Blogi nime tähendus 1/30

Vabandan kõigi ees, kes minult neljapäeval ja reedel millegi uue ja toreda kogemuse postitust ootasid. Kahjuks või õnneks juhtus aga nii, et neljapäeval juhtuma pidanud tegevus jäi ära suure ilmamuutuse tõttu ning tagantjärgi tarkus ütleb, et nii parem oligi. Umbes täpselt samal ajal, kui meie oleks  pidanud Kadrinast Rakvere poole sõitma, juhtus too rängim autoõnnetus Lääne-Virumaal.
Meil oli neljapäeval ka tantsuproov ning tegelikult mõtlesin ma, et lohutuseks lähen pärast seda Huvikeskusesse natukene koronat mängima, sest ma pole seda õigete reeglite järgi vist kunagi teinud. Aga pärast pikka päeva ja tantsimist olin nii väsinud, et suutsin vaid oma voodist unistada. Reede läks aga selle nahka, et neljapäev oli juba nahka läinud ning uuesti õigele rajale saada oli nii hirmus raske. Pidime reedel Anniga Rakvere  Ocean Sushisse minema, kuna me pole seal kumbki käinud. Ma ei tea, kuidas läks hoopis nii, et istusime mõnusalt minu juures, õgisime ja rääkisime juttu. 

Nüüd aga tunnen endal süüd ja mõtlesin, et kuidas ma selle koorma õlgadelt maha saan. Siis aga avastasin, et olen viimase aja siginas ja saginas unustanud lugeda oma lemmikblogisid, kellel ma ikka tavaliselt kullipilku peal hoian. Neid blogisid sirvides, leidsin ma SÜÕ blogist ühe väljakutse. Väljakutse, millest ma kavatsen nüüd ja kohe ning järgmised 29 päeva osa võtta. 

Tänaseks teemaks on, nagu pealkiri ütleb, minu blogi nime tähendus. Ma olen sellest mingil hetkel ka mitu korda kirjutanud, aga pole raske seda uuesti teha. Ma enam ei mäleta, kas mu blogi on seda nime algusaastatest (2008) alates kandnud või oli selleks midagi muud, vist ikka oli midagi muud. Seda ma mäletan küll väga hästi, et mingil hetkel kandis mu blogi nime Setekas, aga see tundus kuidagi nii fangirling Mallukas olevat, et muutsin ikka Tulirebaseks tagasi. 

Aga miks Tulirebane? Võib-olla uuemad lugejad seda ei teagi. Isegi mu väikevenna klassikaaslased on mu käest küsinud, et miks ma just sellist nime kannan. Olen ju Tulirebane peale blogis olemise ka  Twitteris ning Instagrammis ehk siis põhimõtteliselt igal pool. 

Kunagi kui veel Orkut kuum koht oli, siis sai sinna iseloomustusi kirjutada. Mina olin tol ajal suur sõber ühe kiilaka poisiga, kes juhtumisi ka Eesti-Vene koostööl tehtud filmis Buratinot mängis. Kui ma palusin temalt, et ta mulle ka Orkutisse iseloomustuse kirjutaks (see oli ju nii lahe!!!), oli tema kohe nõus. Mina ootasin ja mõtlesin, et mis ta nüüd kirjutab. Kui sain teate uuest iseloomustusest ja  seda lugesin, olin ma väga pettunud. Seal seisis: "Tulirebane." Mis kuradi iseloomustus see on? Pahandasin temaga ja küsisin, et mida see tähendab. Tema muudkui üritas mulle selgeks teha, et tema  lihtsalt iseloomustaks mind kui Tulirebane, mitte kui "Tore ja ilus tüdruk". Iseloomult tulihingeline asja armastaja ja hakkaja, oma tahtmist taga ajav ja teiste eest välja astuv.. ja kaval nagu rebane. Sellest hetkest saigi minust Tulirebane. Pärast seda meeldivad mulle rebased nii hirmsasti, et mine või hulluks! Kuigi selline pisikene rebase armastus oli mul juba väiksena, kui maal mööda põlde pisikesed rebasepoisid ja -tüdrukud ringi silkasid. Siis rääkisin kõikidele, et kui ma suureks saan, siis võtan endale rebase. Nimelt oli mu üle metsa naabritel orav koduloomaks. Ühel hetkel lihtsalt tuli nende ukse taha ja sinna ta ka jäi. Siis mina mõtlesin, et mulle võiks ka rebane niimoodi tulla ja jääda. Vägisi ma ei taha, ikka oma soov peab olema. Tundub, et siiani pole ükski rebane minu juurde tulla tahtnud. Ainult see üks, kes meid Gretega ükskord rannas taga ajas.. 

Aga vot, selline on see minu Tulirebase saamise ja tähendamise lugu. Mulle endale meeldib hirmsasti, et ka teised mind selle nime alt juba teavad/tunnevad. Nii tore on saada kingituseks rebase teemalisi asju. Laupäeval kingiti mulle näiteks kruus, mille peal on rebane ning kruusi sang on tema saba. Nii ilus! Aitäh, Sigrid!

Kommentaarid

 1. Tänan mina hoopis Sind boonusüllatuse eest kingikotis, see oli nagu kirsiks tordil mu pühapäevasele saunatamisele :) Ja kui aus olla, siis kõige rohkem meeldis mulle kaart, pakun et oled selle ise meisterdanud. Mulle sellised endavalmistatud asjad meeldivad alati kõige rohkem, poevad sügavale südamesse :) Ja tore kuulda, et Sulle kruus meeldis, mulle meeldib inimesi üllatada hetkedel, kui nad seda kõige vähem oodata oskavad:)
  Aga Mikul oli täitsa õigus, see iseloomustus sobib ideaalselt Sinu kohta (nii palju kui ma Sind üldse tunnen ja tean). Ja ilus nimi see Tulirebane ka ju :)
  Ps! Väikse Lisete näol leidsid Sa omale uue väikse fänni ka, küsis veel koduski tädi Lisete kohta :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ja, kaardi meisterdasin ise. Leidsin selle mõtte Pinterestist ja mulle hakkas see nii hirmsasti meeldima! Tee väiksele Lisetele pai ja ütle, et järgmine kord möllame veel! :)

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused