Millal Sina viimati püksi lasid?

Mul ei ole mitte midagi selle vastu, kui intelligentne inimene meile rahvamajja tualetti kasutama tuleb. Inimesed, kes tulevad küsima, kas nad tohivad tualetti kasutada või palju nad selle eest maksma peavad, on just nagu jumala kingitus ehk siis väga toredad inimesed. Inimesed, kes on tualetti kasutades viisakad ning jätavad enda järel kõik puhtaks, nemad on ka väga toredad inimesed.
Aga inimesed, kes jätavad endast maha sealauda pole meie majja küll oodatud. Ma ei diskrimineeri, muidugi on tualetis käimine iga inimese loomulik vajadus, aga.. kui Sa ei oska seda korralikult teha, siis ole hea ja mine põõsa alla. 

Võib-olla ma ei peaks sellisel teemal kirjutama, aga täna hommikul läks mul kops üle maksa. Miks? 

Olen mina rahulikult kabinetis ja teen tööd, kui kuulen, et välisuksest tuleb keegi sisse. Kõige enne üks inimene, seejärel teine. Natukene läheb aega mööda kui hakkan kuulma mitte just kõige adekvaatsemat mõminat. Mõmin valjeneb ning kuuldavale tõusevad kõikvõimalikud ropud sõnad. Juba täitsa kõva jutu peale tuli naissoo esindaja vetsust välja. Mees, kes oli kuuldavale lasknud kõik eesti keeles teada olevad ebatsensuursed sõnad ütles: "T*ra tuli püksi, enne kui jõudsin vetsu minna. Nüüd pean kotiga varjama." NO JOHHAIDII!

Ja mis kõige hullem. Kui nad olid minema läinud ning mina olin aknast nende spioonimise lõpetanud, seadsin sammud koridori poole, et näha, millega nad siis hakkama said.. Minu ees avanes järgmine vaatepilt. Ukse lahti tehes lendas mulle vastu suur hall tossupilv ja mõnus pahmakas suitsuhaisu. Kui loll Sa oled, et rahvamaja fuajees suitsu tegema hakkad? Parandan. Kui loll Sa oled, et üldse kuskil avalikus asutuses suitsu tegema hakkad? Paar korda varem on rahvamajas suitsetamist veel ette tulnud.

Vabariigi aastapäeval käis meil esinemas Mari Jürjens, kes kirjutas rahvamaja külalisteraamatusse järgmist: 


"Kadrina rahvamaja on imeilus!" On jah. Tõesti on, kui mõned inimesed seda siin rikkumas ei käiks.

Kas rahvamaja peaks olema sitamaja? Andke mulle minu väljendusviis andeks, aga kui Sa pead koristama teiste järelt mingit sitta, siis ajab kopsu üle maksa küll. Muidugi oleksin ma võinud selle  nende poolt tekitatud segaduse jätta töömehele koristada, aga meil on täna õhtul majas külalisetendus Kuusalust ning nemad ega ka publik pole sellist vaatepilti ära teeninud. 

Kommentaarid

Populaarsed postitused