Ise küsin, ise vastan kolmandas isikus

Lisete (21), te ju teate, kes ta on.


Kas Sa võid öelda, et oled ennast leidnud?
Tuletame meelde, miks Lisete neid intervjuusid üldse tegema hakkas. Tuleb meelde? Ta hakkas neid tegema sellepärast, et oli oma elus juba tükk aega ühe ja sama koha peal. Kohal, kust ei osanud enam edasi liikuda. Kes ta on, miks ta on, mille/kelle jaoks ta on? Need on küsimused, mis teda tegelikult siiani õhtuti magama minnes piinavad. Seega vastan tema eest. Vastus küsimusele - ei ole. Ja nii lihtne ongi. 

Kui Sa olid noor, veel laps, millest Sa unistasid?
Lapseeas unistas Lisete peamiselt kellekski konkreetseks saamisest. Kõige pealt tahtis Lisete saada lauljaks, päris popstaariks kui nii võib öelda. Pärast lauljaks saamist tahtis ta saada näitlejaks. Need kaks eriala on olnud alati tema südames kõrgel kohal. Lisaks kellekski andekaks ja kuulsaks saamiseks, unistas Lisete veel normaalsest ja rahulikust pereelust. Päris oma väikesest toast ja sirgetest juustest unistas ta ka.

Millest Sa praegu unistad?
Praegu? Praegu unistab ta samadest asjadest, millest lapsenagi. Küll võivad ta juuksed praegu lokkis ka olla ning toa suurus ei oma samuti rolli. Enim unistab Lisete, et elu oleks ta vastu hea, et ta saaks rasketel hetkedel hakkama. Seda ka, et ta kõrval oleksid vaid ilusad inimesed ja et ta ei peaks kunagi üksi olema. 

Mis ja kes Sind elus inspireerib?
Elus inspireerivad teda hetked, mis on nii ilusad, et lausa pisarad tulevad silma. Inspireerivad vestlused kohvitassi või veinipokaali ääres inimestega, kes on ausad ja hoolivad. Lisaks inspireerivad Lisetet väga tema sõbrad. Kui vanasti oli ta alati väga kade, kui kellelgi ta sõpradest hirmus hästi läks, siis nüüd nende samade inimeste edu inspireerib teda. 

Mis on kõige ilusam asi Su elus?
Lisete vastas peaaegu poolteist nädalat tagasi nendele samadele küsimustele, kui sai kokku oma sõbraga, keda ta kahjuks väga harva näha saab. Sellele konkreetsele küsimusele ei osanud ta aga vastata. Mõtles küll palju, aga korralikku vastust ei andnud. Kui ta nüüd uuesti sellele küsimusele mõtleks, siis ütleks ta, et kõige ilusamad on tema elus just need inimesed, kes tunnevad valu, kui temal on valus ning kes rõõmustavad, siis kui tema on rõõmus. Selliseid inimesi peab väga hoidma, ütleks ta. 

Kas Sind vahepeal ka nö mossipisik nõelab? Mida Sa siis teed?
Nüüd ta naeraks hästi palju. Ta oli vanasti üldse üks väga suur mossitaja, aga praegu mossitab ta kõvasti vähem. Nii, et need inimesed, kes tema sõbraks olemisest lahti ütlesid, kuna ta mossitas liiga palju, siis võite heaga uuesti proovida. Elu on palju rõõmsam, uskuge.
Aga mida ta teeb. See vastus on üpriski lihtne, ta kas: 
1) sööb rämpsu, vaatab mõnda kurba filmi ning nutab;
2) joob paar oma lemmikõlut, vaatab mõnda kurba filmi ning nutab;
3) sööb rämpsu, joob paar oma lemmikõlut, vaatab mõnda kurba filmi ning nutab;
4) vaatab mõnda kurba filmi ning nutab;
5) nutab.

Kui Sa saaksid maailmas midagi muuta, siis mis see oleks?
Ma usun, et esimesena tahaks ta maailmas muuta iseennast, seejärel teisi inimesi. Enda puhul muudaks ta kindlasti seda, et ta julgeks öelda asju, millest ta mõtleb. Tihti on ta lihtsalt vakka, kui tegelikult keele otsas juba mitu lauset järjekorda võtnud on. Seda muudaks ka, et rasketes olukordades ta pead liiva alla ei peidaks. See rumal komme tal on. Teiste inimeste puhul muudaks ta seda, et nad oleksid palju-palju paremad.

Mis hetk Sind elus kõige rohkem muutnud on?
Ta ei oska ühte konkreetset hetke välja tuua. Väga paljud olukorrad on teda erinevatel hetkedel muutnud.

Mida Sa ütled inimesele, kes ennast veel otsib?
Kes otsib, see leiab. Või kas seda saab üldse otsida? Lisete ei käi nina maas, ega pista seda ühe kapiukse vahelt teise vahele, et paaniliselt ennast leida. Viimasel ajal on ta hakanud mõtlema, et küll see ükskord ikka tuleb. Kui kohe, nüüd ja praegu ei tule, siis ehk pole sellel hetkel vajagi. Mitte miski pole siin ilmas niisama. Tulekutel ja mitte tulekutel on alati mingi mõte. Mis see on, sellest ei pruugi kohe aru saada, aga küll elu seda ka näitab. 

Lemmikquote, miks?
Lisete üks viimase aja lemmikquote on - why be moody when you can shake yo booty ehk tema jaoks tähendab see, et pole mõtet olla kurb ja pahur, sellistel hetkedel peab tegema midagi, mis rõõmu pakub, olgu see siis näiteks buuti sheikimine. 

Kommentaarid

Populaarsed postitused