Mina jään

+1 noor


Ma ei arva, et ilma minuta jääks Eesti millegi võrra vaesemaks. Küll aga jääksin seda mina. Eestis elavad minu pere, mu sugulased, mu sõbrad. Siin on mu vanaema, kes mulle villaseid sokke koob või õpetab mind neid hoopiski ise kuduma. Siin on mu vanaisa, kes on nii hea huumoriga, tema sarnast meest pole ma kunagi varem kohanud. Siin on mu ema, kelle vahetevahel kurvad silmad murravad mu südame. Siin on mu vend, inimene, kes ajab mind hulluks nii heas kui halvas mõttes. Mul ei lähe ealeski meelest, kui ma olin paar nädalat oma päris esimesel töökohal töötanud, öeldi mulle, et ma vist armastan oma venda väga palju, sest ainult temast ma räägingi. 

Armastan muidugi, kogu seda maad armastan! 

Siin on muru rohelisem ja taevas sinisem, vihm soojem. Meil on neli aastaaega, kuigi viimasel ajal tundub neid rohkem olevat. Milline teine riik saab öelda, et tal on nelja aastaaja asemel viis või kuus, või hoopiski seitse? Tunnistan, et ma polnud vanasti suur talve austaja, kuid nüüd, maal ringi jalutades ja meie ilusat sini-must-valget silmates võtab südame ikka härdaks küll. Et meie loodus midagi nii ilusat suudab luua!

Eestimaa! Ma olen sellel maal, sellel mullal oma esimesed sammud teinud. Sellel samal mullal, mille all puhkavad minu esivanemad, kelle traditsioone ja kombeid ma austan, hindan ja armastan. See maa on mulle nii palju õpetanud - kuidas maad harida, kuidas loomadega toimetada, kuidas endale toit lauale tuua. Sellel mullal teen ma ka oma viimased sammud.

Jah, igas meepotis on ka tilgakene tõrva, aga tead mis, tõrju see tõrv ja naudi mett! 

Mina jään.

Nii lihtne ongi.

Kommentaarid

Populaarsed postitused