Lola-Liis Naan : "Suured inimesed võiksid lihtsalt oma beebisid õpetada."

Lola-Liis (4) on üks pisikene pruunisilmne plikatirts, kes oskab kõiksugu maailma küsimustele vastuseid anda. Juba praegu, olles oma suure ja hiilgava elu alguses, teab Lola-Liis, mida, miks, kui palju ning kuidas ta oma elult saada soovib. Möödunud suvel oli just Lola see, kes meie  etenduses "Kõrboja peremees" rahvast väikese Villuna rõõmustas. Hoian Lola-Liisile kõvasti pöialt, et tema suur, minu jaoks väga üllatav, soov tulevikus ka täide läheks. Pea alati püsti, väikseke!


Lola-Liis, kelleks Sa saada tahad?
Ma tahan saada arstiks. Selliseks arstiks, kes beebisid välja võtab. Ma õppisin seda oma vihikust, lilledega vihik-raamatust. Telekast olen ka näinud ja vahest vaatan salaja tahvelarvutist, kuidas päriselt beebisid välja võetakse, aga emme ei luba seda teha. Ma tahan beebidega töötada, mulle meeldivad beebid väga-väga-väga. Sünnipäevaks tahtsin ma Baby Borni ja ma olin väga rõõmus, kui ma selle sain.

Ema Mari-Liis ütleb, et Lola-Liis on tahtnud terve oma teadliku elu arstiks saada. Küll aga soov beebisid välja võtta, tekkis alles selle aastaga. 

Kas ja millest Sa unistad?
Ja, ma unistan. Ma unistan sellest, et saaksin hästi palju beebisid välja võtta ja et nad oleksid rõõmsad. Kui lund veel maas ei olnud, siis ma unistasin, et lumi maha tuleks. Rohkem mul ei ole unistusi.

Kes on Su lemmikinimene?
Emme ja issi, sest nemad alati aitavad. Aga kui Sa lolluseid teed, siis nad kurjustavad. Näiteks öösel, kui ma peaks juba magama, siis võtan telefoni välja. Vahest panen vannitoas hambaid pestes ka peegli peale hambapastat, emmele ja issile see ei meeldi. 

Päev pärast intervjuu tegemist, tantsisime Lolaga külapeol, mil ta ütles mulle: "Praegu oled Sina minu lemmikinimene. Sellepärast, et Sa tantsid minuga ja tõstad mind kogu aeg õhku!" Kui vähe on õnneks vaja, eks!

Millised inimesed Sulle meeldivad?
Mulle meeldivad naljakad inimesed.
Mul on suur õde Maarja. Maarja on tore, mulle meeldib tema peeglist ennast vaadata. Hästi suurest peeglist. Ma olen juba nii suureks kasvanud, et ta ei jaksa mind enam sülle võtta. Maarjat pole ma ammu näinud. Matut ja Mišat nägin viimati. Tema räägib teistmoodi. Kristel on hästi palju õppinud ja on ka tore.

Kes on Su lemmikmultika-/filmi-/raamatutegelane, miks?
Mu lemmikud on Lammas Shaun ja Põrsas Peppa, sest nad teevad nalja. Põrsas Peppas meeldib mulle see, kui nad joovad morssi, neile maitseb see. Multikas kõnnivad põrsad kahe jala peal ja joovad morssi. Tegelikult nad nii ei tee, see on lihtsalt niimoodi tehtud. 

Mis on kõige ilusam asi Su elus?
Lill ja roos, sest need pannakse peenrasse kasvama ja siis saab neid kasta ja pärast saab neid teistele kinkida.

Mari-Liis lisab, et Lola on väga suur lillede kinkija!

Mis Sind rõõmsaks või kurvaks teeb?
Rõõmsaks muudab mind külmkapp, sest sealt saab asju võtta ja neid süüa. Vot sellepärast. Mulle meeldib süüa. Lumi teeb ka mu tuju hästi rõõmsaks, siis saab vennaga lumememme ja onni teha. Lasteshampoon teeb ka mind rõõmsaks, sest sellega saan ma täitsa üksi pesta.
Kurvaks teeb mind see, kui emme võtab minult tahvli ära ja ei luba beebide välja võtmise videoid vaadata. Kui õhupall katki läheb, siis ma olen ka kurb ja nutan. Mind teeb õnnetuks ka see, kui emme ja issi ei luba mul toas mullitada.

Kui Sul kurb tuju on ja mossitad, mida Sa teed, et Sul parem tuju tuleks?
Lähen otsin emme peidetud tahvli ülesse ja ostan uued õhupallid. Valgus teeb mind ka rõõmsaks, siis kui tuli põleb. Mulle ei meeldi pimedus, seda ma kardan.

Mis Sulle maailmas kõige rohkem meeldib?
Maailm on ju see, kus elatakse. Mulle meeldib maailmas kõige rohkem see, et siin saab mängida. Mina mängin iseenda ja Baby Borniga, mu Baby Bornil on isegi jope olemas. Suureks saab ka kasvada, see meeldib mulle ka. Mulle meeldib näitlemine ka, lasteaias mängin ma praegu jänkut.

Pärast intervjuu tegemist läksid mõlemad Liisud kohalikku taaskasutuspoodi, et Baby Bornile kampsun osta. Talv on ju käes ning ka Baby Bornil on külm!

Kui Sa saaksid maailmas midagi muuta, mis see oleks?
Ma muudaksin seda, et ma saaksin kogu aeg oma sõpru enda juurde võluda. Mu sõbrad on Lisete ja Kevin. 

Kui Sa saaksid kõikidele maailma inimestele midagi head õpetada, mis see oleks?
Kui ma suureks saan, siis ma tahan, et ma saaksin omale uue maja. Ma tahan seda maja, kus on korter ja rõdu. Ma tahaksin Tallinnasse kolida, sest seal on nii lõbus. Aga midagi head õpetada? Tead, suured inimesed võiksid lihtsalt oma beebisid õpetada.


Lõpetuseks väike Mari-Liisi Facebookist pihta pandud naljakene:

Lola-Liis: "Emme, tead, siin burgeri vahel on sibul ka!"
Mari-Liis: "Väga hea, kas Sulle maitses?"
Lola-Liis: "Muidugi, sibul on ju kasulik, teeb kõhulihased hästi tugevaks!"

facebook
Fotopai - Kaisa Nele Hendla

Kommentaarid

 1. Lola-Liis on vahva tirts jaa! Täna kui oma plika lasteaeda viisin, ütles Lola mulle "Sul on täna nii ilusad juuksed". No tegi ikka tuju rõõmsaks küll :)
  Lola-Liisil tõesti tuli väikse Villu mängimine hästi välja, minu Lisete oli loomulikult hirmus kade, tahtis ju tema ka esineda. Etenduse ajal ikka küsis kurvalt, et miks tema etenduses osa ei saanud. Niiet järgmine kord mõelge talle ka osa välja :D
  Aga Lola-Liisile palju edu beebimaailmas askeldades ja et ikka soovid täituksid :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. No, on ju armas! Jätan meelde ja annan lavastajatele vihjeid, et pisikesed plikatirtsud tahava ka teatrit teha! Muide, Mari-Liis rääkis, et Lola oli lasteaia näidendiproovi eel öelnud, et ta ei jaksa seal olla, sest peab nii palju passima. Ajas "Kõrboja peremehe" ja lasteaia proovi täitsa sassi.

   Kustuta
 2. See on küll kõige vahvam intervjuu, mida mina lugenud olen!

  VastaKustuta
 3. Lugesn Lolale eeloleva teksti ette, kuulas mind ilma mingi üllatuseta, küsides, et miks sa seda mulle loed, ma tean ju seda juttu ;) uurisin, et kas sulle siis naljakas ei tundu (vanem vend oli naerukrampides samal hetke), Lola lisas lihtsalt, et tead emme kogu selle asja juures oli üks naljakas asi, et Lisete kinkis mulle siis muulitaja ja LUBAS MUL TOAS MULLITADA!!!!!!!
  :)

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused