The one with kalamaksaõli

Mallukas kirjutas täna kalamaksaõlist. Seda postitust lugedes meenus mulle aeg, mil ema käskis ka minul kalamaksaõli võtta, küll kapslite näol, aga siiski. Nimelt on mu isa olnud alati suhteliselt sakker telefonipakkumistele ära ütleja ja selle tõttu oli meil kappides miljoneid pakke ma-ei-tea-mis vitamiine ja kalamaksaõli kapsleid (hetkeni kui ma antud firmale kurja kirja kirjutasin ja palusin neil neid enam mitte saata). Kuna neid oli aga nii palju, siis ema, nendest lahti saamiseks, pani hommikuti enne tööle minekut kena rivikese tablette lauale, mille juures oli kiri, et need tuleb hommikusöögiga ilusti ära võtta. Ma ei võtnud neid kunagi. Olgu, võib-olla paar korda, kui ema mulle otse silma sisse vaatas. Ma sahkerdasin oma tabletid alati igale poole ära - lillepottidesse ja padjapüüri sisse. Praegu mõtlen, et miks ma neid lihtsalt kraanikausist või vetsust alla ei lasknud. Kõigile pole antud, eks. 

Nüüd kui ma lugesin Malluka kalamaksaõli postitust, tuli mulle meelde üks lugu, mis juhtus siis kui ma olin kõvasti umbes 13 aastat noorem. Elasime siis veel korteris ja köögilaual oli järjekordne tablettide rivi. Peitsin kõik teised tabletid, peale kalamaksaõli kapsi, ära. Sellega suundusin ma otsejoones elutuppa telekat vaatama. Miks? Nimelt oli see kapsel minu jaoks alati nii huvitav. Pehme ja kui seda õrnalt vajutada, siis see muljus natukene kuid siis võttis oma esialgse kuju tagasi. Vaatasin mina siis rahulikult telekat ja näppisin kalamaksaõli kapslit, kui juhtus midagi, mida te kõik juba  ilmselt aimate..
Ma vajutasin seda kogemata liiga kõvasti, nii et see kapsel läks katki ja kõik kalamaksaõli lendas mulle näkku ning juustesse. On teil see õli kunagi juustesse läinud? Teate, kui hirmsasti see haiseb? Ma pidin seal samas otsad andma. Jooksin ruttu kööki ja pesin näo puhtaks, tõmbasin rätikuga ka juustest jäänud suurema osa õlist ära. Ma kartsin nii väga emale öelda, mis juhtunud oli, seega tegin endale patsi pähe ning selle peale tõmbasin mütsi. Pidime kohe niikuinii maale vanaema juurde minema hakkama, seega polnud see õnneks väga imelik, et ma toas mütsiga ringi käisin. Autos ema küll mainis, et miski imelikult haiseb, tegin näo, et mina ei tea midagi. Kõige jubedam oli selle asja juures see, et kui ma sellest vanaemale rääkisin, siis tema ainult naeris ja ütles: "Kulla laps!" Aitäh, vanaema! Pesime koos mingi 3 korda mu juukseid, aga ei midagi. Mina vist harjusin selle haisuga juba lõpuks ära, aga vaene vanaema.. Kuna vanaisa ei olnud kodus ja ma jäin vanaema juurde ööseks, siis sain ma vanaema voodis telekat vaadata ja sinna magama jääda. 

Järgmisel hommikul teatas mulle vanaema, et ma haisesin öösel nii kõvasti, et tal läks süda pahaks ja ta läks poole öö pealt elutuppa magama. Hommikul pesime mu pead veel paar korda ja ehk mingi paari päeva pärast oli hais ka kadunud. Aga sellist kammaijaad, et tahaks ma isegi oma vaenlasele!

Loo moraal - ära vajuta kalamaksaõli kapsleid liiga kõvasti (ja kui vajutad, siis hoia need enda juustest eemale!) 

Kommentaarid

Populaarsed postitused