Jõulud vol 3: Kuidas ma emale sõrmuse hoidja tegin

Esiteks tuleks leida mõni karbikene või muu anum, kuhu sisse Sa seda teha tahaksid. Kuna minul on sel aastal plaanis peaaegu kõik jõulukingid võimalikult säästlikult ise teha, siis käisin kodus avatud silmadega ringi ning leidsin karbikese, mis aastaid tühjalt kapis seisab. Kadrina Vald, anna mulle andeks.
Kuna mu emal on sõrmused praegu kapi peal täiesti laiali, siis mõtlesin Pinterestis ringi vaadates, et võib-olla võiksin ma talle ühe sõrmusehoidja teha. Mõeldud, tehtud. 
Lõikasin üleliigse köiejupi küljest ning võõpasin karbi sobivat värvi. 
Kuna mu emale hirmsasti meeldivad salvrätitehnikas tehtud erinevad asjad, siis ei pidanud ma kaua mõtlema, kuidas ma seda teen. Leidsin kapist just sobiva mustriga salvrätikud ning lõikasin neist omakorda sobivad detailid välja. Nagu pildil näha, siis eemaldatud köie augud katsin ma kinni. Samuti katsin kinni ka Kadrina Valla kirja. Vabandust vol2.
Sõrmuse hoidja tegemise ainus kulu oli 0,32€, mis kulus mul pildil nähtud nuustiku peale. Lõikasin svammi küljest ära ebavajaliku osa, mis karbikesse ei mahtunud.
Seejärel lõikasin svammile sisse umbes-täpsete vahedega päris sügavad vaod.
Lõpetuseks otsisin pööningult välja sinna seisma jäänud valge kanga, millest lõikasin svammist 2x suurema tüki ning panin selle ettevaatlikult nö vagudesse. Et üleliigne riie ilusti "pildilt" ära kaoks, aitasin kääri otsaga takka.
Erinevaid võimalusi taoliseid sõrmuse hoidjaid teha on väga palju. Kui teil on huvi, siis soovitan kindlasti Pinterestile silm peale panna, sest seal on maailma kõige toredamad asjad peidus, peab oskama vaid otsida.
Viimasel pildil panin sõrmuse hoidjasse vanaema ja vanavanaema pärandatud sõrmused. Vot see on aare!
Osale ikka loosis ka! 

Kommentaarid

Populaarsed postitused