"Kes ütles mjäu?"

Mõtlesin, et tulen siia täna täiesti tavalist "argipäeva" juttu ajama, aga võta näpust. Peas pole mitte midagi. Ma ei tea, mis sellega on, aga ma ei oska enam oma päevast või tegemistest kirjutada. Võib-olla on mul lihtsalt praegu nii igav elu, et sellest lihtsalt ei olegi mitte midagi asjalikku kirjutada. Küll aga võin ma teile lubada, et paari kuu pärast läheb mu elu palju põnevamaks ja siis juba väga palju kirjutada. Ma ei hakka praegu midagi rohkemat ütlema, et seda mitte ära sõnuda. Kindlasti mõtled nüüd, et miks ma seda siis üldse mainisin, eks? Ma ise ka ei tea, miks!

Öelge mulle, miks see kell täna nii aeglaselt läheb? Tsiteerides klassikuid, siis: "Venib nagu härja ila." Ärkasin hommikul ülesse ja olin natukene kurb, kui tuba oli hirmus pime ja päike tuppa ei paistnud. Mu meele tegi veel kurvemaks aga see, kui lugesin ma-ei-tea-kust uudist pealkirjaga: "Täna õhtul tuleb esimene lumi." Ma tean, et alles ma sellest rääkisin, aga ma lihtsalt nii väga pelgan seda lund! Lumega tuli üks väike nali meelde. Käisin kolmapäeval Anni maja juures ja rääkisime seal tema ja ta vanematega tähtsat juttu, kui ma ütlesin, et kavatsen pööningul seisva soome kelgu ära tuunida ja siis Anni sellega sõidule viia. Ann ütles, et ma siis ikka pakika ka teeksin, et tal oleks koht, kus istuda. Ma ütlesin sellepeale, et kõikidel soome kelkudel on ju ees see istumise koht. Ma ei tea, aga Ann vist arvas, et ei ole. Milline see kelk siis peaks välja nägema, keegi oskab ette kujutada? Mina igatahes mitte. Ann, kui Sa seda loed, siis pikad paid Sulle ja varsti lähme sõidameee!

Mingil hetkel viisin Kaisa Nelele tema käsitöö kodutöö ära, mille ma tema eest ära tegin. Nimelt oli tegu mosaiigist lillepotiga. Annula, kui Sa seda loed, siis pikad paid ka Sulle ja tea, et minu tööd tegi peaaegu kõik mu vanaema ära. Ups! Selle eest, et ma Kaisale töö ära tegin, andis ta mulle šokolaadi - Kalevi Nurri oma. Kas te teate, et sellel on uus kujundus? Et see pole enam valge ja kiisuga? Minu arust näeb see nüüd väga lahe välja! Ma ei ole muidu väga šokolaadi sööja, noh, et ostan tahvli ja siis söön kõik üksi ära, ja sellepärast ei tea ma nendest asjadest midagi. "Tule läbi mul on kass peal" ja kõrval on pilt, kus üks kass on teise peal või "bad hair day" ja kõrval on sassis karvaga kass või hoopiski "kes ütles mjäu?". Kes pole näinud, siis minge kindlasti poodi vaatama ja pistke siis üks juba korvi ka! 

Ja no lõpetuseks.. tahtsin mina täna lõunaks endale kohvi kõrvale Konsumist singi-juustu croissanti osta. AGA need, mis seal väljas olid, olid täiesti tumepruuniks kõrvetatud. Ma ei oska ise pirukaid teha, ja ega ma väga viriseda ei tohiks, aga ma ikkagi leian, et kui Sa teed pirukaid klientidele ostmise (mitte niisama katsetuseks ja kui kõrbema läheb, siis annad Rockyle, eks), siis nendel peaks ikka  mingisugunegi kaubanduslik välimus olema. Mm, kuldpruunid ja pehmed singi-juustu croissantid! Ila hakkab juba tilkuma. Kahjuks ei olnud tänastel saiadel mingist kenast kuldpruunist välimusest juttugi.

Ps. Ülemisel korrusel on praegu laulutund käimas ning lapsed õpivad juba jõululaule. Võib öelda, et ma olen varsti juba täitsa jõulumeeleolus. "Taas talv on tulnud, külm ja pime, on härmas puud ja lumi maas..."

Kommentaarid

Populaarsed postitused