Lea Pallon : "Miks peaks eeldama, et keegi meist suudab kohe läbi elu minna kui kuum nuga võist?"

Lea (27), on inimene, kes on viimase aastaga täielikult muutunud. Ta on naine, kes ühel hetkel peeglisse vaadates mõtles, et talle ei meeldi see, mis sealt talle vastu vaatab. Ta töötab Tallinna Tehnikaülikoolis töökeskkonna peaspetsialistina ning on ülikooliga seotud olnud juba 9 aastat. Tema kohta käib lause: kes teeb, see jõuab. Lea on lisaks ise õppimisele õpetanud lektorina ka teisi, laulnud erinevates koorides ning tegelenud külateatriga. Tema ongi Kõrboja Anna. Lea ise ütleb enda kohta, et elab kaksikelu - argipäeval on tema elu Tallinnas ning nädalavahetusel vanemate juures Loobus, seetõttu on tal pidevalt pool riidekappi spordikotis kaasas ning kõik bussiajad peas.

Lea, tead Sa, kes Sa oled, miks Sa oled, mille jaoks Sa siin ilmas oled?
Kindlasti mitte, aga see ei muuda mind kuidagi õnnetuks. Mul on hetkel palju mõtteid ja eesmärke, mille teostamine nõuaks eneseületamist ning kindlat pealehakkamist, kuid usun, et kui on õige aeg käes, siis leian enda seest selle tugevuse, millega need asjad ära teha. Sisemiselt areneb inimene iga kogemuse najalt ja võib-olla alles siis, kui olen ise kunagi vanamemm, saan öelda, et olen ennast  täielikult leidnud, aga võib-olla ka siis ei tule seda teadmist. See kõik ei takista mul edasi rühmata nagu vana tigu kunagises multifilmis: "Edasi, ikka edasi ja mitte sammukestki tagasi!". 

Me oleme Sinuga mõlemad hingelt maalapsed. Mina unistasin väiksena suurelt, pea oli pidevalt pilvedes. Kuidas Sinuga, millest Sa unistasid?
Võtab mõtlema. Mul oli samuti palju unistusi. Mõni oli seotud lihtsalt täiskasvanuks saamisega. Mõtlesin endale erinevaid ameteid ja unistasin, et olen ikka ühes või teises valdkonnas Eesti parim ja  kindlasti väga kuulus. 

Millest Sa praegu unistad?
Ma lõpetasin TTÜ-s bakalaureuse rakenduskeemia ja biotehnoloogia erialal ning magistris õppisin sama eriala, kuid siis spetsialiseerusin töötervishoiule. Ma tahaksin väga veel midagi juurde õppida. Kusjuures mõtteid on mul palju ja seetõttu pean ainult ära otsustama, millest alustada.

Mis Sind elus inspireerib?
Inspireerib eesmärk ja rahulolu saavutatust. Niivõrd hea on hiljem tehtu üle uhkust tunda, saada ümbritsevatelt inimestelt tunnustust ning olla iseendale tehtu eest tänulik. Mõnikord inspireerib mind hoopis loodus, elu me ümber või keskkond. Aegajalt ühes või teises elusituatsioonis tulevad küsimustele vastused või lahendused hoopis nö selgest taevast. Ehk inspireeribki mind siis see kõik - kõik, mis on praegu mu ümber või siis talletunud mällu. 

Kuid, kes Sind elus inspireerib?
Inimesed, kes saavad suurte tegudega hakkama, tihti ületades iseend. Usun, et neid inimesi on innustanud samamoodi keegi ning et nende motivatsioon ja sisemine hasart ei langeks, vajavad nad, et nende suuri tegusid märgataks. Inspireerivad ka naeratavad, avatud ja heategusid tegevad siirad inimesed. Nad annavad mulle justkui tõuke saata isegi korda midagi sellist, mis toob kaasa lahke ja sooja emotsiooni. 

Kõige ilusam asi Su elus, mida hindad enim?
Et mul on olemas niivõrd kallid inimesed, kes hoolivad ja armastavad mind, isegi siis kui olen mõnikord ebaõiglaselt ja mõtlematult sõnu pildunud.

Paha tuju ja selle välja elamine. Kuidas Sa seda teed?
Mul on vastavalt mossitamise põhjusele erinevad lahendused. Mõnikord on parem olla üksi - siis istun teki sees diivanil, kamina ees ning naudin head veini või kohvi koos hea muusikaga, laual vaasis ilusad lilled ning põlemas küünal. Teinekord kõnnin mere ääres või metsas ja saan loodusest edasiminekuks jõu. Või saan hoopiski oma päikesekiirena särava sõbrannaga kokku, kes suudab mind vastavalt vajadusele, kas august välja või pilvedelt alla tirida. Ka emale helistamine aitab väga paljudel kordadel, isegi kui ta mõnikord ei oska nõu anda, siis hakkab pärast temaga rääkimist alati kergem. 

Milline hetk Sind Su elus kõige rohkem muutunud on?
Selleks oli ülikooli esimene aasta. Ma tundsin, et sain hoobilt täiskasvanuks. Elus esimest korda olin ma üksi võõras keskkonnas ning kõik otsused tuli teha iseseisvalt.
Kõlab küll läägelt, aga kui ma saaksin ise elus midagi muuta, siis tahaksin rohkem headust. Maailmas on liiga palju vägivalda, ka vaimset. Inimesed on muutunud immuunseks ja ei märka enam head enda ümber. Mõnikord raadiost või telekast uudiseid kuuldes taban ennast mõtlemast, kas tõesti veel 21.sajandil.

Mida Sa ütled inimesele, kes ennast veel otsib?
Proovi, katseta ja keera elus uusi lehekülgi. Arenda ennast. Iga kogemus teeb targemaks ja tugevamaks ning kui sisemuses miski ütleb, et tuleks nüüd elus midagi muuta, siis ilmselt ongi see aeg käes. Kui mõtlen oma tutvusringkonna peale, siis kõige huvitavamad ongi just need inimesed, kes saavad oma seiklusrikkast ja mitmekülgsest elust rääkida.
Kõik ei peagi alati õnnestuma, vigadest õppimine on mõnikord isegi kasulikum kui järjekordne saavutus. Kui unistuse täitumiseks läheb vaja mitu korda otsast alustada ja lörri läinud katsed teevad kurvaks, siis tegelikult ka need annavad õpetusi ning kogemusi juurde ja on edaspidise jaoks vajalikud. Öeldakse küll, et loll õpib enda vigadest, tark teiste omadest, kuid ka need "vead" on kogemused, mille põhjal meie iseloom, mõtted ja isiksus kujunevad. Suurimad saavutused ja avastused planeedil Maa on tulnud läbi katsetamiste ning otsimiste, korduvate läbikukkumiste ning uuesti siis juba kogemuste võrra targemate otsuste läbi. Miks peaks eeldama, et keegi meist suudab kohe läbi elu minna kui kuum nuga võist?

Lõpetuseks, mis lause järgi Sa elus liigud?
Siinkohal on vist kõige õigem tsiteerida Tammsaaret: "Miski pole võimatu, niipea kui inimene hakkab sellest kord tõsiselt mõtlema." Ja kui inimene hakkab mõnele teemale tõsisemalt tähelepanu pöörama, siis järelikult on õige aeg muutusteks.

Kommentaarid

 1. Oeh, postitasin just kommentaari, kuid see vist ei tulnud läbi, arvuti keeras mingi käki,aga...Tahtsin öelda, et kui Lea peaks ka blogi (või äkki juba peabki?!), siis loeksin seda samuti huviga. Eriti põnev oleks lugeda Tema esimestest aastatest pealinnas. Sinu puhul oli samuti väga huvitav lugeda, kuidas väiksest kohast linna läksid tarkust omandama.
  Aga Lea on väga tubli ja väga kenaks naiseks sirgunud!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tean, et Lea loeb minu blogi ehk loeb seda kommentaarigi ja vastab sellele ise. Kui ei, siis näen teda täna ja uurin.
   Muidugi oli huvitav elust linnas lugeda/kirjutada, kõik oli nii uus ja hirmus ja huvitav. Kogu aeg oli midagi teha, igal hetkel juhtus midagi uut. Praegu paraku nii pole.
   Lea on tõesti tubli ja äärmiselt võrratu muutumise läbi teinud!

   Kustuta
 2. Loodan, et Sa valesti aru ei saanud. See et praegu pole niivõrd uut ja huvitavat, ei tähenda, et Sinu blogi seda ei oleks. Mõned teemad lihtsalt paeluvad rohkem. Ma ei avaks iga päev Su blogi, kui see huvitav minu jaoks enam ei oleks :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ei saanud, ei saanud. Nentisin ise ka fakti, et nii lihtsalt on. Aga väga tore, et Sa seda teed! Aitäh ja pikk pai!

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused