Helena jäätiseid avastamas

Tänase imeilusa vihmase ilma puhul. Tegelikult pole ilm absoluutselt imeilus. Võib-olla mõnel muul, mitte nii tähtsal päeval, oleks, aga täna mitte. Proovin natukenegi positiivsust leida ja surun pöidlad kõvasti pihku ja jään lootma parimat, et vähemalt kella kuueks vihm järgi jääks. PALUN-PALUN-PALUN!

Igatahes. Kui tavaliselt jagab tööülesandeid Helena, siis ühel päeval teatasin ma talle, et mul on talle ülesanne. Ei teagi, kas ta ehmus alguses, et mis ma nüüd korraldama hakkan, aga lõpuks oli ta lahkesti nõus seda tegema. Nimelt lasin ma tal maitsta kahte mango jäätist - mõlemad on Eestimaa "suveks" ideaalsed kaaslased, aga kumb on parem?

Valikus olid Mango smuutike Balbiino ja Mangosorbertt Premia.


Mõlema jäätise tutvustus nende kodulehtedelt:

Balbiino mango smuutike (Smuutike Mangosorbett): keelt ja meelt paitavate õrnade maitsete austajatele. Ehtsast mangopüreest valmistatud täiesti piima- ja rasvavaba Smuutike on mõnusalt väikse suurusega, mõnusalt madala kalorsusega ja mõnusalt taskukohase hinnaga pehme sorbett. 

100g toodet sisaldab (toodet ennast 60g):
Energiasisaldus: 80 kcal
Rasvad: 0 g (millest küllastunud rasvhapped 0 g)
Süsivesikud: 19,9 g (millest suhkrud 18,6 g)
Valgud: 0,1 g
Soola: 0,03 g

Preemia Mangosorbett: Naturaalsest mangopüreest valmistatud klassikaline sorbett, mis on ääretult maitsev, kuid lausa 3-4 korda madalama kalorsusega kui näiteks šokolaadiglasuuriga koorejäätis. Ideaalne maius suveks. Aga miks mitte ka kevadeks, sügiseks, talveks, sest head vormis võib täiesti vabalt olla aastaringselt.

100g toodet sisaldab (toodet ennast 73g):
Energiasisaldus: 105 kcal
Rasvad: 0,0 g (millest küllastunud rasvhapped 0,0 g)
Süsivesikud: 26 g (millest suhkrud 26 g)
Valgud: 0,0 g
Sool: 0,09 g

Kehtivus:
Smuutike kehtivus 18.01.2019

Sorbeti kehtivus 07.03.2018 - tahaks arvata, et see jäätis on naturaalsem, kuna säilib vähem ning pole sellesse jäätisesse pole lisatud mingeid halbu lisaaineid.

Pakend: 
Meeldib rohkem sorbeti oma, sest see on kuidagi elegantsem, ikkagi kullaläikega. Teisel pole ka väga viga.
Pakendi avamine on mõlemal väga lihtne ja loogiline. Jäätisepulk on mõlemal lai, seega on hea käes hoida. Sorbeti pulk on ehk pikem või lihtsalt rohkem väljas, seda on mugavam käes hoida.

Välimus:
Smuutike: väike, piklik ja hele kollane.

Sorbett: suurem, tilga kujuline. Mulle tundub, et see jäätis võiks vist natukene pisem olla, sest see  on mõnusalt tummine. Ka kõvasti kollasem, peaaegu hele oranž.

Lõhn:
Smuutike: Selline lõhn, et kui me teeme vanaema ja vanaisaga õunamahla, siis see mass, millest on õunamahl juba välja pressitud, selle lõhnaga on.

Sorbett: magusa mango lõhnaline, njämma, kui hea lõhn!

Maitse:
*külm*
Smuutike: Olematu, sööks nagu õhku, kaob kiiresti suust ära. Võtad küll ampsu, aga suhu midagi ei saa, vesine. Ka järelmaitset suhu väga ei jää, sest sel jäätisel pole üleüldiselt mingit maitset väga. Lahja, kui maitseelamust otsid, siis seda siit ei saa. Kui Sul on dieet, oled rannas ja tahad jäätist, siis see on hea - hästi värske ja külm.

Sorbett: Pehme ja hästi sametine, saab ikka midagi närida ka! Tekstuur on ilusti olemas, tummine selline. Järelmaitse on magus, aru saada, et suhkurt on rohkem. Mida rohkem süüa, seda magusam on, aga see ei ole paha.

Kommentaar:
+ Mõlemad on toodetud Eestis.
+ Mõlemal 0% rasva.
- Suu läks nii külmaks, et ma ei tunne enam oma keelt.


Kui ma peaksin ühe valima, siis ma valiksin sorbeti.. vaarika sorbeti. Mango maitse on mu jaoks liiga läila, natukene liiga seebikas, aga vaarikas - vot see on hea!

Kommentaarid

Populaarsed postitused