil hetkel unistanud, ongi kuidagi märkamatult reaalsuseks saanud.

Mis Sind elus inspireerib?
See, kui ma saan oma tegemistega kellegi tuju heaks teha, kedagi rõõmustada, kedagi aidata. Vahet ei ole, kas lugejaid oma artiklite kaudu või oma külastuskäiguga vanaema. See inspireerib mind.

Kes Sind inspireerib?
Kes? Inimesed minu ümber. Ma usun, et iga inimene, kellega ma siin elus kokku puutun, on tulnud minu ellu põhjusega. Nad kõik õpetavad mulle vähemal või suuremal määral midagi. Ja igas selles inimeses on minu jaoks midagi inspireerivat. Olen märganud, et kui ma olen mingi asjaga parasjagu hädas, siis elu ise toob minu juurde inimese, kes mind aitab ja inspireerib edasi minema.

Ütlesid, et proovid iga hetke elus nautida. Kas Sind nende hetkede nautimise vahepeal ka mõni mossipisik nõelab? Kuidas Sa siis käitud?
Ikka nõelab, ma olen ju ka pelgalt inimene! Kui see juhtub, siis ma lähen kas jalutama või kuulan head muusikat. Ma püüan selle paha tuju endast välja elada, et see ei jääks mu sisse kinni. Tavaliselt räägin oma elukaaslasele, mis mind vaevab või suhtlen mõne sõbrannaga. Teine inimene, kes olukorda kõrvalt näeb, aitab seda paremini minuni tagasi peegeldada ja siis näen ise ka, et tegelikult ei olegi mul mingit põhjust mossitada. Tuleb vaadata alati elu positiivseid külgi - leida üles kasvõi see üks väike asi, mis on hästi ja selle üle rõõmu tunda. Siis ma jälle naeran ja olen rõõmus ja rahul. Ning olengi jälle õnnelik, et tegelikult neid ilusaid hetki on minu elus nii palju!

Mida Sa ütled lugejale, kes ennast veel otsib?
Haara kinni igast võimalusest. Läbi iga uue kogemuse ja inimese Sa õpid. Õpid ennast paremini tundma. Ära karda olukordi, kus tunned end ebamugavalt, vastupidi, sunni end nendesse olukordadesse. Inimene areneb just siis, kui ta on oma mugavustsoonist väljas. Küll siis lõpuks ka see  päris õige asi tee Sinuni leiab. 

On Sul mõni lemmikquote, mille järgi elus liigud?
Neid lemmiklauseid on mul erinevatel eluhetkedel palju olnud.  Praegu on see: "Elus läheb kõik täpselt nii nagu minema peab". See tuletab mulle meelde, et pole mõtet iga väikese asja pärast muretseda, küll kõik loksub ise paika. Ja kui midagi ei lähe nii nagu ma lootsin, siis tuleb välja, et niimoodi ei pidanudki minema. Ja see on ehk millegi muu jaoks hea. Pea meeles, et kui üks uks sulgub, siis on teise ukse taga ootamas midagi uut ja veel põnevamat. 

Kommentaarid

Populaarsed postitused