Kuidas ma ükspäev vihastasin

Nagu pealkirigi ütleb, siis mõni aeg tagasi ma vihastasin. Juba tükk aega pole ma nii hullult kellegi peale vihastanud. Asume asja juurde.

Minu väikevenna, kes tegelikult enam nii väike pole, telefon ütles juba ilmatuma ammu üles. Mingil hetkel ta oli täitsa ilma telefonita, aga siis käis tervel perekonnal kops üle maksa, et teda mitte kunagi kätte ei saa ja enne tema kätte saamist, peab kõik ta sõbrad läbi helistama. Mingil hetkel avastas ta, et minu vana telefon, mille ekraan oli nii ämblikus, et kui seda hoida ekraan all pool, siis ekraanitükke lihtsalt pudenes. Aga vähemalt saime ta kätte! Siis hakkas meenuma, et see ämblik sellel ekraanil polnud ainukene põhjus, miks ma uue telefoni ostsin. Nimelt oli see telefon jube tujukas - mõned kõned ei tulnud läbi, äärmiselt valiv..

Nüüd aga käib Rihard ringi ja jaurab, et tema tahab endale iphone, ja alla iPhone 6 tema ei räägi. Ta ei taha isegi tutikat Samsungit, vaid lepib ka kasutatud iPhone'iga. Niimoodi ta oma õhtud internetis surfates mööduvadki. Mõned head pakkumised ta ka leidis ja nende kohta kohe ka uuris. Ühega lepiti ka diil kokku - 250€ iPhone 6 väga väikse kriimustusega tagaküljes. Venelanna, Õismäelt. Telefonimüük toimub ainult käest-kätte, ütles too neiu väääääga ränga vene aktsendiga. Okei. Õnneks oli meil ema just Tallinnas koolitusel ja oleks saanud tuttavaga telefonil järel käia. Niimoodi saigi kokku lepitud, et kella kuue aeg ema läheb Õismäele ja helistab tollele neiule. Kui Rihard ta käest telefoni vigade kohta uuris, ütles neiu mitu korda "mai sjaa aaru". Rihard siis keeras ja pööras neid lauseid, et ta kuidagigi põhimõtte kätte saaks. Vahepeal proovis see neiu talle vene keeles midagi seletama hakata, aga siis sai Rihard kohe E.Saareni õpetatud "ma ei räägi vene keelt" vastu öelda. 

Okei. Kella kuue aeg. Õismäel. Aadress. Ema helistab. 250€ ja iPhone 6. Kokku lepitud.

Natukene kuus läbi, helistab mulle ema ja küsib, kas Riksu on minuga. Ei. Sellepeale teatas ema: "Ta võib oma õunast suu puhtaks pühkida". Mina olin hämmingus, et mis mõttes, alles oli ju jutt, et täna on Rihardi elu parim päev, sest ta saab õuna omanikuks. "Hakkasime sinna jõudma, helistasin neiule ja tema ütles, et telefon müüdi juba tund aega tagasi maha". Ma läksin närvi. 

Helistasin Rihardi sõbrale ja käskisin tal kohe Rihardile öelda, et ta peab mu juurde tulema. Kui ma seda Rihardile ütlesin, arvas ta, et teen nalja. Tagantjärele mõeldes oleks see päris hea nali ta pihta olnud.

Rihard siis kõndis ja vandus ja kõndis ja vandus veel. Mina kõndisin ta kõrval ja vandusin ja kõndisin ja vandusin. Ma olin jumala närvis. Rihard oli nii rõõmus. NII PAGANAMA RÕÕMUS! Ja siis lihtsalt rikutakse kokkulepet ja tõmmatakse mu vennale, mu väiksele vennale, kott haledalt pähe. Mina igatahes ei suutnud enam. Mõtlesin, et mis inimene Sa oled. Okei, keegi pakub parema diili või ütleb, et tavai, ma tulen kohe järele.. aga kui Sul on ühe inimesega kokkulepe tehtud, siis seda ei peaks ju nagu murdma. Või kui Sa oledki nii ain, et seda teed, siis ole hea inimene ja anna sellest teada. 

Nõnda ma oma telefonil tolle neiu numbri valisingi ja oma viha ta peal välja elasin. 

Alguses olin täitsa rahulik, aga mida jutt edasi läks seda enam ma närvi läksin. 
"Tere, te pidite mu vennale iphone müüma, aga kui meie ema kohale jõudis, siis te teatasite, et olete selle juba maha müünud. Meie ema sõitis sada kilomeetrit maha, et oma pojale telefon osta. Te oleksite võinud vähemalt teatada, et müüte selle kellelegi teisele maha."

"Mjina rjääkisin tjeie pojaga jah?"

Mul oli selleks ajaks selge, et ta ei saa ikka mitte essugi aru. 
"Jah, minu pojaga" käratasin ma.

"Mjina ei sjaanud mjitte mjidagi aaru, mjis tjema rjääkis."

Natukene üritan ikka asja seletada, sest nii lammas ei saa ju keegi olla.
"Ma olin oma venna kõrval, kui te kokku leppisite, et kella kuue aeg tuleb ema ja helistab teile ning siis teete vahetuskauba."

"Mjina ei sjaanud aaru, mjis tja ütljes."

No persse. Ma olin seal kõrval, kui Rihard talle seletas, et ema tuleb kuue aeg ja helistab kui on maja ees - ta andis aadressi ja puha. Ühesõnaga olin ma ennast selleks ajaks viimase piirini viinud ja käratasin:
"Äkki õpite eesti keele selgeks, siis saaksite vähe paremini aru."

Ja siis tuli mu kõrva mingi vene keelne pläust, mida ma natukene kuulasin ja siis kõne lõpetasin. Ja vot. Just nii vihane ma olingi. 
Ja nüüd.. nüüd peab ikka Rihardit mööda küla taga ajama enne kui ta kätte saab. Ma ei tea. Mis elu see on. Mina ei jaksa enam tema seda vingumist ja virisemist ära kuulata. Seega - kui keegi teab kedagi, kes müüb hea hinnaga iphone, siis anna teada, eks. Ja alla iphone 6 me ei räägi, eks.

Kommentaarid

Populaarsed postitused