Sarjad/saated, mis meeldivad 6/30

Ma polnud vanasti suurem asi sarjade/saadete vaataja. Kui välja jätta kõik need Eesti saated, mida telekast näidatakse. Neid ma ikka vaatasin, praegu vaatan ka, aga pigem arvutist. Ainukesed, mis mind nii väga ei huvita on "Naabriplika", "Doktor Silva" ja võib-olla veel midagi. Mina ei tea, aga "Naabripilka" on nii igavaks muutunud ning "Doktor Silva" pole minu arvates kunagi midagi  väga hiilgavat olnud. Vaatasin seda alguses paar osa, aga kuidagi sisutühi oli ning üldse ei haaranud kaasa. Isegi selliseks niisama taustal mängimiseks oli see liiga igav. 

Kui jätta kõrvale need "Kättemaksukontorid" ja "Viimased võmmid" ja "Õnne 13", mida ma kõiki  mitu-mitu korda näinud olen, siis ma olen viimaste aastate jooksul hakanud vaatama hoopis hirmus palju välismaa sarju. Enamus nendest on sellised vanemad, mida enam aastaid ei näidata ega juurde tehta, aga mõned on ka sellised, mille uusi hooaegu ei suuda ma absoluutselt ära oodata.

Etteruttavalt vastan küsimusele, mida mina alati oma mõtetes küsisin, kui keegi kirjutab oma lemmiksarjadest, mida ta netis vaatab. Ehk siis minu küsimus on alati, et kus kohast Sa seda kurat vaatad. Ma vanasti vaatasin ma-ei-mäleta-mis-kohast, aga noh, see oli kena viis aastat tagasi. Nüüd ma vaatan välismaa filme ning sarju igatahes sellisest kohast nagu 123movies. Ma soovitan seda kohta kõikidele! Ülimalt mugav, ainult vahepeal viskab paar reklaamlehte vahele, aga mitte massiivselt, seega mind need ei sega. See on tõesti nii tore lehekülg ja seal on kõik asjad olemas. Vähemalt need, mida mul vaja läinud on. Antagu nüüd mulle andeks, kui tänu sellele lingile, kellegi sarjasõltuvus taaskord välja lõi. Ma olen ise samasugune. Sõltlane. 

Mu lemmikud aga! "Devious maids", mida näidati ka Tv3's mingil hetkel. Lugu neljast ladinaameeriklannast, kes on Beverly Hillsi rikaste ja kuulsate juures koduabiliseks. Kõigil neil on seoses oma tööga suured unistused ning ambitsioonid. Aga mida need kõik kaasa toovad?
Internet ütleb, et kellele meeldis "Desperate housewives", see jumaldab "Devious maidsi". Praegu lugesin, et üheks selle sarja produtsendiks on ka Eva Longoria. Ja nüüd kurb uudis kõikidele, kes on samasugused "Devious maidsi" fännid ja kes seda veel ei tea. Helena, näiteks Sina. Viiendat hooaega, mida me nii väga ootasime, ei tule. Seriaali viienda hooaja tegemine tühistati, põhjuseks toodi vaatajate kadumine ning reitingu langemine. AAAAAH! Ma ju nii ootasin. KURAT!
Miks mulle aga "Desperate housewives" meeldis, seda pole vist raske arvata. Miks ma seda aga uuesti mingil hetkel vaatama hakkasin? Sellepärast, et Helena vaatas. Ahv. Ja kui ma seda uuesti vaatasin, olin ma nii paljudes kohtades *wtf* näoga, sest ma ei mäletanud absoluutselt, et sellised asjad seal juhtusid. Vanasti, kui see telekast tuli, siis läksime seda alati Anni juurde pärast kooli vaatama. Nii põnev noh! Teine sari, mida ma Helena pärast vaatasin oli "Friends", sest ta tsiteeris mulle seda kogu aeg ja ma ei saanud mitte midagi aru. Nüüd on aga äratundmisrõõm nii suur, kui ta midagi ütleb või mingit liigutust teeb või laulu laulab. Vanasti, kooli ajal, vahtis Kristiine seda kogu aeg, aga ma polnud siin kuidagi selle fänn või nii. Nüüd olen! 


Kunagi keskkooli ajal vaatasin ma klassikaaslaste õhutusel "How I met your mother" hästi kiiresti ära, aga sellest olen ma juba rääkinud. "Orange is the new black" sarja vaatamine jäi mul mingil hetkel pooleli, õiget põhjust ma ei oska välja tuuagi. Kuigi see sari on kõikidest teistest hoopis teistsugune, pole ma seda veel lõpuni jõudnud vaadata. Selline "lihtne" lugu sellest, kuidas üks naine kõigest 15 kuuks vangi läheb ning kui "kerge" ja "lõbus" see aeg seal on.

Lõpetuseks, minu kõigi aegade lemmiksari üldse .... "Glee"! Glee klubi (ma ei oska seda täpselt eesti keelde tõlkida, sest "glee" tähendab nii palju asju, mis sinna nimesse sobiks ja sellele sarjale pole vist päris eesti tõlget tehtud, vaid öeldaksegi glee) on grupp ambitsioonikaid kooliõpilasi, kes armastavad laulmist ja tantsimist ning läbi selle enda väljendamist, oma unistuste ja soovide poole liikumist. Nagu meie, eestlased, kunagi end vabaks laulsime, laulavad need noored ennast läbi kõikidest muredest ja probleemidest.
Ma tahtsin sellest tegelikult kohe eraldi postituse kirjutada, aga kuna see siia teema alla läheb, siis katsun natukene lühemalt oma jutu kokku võtta ning selle siia ära mahutada. Miks mulle "Glee" meeldib? Mulle meeldis see juba siis, kui seda meie mingis telekanalis näidati, enam ei mäletagi millises. 

* Ma olen ju teada tuntud laulusaadete fänn. Muusikalid teatrilavadel ja erinevad muusikali filmid ("Hairspray" on mu lemmik!!!) on mu lemmikud. Seega, miks peaks mulle 6 hooaega kestnud sari, kus igas osas on vähemalt 3 laulu, vähem meeldima? Absoluutselt mitte. Ma jumaldan seda. Iga korda, kui nad laulma hakkasid, siis ma laulsin kaasa. Mõnikord nutsin ka, kui väga ilus laul ja esitus oli. Ma olen selline hella hingega plika sellistel teemadel.
* Karakterid sarjas olid seinast seina. Ma olen seda kõikidele öelnud, et minu arust on see nii imeline, et seal on välja toodud kõiksugused inimesed. Blaine ja Kurt - geipaar, Artie - ratastoolis, Becky - Downi sündroomiga jne. Ma usun küll, et noor inimene, kes seda sarja vaatab, siis ta muutub palju tolerantsemaks ja arvestavamaks teiste inimeste suhtes. Võib-olla olen ma liiga naiivne, aga ma vähemalt tahaks loota nii.
* Iga osa alguses paneb glee klubi juhendaja paika nö nädala teema, mille järgi õpilased just endale õige ja sobiva laulu järgi loo jutustama peavad. 
* Samuti jutustatakse läbi erinevate osade noorte ja natukene vanemate inimeste PÄRIS probleeme. Kui mul on vahest mõnda sarja vaadates selline "seebika välja mõeldud probleemi" tunne, siis siin see puudus. Olgu see surm, norimine, mitte mõistmine vanemate poolt või suhted poiste/tüdrukutega. Kõik noored võivad ennast samastada nende probleemidega, millest seal räägitakse. Mul on väga kahju, kui noored seda ei vaata. Mina sain isegi nüüd nii palju lohutust ja teadmisi juurde või  lihtsalt selliseid meenutusi.
* Keegi on öelnud, et "Glee" on "High school musicali" õige variant. Õige selles mõttes, et kõik need noored on nii andekad ja nende annet on just õigesti ära kasutatud. Kõik nad on super vokalistid ja teevad mu mega kadedaks!


Nii palju siis sellest. Ma võiksin "Gleest" lõpmatuseni rääkida, aga te ei jaksaks arvatavasti lugeda. Kui muidugi mu lugejate seas ei ole sama suurt "Glee" fänni nagu mina. Kahju kohe, et need kuus hooaega läbi said. Samas oleks narr kohe uuesti vaatama hakata, ootan siis aastakese! Seniks soovitage veel mõnusaid sarju, sest mida ma ikka oma ajaga peale hakkan, eks!

Kommentaarid

 1. Meie vaatame filme ja seebikaid sellise programmiga nagu Popcorn Time. Hästi lihtne ja hea. See tuleb omale siis arvutisse tõmmata. Minuteada on see hetkel üks populaarsemaid filmi vaatamise programme.
  Aga seriaalidest rääkides, siis meil on hetkel pooleli "Walking dead", no nii kaasahaarav ja põnev. Mõtlesin küll algul, et midaiganes, mingid zombid ei saa küll põnevad olla, aga on ja veel täiega! Nii mõnigi tund uneajast on selle nahka läinud. Teine seriaal, mis mulle väga meeldib on "Game of thrones", see ka veel pooleli, kuna vahepeal said hooajad otsa ja pole jõudnud uuesti edasi vaatama hakata.
  Kunagi oli ka "Prison brake", aga see jäi ammu pooleli, ning nüüd peaks ilmselt juba täiesti otsast peale hakkama vaatama, kuna sellest ei mäleta enam suurt midagi.
  Soovitan väga neid kõiki kolme.
  Aga nendest niiöelda seebiseriaalidest, kus iga osa on enamvähem uue teemaga, siis nendest meeldis mulle väga "How I met your mother" ja "Big bang theory". Ja no muidugi vana klassika "Friends" ja "Modern family"

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kõik räägivad Popcorn Timest, aga mina pole seda kunagi kasutanud. Olen vist oma 123'ega nii ära harjunud, et enam ei tahagi midagi muud.. :D
   AAAH! "Prison brake" oli mu absoluutne lemmik kunagi! Võib-olla peaksin seda uuesti vaatama hakkama!
   "Walking dead" ja "Game of thrones" tunduvad mulle ka "midaiganes" seriaalid.. Ehk peaksin mõlemast paar esimest osa ära vaatama, äkki muudan oma arvamust nagu Sinagi.

   Kustuta
  2. Vaata kindlasti :)

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused