Enne 25 - Annan pööningul seisvale soome kelgule uue kuue

Selle postituse kirjutamist alustasin ma tegelikult juba siis, kui paks lumi maas oli. Olin nii kannatamatu, et ühel päeval tegin kelgu valmis ning juba teisel päeval otsustasin sellega tööle sõita. Kõik oli muidugi hirmus tore, va. märg selg ja krampis jalg ning see, et ma kelgul kauem kuivada ei lasknud - tulemuseks värvised kindad. Nüüd seisab kelk ilusti keldris ja ootab järgmist talve. Võib-olla. Sest kuhu ma selle nüüd oma uude koju panen. Ei tea. Seda vaatame siis, kui lumi maha tuleb, uuesti. Päris valmis kelgupildi saab ka järgmisel talvel. Lepime nii kokku, eks!? Postitus ise on nüüd lõpuks ometi siin.


Mul on nii kahju, et üle poolte kui mitte kõik mu to do listis olevad tegevused on pigem mõeldud suvel tegemiseks, sest ma tahaksin nii väga kõiki neid asju teha kohe ja praegu (mitte verd anda, seda ma põen veits). Küll on aga mu nimekirjas üks tegu, mida ei saa teha muul ajal kui talv. Nagu ma ka varem olen kirjutan, olen ma hirmus kaua planeerinud tuua pööningult vanavanaema soome kelk alla ja sellele uus väljanägemine anda. See mõte on mul peas küpsenud kindlasti rohkem kui 2 aastat. Ja nüüd võin ma öelda, lõpuks ometi saan ma öelda, et see on tehtud.


Kui tegelikult tahtsin ma ta veinipunaseks võõbata, siis Kadrina värvivaliku tõttu ma seda teha ei saanud. Siis tuli mängu üks mu lemmikvärvidest - oranž. Rihard arvas, et ainukene õige valik on kelgu jalad mustaks värvida. Pole midagi, sest nagu teada, siis ka must on üks mu lemmikvärvidest. Kui Sa küsid, et miks ma ei läinud Rakvere ja veinipunast värvi sealt ei muretsenud, siis vastus sellele on lihtne. Õigemini on vastuseid mitu. Esiteks, kui ma Rakveres käisin, siis ma unustasin selle ära. Teiseks, kui kõik inimesed  Kadrina vahel soome kelkudega ringi liiguvad ja mina, nagu lehm libedal jääl punktist A, punkti B üritan liigelda.. siis see pole lihtsalt aus.

Möödunud laupäeval otsustasin, et võtan ennast kätte ja teen selle asja ära. Ärkasin hommikul vara-vara ülesse, et minna kohe kiiresti poodi värve ostma. Puidust osa värv - , metalli osa värv - . 
Koju tagasi tulles, ajasin Rihardi pööningule ja niimoodi me selle kelgukese sealt alla tassisime. Viisime selle kohe õue, Rihard võttis relaka ja lõikas kelgu jalad lühemaks. See oli üks minu kriteerium, sest mulle tundus, et lühemate jalgadega on
1) lihtsam manööverdada
2) võtab vähem ruumi.

Lisaks lasi ta jalgadelt relakaga roostet veidi vähemaks, et lumel ikka libedam oleks. Seejärel läks Rihard proovisõidule. Libisemine oli imeline! Kui mina proovisin lükata, nii et Rihard istus, siis alguses ei saanud ma minema, sest mu jalanõud olid kelgu lükkamiseks liiga libedad. Kui õuetööd tehtud said, siis viisime kelgu garaaži. Lihvisin puidust osal vana lakikihi ära ning jäin kelgu lumest kuivamist ootama. Siis tuli Rihardil mõte, et viime kelgu hoopis keldrisse, meil on seal töötuba, õigemini puidutöötuba. Seal on soojem kui garaažis, kuivab kiiremini ning edaspidiseid töid on ka soojem teha. 

Edasi läks lihtsalt. Muusika mängima ja muudkui värvima. Metallraami värvisin 2x üle, puidust osa 2x oranžiks.

Siis sai kannatus otsa.

Ja siis sai tuhin otsa.

Aga väikene meeldetuletus minu ülejäänud listist:

 1. Olen doonor
 2. Lähen tagasi kuhugi nostalgilisse kohta minevikus
 3. Saan oma kodu
 4. Võtan kodulooma
 5. Külastan vähemalt kahte riiki, kus ma pole varem käinud
 6. Saan juhiload
 7. Teen head
 8. Värvin juuksed täiesti teist värvi
 9. Külastan muusikafestivali
 10. Lähen matkama ja veedan öö tähistaeva all
 11. Proovin midagi uut, mida ma muidu ei julgeks
 12. Teen tätoveeringu või augustuse
 13. Lähen ratsamatkale
 14. Lasen professionaalsel fotograafil endast pilte teha
 15. Õpin ära, kuidas Brita ja Napoleoni kooki teha
 16. Õmblen endale nullist kleidi
 17. Ehitan maale aiamööbli
 18. Külastan selgeltnägijat
 19. Kohtun ühe oma lemmikblogijaga
 20. Rõõmustan vanaema ja õpin ära ühe loo akordionil
 21. Annan pööningul seisvale soome kelgule uue kuue

Kommentaarid

Populaarsed postitused