mulle meeldivad jõulud

Olen nüüd jõulupuhkuselt tagasi või siis lihtsalt puhkuselt, kuna jõulud on märkamatult juba ammu läbi saanud. Üks armas lugeja jättis mulle mõni hetk tagasi kommentaari, et ma räägiksin oma selle aasta jõuludest. Pean kurbusega vastama, et midagi suursugust siit blogist nüüd ei leia, kuid oma jõuluaja võtan veidi kokku küll. Jõulutrall ise hakkas peale juba 15.detsembril, kui meil rahvamajas oli koduste laste jõulumaa, kus mina (noort!) jõulumemme mängida sain. Ise naersime, et olen jõuluvana uus noor naine. Edasi tuli 17.detsember kui meil oli memmede jõulupidu - sealgi käis jõuluvana ehk siis nägin sel aastal ikka jõuluvana ka ära.

Minu jaoks hakkasid aga päris jõulud, 21.detsembril, kui Helena, Meriti ja Rihardiga väikest õdede-vendade jõululõunat pidasime. Sõime värsket salatit ja kala, sest arvasime, et liha saab jõulude ajal juba küllaltki palju söödud. Pärast tuli muidugi välja, et selle aasta söögiorgiad jäid aga kuidagi vaikseks. Igatahes oli meil väga lõbus. Õnneks ei pidanud me päkapikk Rihardile luuletusi lugema. Mina sain Meriti käest wok panni ja uue imeilusa märkmiku. Helenalt sain rebasega jõulusokikesed ning Mihkel Raua uue raamatu. Elu on ikka ilus, kui Sul on sellised sõbrad!


Õhtu lõpuks käisin ka keskkooli jõulupeol ansamblit Rock Motel kuulamas. Olin nii rõõmus ja kurb samal ajal. Rõõmus sellepärast, et neil oli nii tore pidu ja tantsuplatsil oli kogu aeg keegi. Kurb, sest ma isegi ei mäleta meie jõulupidu, kui seda üldse oligi. Jalad tahtsid nii väga tantsu lüüa. Ainult ma üritasin võimalikult posti taga seista, sest olin teksade, peaaegu tanksaabaste ja flanellsärgiga. Oeh. 


23.detsembril oli meil Läsnal jõulupidu. Tegu oli ühe hirmus tempoka sündmusega. Miks? Eeskava algas minu ema laululastega, mille järgi tuli etendus "Uus jõuluvana", kus mina Riinat/päkapikku mängisin. Mul oli etenduse ajal üks riietevahetus. Kui etendus läbi sai, pidin jooksuga uuesti riided ära vahetama, sest pärast näidendit hakkas koor esinema, kus ka mina juhuslikult laulan. Pärast koori tantsisid meie kõige väiksemad tantsulapsed. Arvad, et see on kõik? Ei! Ma pidin oma koori riided uuesti päkapikuks muutuma. Saalis oli hirmus palju rahvast ja laval oli nagu saun. Ma pidin sinna ära surema. Tõesti, nii hirmus palav oli. 
Pidu oli muidu mega mõnus, nagu alati. Läsna peod panevad harva puusse. Sel korral oli minul külarahvale ka väike üllatus. Nimelt Cadencia tüdrukud otsustasid Läsnale tulla ning rahvast oma tantsuga üllatada. Ma olen nii rõõmus! Endiselt! Kui Sa näed inimeste nägudel siiraid naeratusi ja kuuled aplausi, mis ei peatu hetkeksi, siis tead, et oled millegagi hakkama saanud. Veel kord aitäh. Olete imelised inimesed!

See pilt on antud õhtust ainukene ilmavalgust kannatav pilt. Päkapikk Riina ja väiksed fännid. "Ma armastan Sind," oli õhtu kasutatuim lause. Pisikese roosa kleidiga plikatirtsu nimi on ka Lisete. See laps ei karda vist küll mitte midagi!
Aa. Sain kingiks padja! Kuidas need päkapikud küll teavad?!


24. detsember, jõulud? Lund küll polnud, aga jõululaulud üürgasid küll üle maja. Kui polnud jõulukad, siis võis mu suust kuulda sõnu: "tulge kõik, vaesed ja rikkad, üheskoos..". Mul ei ole sellest päevast ühtegi pilti. Ärkasin suhteliselt lõunal, käisin poes ja hakkasin Brita kooki tegema. Seekord tuli see jälle välja. Ma ei tea, mis jama on, iga kord teen seda sama retsepti järgi, aga vahest läheb ikka aia taha. Sel korral maitses aga hea, ainult sai liiga kiiresti otsa. 

... nüüd vist on see koht, mis küsimuse esitajat kõige rohkem huvitaks. Et kuidas need jõulud siis ikka läksid. Anna mulle andeks, aga vaikselt läksid ja minu ootustele need veel endiselt ei vastanud. Eks mu ootused olid kõrgel ka. Võib-olla järgmisel aastal läheb paremini. Ma vähemalt loodan. Sel aastal juhtus lihtsalt liiga palju, mis ei lubanud pühadest kõike võtta. 
Jõuluõhtu möödus söömise ja kinkide jagamise saatel. Sain poti, panni, pesu x2 ja raha. Selle aasta päkapikud on oma tööd äärmiselt hästi teinud! 

25. detsember - magasin, tulin voodist 2 korda välja, et köögis söömas käia. Puhkuse ajal peab ikka puhkama!

Järgmisel hommikul, 26.detsemberil, käisime perega Kuusalus vanatädil külas. Sõime jälle Brita kooki ja jõime kohvi ning rääkisime elust ja olust. Mulle nii hirmsasti meeldivad mõistlikud vanainimesed. Soovin, et neid vaid rohkem oleks. Tädilt sain kingiks väikse teatrikotikese.
Sama päeva õhtul olime suguvõsaga vanaema ja vanaisa juures maal. Kinkisime lastelastega vanadele kalendri, kus igal kuul on just selle kuu sünnipäevalapse pilt. Kuud, mil kellelgi sünnipäeva polnud, seisid pildid kaugest minevikust. Vanaema oli väga rõõmus. Vanaisa kindlasti ka, ta ei näidanud seda ainult nii palju välja. 

Ainukene pilt sellest päevast - onu Valdo kassiga. See on see kass, kellele ta alguses nimeks Tussu pani. Siis läksid nad aga reisile ja viisid kassi vanaemale valvata. Sujuvalt sai Tussust Tupsu ja onu kassist vanaema kass. 

Oma viimase jõulukingituse sain ma reedel, kui mind ootas pakiautomaadis ühe imelise inimese poolt saadetud pakk. Paki sisu oli nagu rusikas silma-auku.
Selle kiire aja sees said jõulupidudest nii ootamatult aastalõpupeod ja aastalõpupidudest aasta alguse peod. Elu on üks suur pidu, kas tead. Olen varsti tagasi. 

Kommentaarid

 1. Tänan Sind postituse eest :)
  Pisut kurb kuulda, et oodatud jõulud siiski selliseks ei kujunenud, nagu ootasid, aga mis jamasti, see uuesti onju :) Juba sel aastal uus võimalus!
  Nõustun Sinuga Läsna peo asjus, need on peod mis alati õnnestuvad. Ma arvan, et selles mängivad suurt rolli need inimesed, kes peole kokku tulevad, üheskoos me teemegi selle peo suurepäraseks. Kui vaid saal suurem oleks ja veelgi rohkem toredaid inimesi sisse mahuks! See on muide ka põhjuseks, miks mina ei taha kunagi Läsnalt ära kolida, mitte just pidude pärast, vaid ikka inimeste :D
  Sinu korraldatud tantsijad ja laulja olid tõesti tore üllatus, mul on hea meel, et me varem peolt ära ei sattunud minema, kuna tundub, et siis alles pidu suurema hoo sisse saigi. Tublid ja andekad naised! Kes nende juhendajaks on? Igaljuhul super töö tehtud!
  Etendus, milles osalesid, oli superäge, naerda sai vahepeal nii, et pisarad silmis:D
  Tore oli leida ka oma tirtsust pildike siit. Ka tema jaoks oli pidu väga super. Tema tõesti ei häbene ega karda kedagi, sündinud esinejaks vist. Kodus käib ka pidevalt laulu- ja tantsuetendus :D Ja sel õhtul olid Sa kindlasti laste suurimaks lemmikuks. (Sain siinkohal ka idee Sind kevadel Lisete sünnale appi kutsuda, aga sellest räägin juba siis, kui aeg sealmaal on. Loodetavasti Sulle väljakutsed meeldivad;) )
  Aa, ja kui blogides mõtteid napib, siis huviga loeks Su uuest pesast lähemalt (kui insta pilt just eksitav ei olnud) :)

  VastaKustuta
 2. Cadencia juhendajaks on Marge Mägi. Ja muide, üks tantsijatest, õlgadeni blondi peaga on minu ülemus, Helena! Vanasti tantsisin ise ka Cadencias, aga siis tuli elu vahele. Olen natukene nukker selle pärast.
  Muidugi, ma pole sellist asja kunagi teinud. See oleks väga tore! Jään väljakutset ootama.

  Ei olnud eksitav. Jõuan ka selleni. Katsun enne ise harjuda, praegu on see lihtsalt korter, kus olen. Pesast on veel asi kaugel, aga ma jõuan selleni!

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused