Cris Poll : "Tee endale teene - ela endale!"

Cris (26) on aktiivne noormees, kellele meeldib palju liikuda, aidata teistel enda eesmärkideni jõuda ning olla eeskujuks neile, kes tahaksid midagi enda heaks ära teha. Cris annab Rakveres spordisõpradele jooksutreeninguid. Miks jooksu? Sest Cris on jooksus meister! Tema jaoks pole  probleem 26 tunniga järjest üle 200 kilomeetri joosta. Virumaa Teataja on teda kutsunud ka, kui virumaa oma Forrest Gump. Hetkel õpib ta uue hooga Tallinna Ülikoolis kaugõppes kehakultuuri.


Oled Sa ennast 100% leidnud?
See on hea küsimus, peale minu enda ei ole seda küsimust mulle keegi teine esitanud. Seda küsimust tuleks endalt aeg ajal küsida. Miks? See aitab Sul näha asju, mida argirutiinis tähele ei pane. Meil on kogu aeg kiire. Me teeme kogu aeg midagi, kuid kui ühel õhtul aja maha võtame ja mõtleme sellele, mida me teinud oleme, saame aru, et tegelikult teeme me kõike ja samas mitte midagi? Tuttav tunne? Kui me rahulikult aja maha võtame, saame aru, et on palju tegevusi, mis tegelikult meid kuhugi ei vii ja meile midagi ei anna.
Enda puhul olen märganud, et mida rohkem ma sellistele asjadele mõtlen, seda rohkem ma suudan enda sihti hoida. Väikesed tagasilöögid ei tohi kunagi rajalt maha lüüa, see on osa teekonnast. "If there are no ups and downs in your life, it means you are dead". 
Aga ei, ma ei ole kohe kindlasti ennast leidnud. Ma ei ole seal, kus ma tahaksin olla ja ma ei tee päris 100% seda, mida ma tahaksin. Ma leian, et eneseleidmine ei tohigi saabuda liiga ruttu. Eneseleidmise teekond on sageli põnevam, kui selle saavutamise tipp. Ma arvan, et kui Sa oled ennast varajases vanuses leidnud, tunned ühel hetkel, et tahaksid midagi enamat, midagi uut, midagi muud. Rutiin tapab! Minu eesmärk siin elus on edasi püüelda, areneda ning mitte lihtsalt ruumi võtta, vaid elada!

Millest Sa lapsena unistasid?
Paljud väiksed poisid unistasid tuletõrjujaks või politseinikuks saamisest. Mina tahtsin päris noorena  samuti tuletõrjujaks saada - just tuletõrjujaks, mitte päästetöötajaks, sest ma ei teadnud, mida nad peale tule kustutamise veel teevad. Kui ma olin aga natukene vanem, umbes 11-12, lubasin emale, et minust saab tippsportlane. Ma loodan väga, et ema pettunud ei ole, sest päris nii need asjad ei läinud. Harrastussportlasena ja eeskujuna olen ma enda teekonda siiski käinud.

Aga millest Sa praegu unistad?
Minu unistus on lihtne. Ma tahan olla vaba. Mitte perekonnaseisult! Ma tahan olla enda aja ning päevaplaani peremees. Ma loodan, et ühel heal päeval saan ma ärgata siis, kui uni otsa saab ja magama minna siis, kui uni taas peale tuleb. Päris pensionini ei tahaks sellega oodata.
Hetkel aga olen ma seotud, mul on palju kohustusi. Ma ei väida, et mulle minu praegune töö ei meeldi. Ma käin meeleldi tööl, kuid ma arendan ennast pidevalt ja vaatan väheke kaugemale, kui järgnevale hommikule, mil äratuskell heliseb ja annab märku, et on aeg taas tööle minna. Ma ei soovi, et ma ei peaks midagi tegema, ma tahaksin lihtsalt ise rohkem oma tegemisi planeerida.

Räägi, kes ja mis Sind inspireerib?
Mind inspireerib inimeste positiivne tagasiside minu panusele kui aitan neil oma eesmärke seada. Ma tunnen alati suurt heaolu, kui olen saanud kellegi eesmärgi täitmisel abiks olla. Mulle meeldib positiivne keskkond, see motiveerib ja annab jõudu.
Mind inspireerivad minu enda eesmärgid, mis on kõrged ning nende poole püüdlemine nõuab mugavustsoonist välja tulemist.
Mind inspireerib see, et meie ise oleme enda saatuse sepad, sest keegi teine ei saa meie elu meie eest elada.
Mind inspireerivad edukad inimesed, kelle lood on lihtsad. Need inimesed ei ole sündinud edukateks, nad on alustanud sealt, kus me kõik - algusest.
Mind inspireerivad need inimesed, kes on minu ümber ja minu tegemisi toetavad. Kõik, kes annavad kütet juurde!

Kõige ilusam asi Su elus?
Ma usun, et need inimesed, kes on mu ümber jäänud, on suur osa sellest ilust! Perekond ja lähedasemad sõbrad on jõud, mis edasi kannab. Kuigi ma loodan, et need kõige ilusamad ajad on veel ees!

Kui Sind mossipisik nõelab, kuidas käitud?
Ma olen kohati olnud enda suhtes väga kriitiline ja see on edasi kandnud ka ümbritseva kritiseerimiseks. Ma nõuan endalt palju, seega on minu ootused tihti liialt kõrged. Ma ei vingu iga tühja-tähja pärast, aga kui mulle miski ei meeldi ja ma pole rahul, siis olen ikka väga mossis. Tegelikult, see mossis olemine on pigem selline rahulolematus asjade suhtes, mis häirivad. Parim viis selle leevenduseks on minu jaoks jooksmine. See maandab pingeid nagu iga enda heaks tehtud füüsiline pingutus - olgu see jalutuskäik, pallimäng või jõusaalis rahmimine. See on aeg, kus saab olla eemal. Jooksmine on ainukene aeg ja koht, kus ma ei ole telefoni läheduses. Reeglina ei kasuta ma ka muusikat ega muid tehnilisi vahendeid, vaid lihtsalt jooksen iseendaga.

Kui saaksid maailmas midagi muuta, mida?
Maailmas globaalselt midagi muuta on suhteliselt raske, kuid me saame kõik olla osa, et asju paremaks teha. Kriitika õiges kohas, kiitmine õiges kohas, enda sõna sekka ütlemine. Mitte ükskõikne suhtumine inimkonna probleemidesse ja rõõmudesse. 
Kui mina isiklikult midagi muuta saaks, siis see oleks ausus. Praegu on maailmas palju kaheldavaid teooriaid, palju on inimeste seljataga tehtud otsuseid. Me kõik saaksime olla ausamad, öelda välja, mida meie asjast arvame, mõtlemata sellele, mis teised meie öeldust arvavad. Meil kõigil on võimalus oma arvamust avaldada või vaikida - ma loodan, et olen neid võimalusi ratsionaalselt kasutanud.
Inimeste heaolu mõõdikuna on kasutatud tihti SKP-d, mille järgi me elame hetkel paremini kui kunagi varem. Kas see on tõesti nii? Kas meie lapsepõlves ei olnud taevas sinisem ja rohi rohelisem? Kas me ei liikunud rohkem õues, ei sõltunud nii palju tehnikast? Kas me oleme hetkel iseenda peremehed või on seda ekraanid ja tehnika? Kes meid juhivad? Kas see on uus ajastu? Kui jah, siis kas veatu?
Ma ei ütle, et tehnika ja tänapäeva võimalused on halvad, vastupidi, see on edasiminek meie ühiskonnas. Aga me peame aru saama, et igal asjal on piirid. Ei ole mobiilirakendust, mis meie tervist hoiaks. Me peame ise olema liikuvad ning enda tervise eest seisma. Ehk on olnud see minu panus maailmale.

Mis hetk Sind kõige rohkem muutnud on?
Kindlasti muudavad mind hetked, kus leian end mõtetest, et kõik on halvasti. Sel hetkel tunnen, et  midagi tuleb muuta. Ma usun, et rahulolematus annab korraliku tõuke muutusteks. Kui Sa oled üdini rahul, siis ei ole vaja midagi muuta. Kui Sa tunned, et oled tupikus, siis on kindlasti vaja muutust. Minu arvates on täiesti õige päeva pealt kõik endine lõpetada ja uut rada astuma hakata. Ei tohi karta. See kõik võib olla Sinu enda kvaliteetse elu algus! Kui Sa oled ülikooli viimasel kursusel ja Sa tunned, et see pole Sinu, siis on targem sellest loobuda ja alustada sellega, mida Sa tegelikult tahad! Ülikoolidiplom erialal, mis Sind ei huvita, on Sinu suurim saavutus? Kannab see Sind edasi? Kõrgharidus põhimõtte pärast? Ma ei väida, et see ei oleks oluline, aga Sa pead ise teadma, miks see Sulle vajalik on.

Mida ütled inimesele, kes ennast otsib?
Palju oleks öelda. Pidage hoogu ja ärge muretsege. Mina ka ei tea, mida ma tegelikult tahan. See, mida ma teen, ei ole ju tegelikult see? Võtke aega, eneseleidmine võib kesta kogu elu. 
Te kõik, eneseotsijad, te ei ole üksi. Meid on palju! Ja kui te olete end ühel hetkel leidnud, siis  olge mureta, sest kindlasti leiate end hiljem, täiesti uues olukorras, veel ja veel.

Lemmikquote.
"Iga päev on nagu väike elu: iga ärkamine ja tõusmine väike sünd, iga värske hommik väike noorus, iga magamaminek ja uinumine väike surm" - Arthur Schopenhauer.

Me võime iga hommik teha seda ühte ja sama asja, aga igal hommikul on meil uus võimalus midagi muuta. Igal õhtul, kui lähed magama, on see hetk, kus kõik tehtud ja tegemata jäänud, on reaalsus. Sel hetkel saame me vaid tagasi vaadata. Kella me tagasi keerata ei saa. Aega muuta ei saa. Küll aga saad muuta seda, mida uuel hommikul oma ajaga peale hakkad!

Tee endale teene - ela endale! Naudi oma teekonda ja võta kõik väljakutsed vastu! Ületa tagasilöögid ja ära anna iial alla! Jaga oma mõtteid ja arutle. Ära hoia kõike endale! Pea meeles, kriitika on see, mis viib edasi! Alati kanna endaga neid inimesi, kes on Sinuga olnud ning neid, keda oled saanud aidata. Ära kunagi unusta neid, kes on Sinu elust osa võtnud, kuid enam kaasa lüüa ei saa. Elu on karm. Ela nii, et olles lõpusirgel, ei pea Sa loetlema asju, mida kahetsed, vaid saad olla tänulik selle eest, mille üle oled õnnelik.

Ela, naudi, pinguta ja carpe diem!Kommentaarid

  1. See on vaieldamatult minu lemmik intervjuu, mida Sa siin blogis oled läbi viinud! Nii meeletult palju inspireeris Crisi öeldu, tegi meele rõõmsaks ja andis kohe kuhjaga motivatsiooni. Ilus oli lugeda!

    VastaKustuta
  2. Loodan, et ka Cris seda kommentaari nägi. Ta on kindlasti positiivset tagasisidet lugedes rõõmus! :)

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused