Hakkaks õige raadios tööle?

Kõik sai alguse täna ilmunud Õhtulehe artiklist, mis annab tervele Eestimaale teada, et ühest väiksest külast tehakse aasta küla vaid mõne näitleja, paari kunstniku ning ühe astroloogiga ja valmis ta ongi. Kuidas nad sellest nimekirjast küll Eesti Vabariigi kultuuriministri välja said jätta? Aasta küla tegemise kõige olulisem komponent!

Aga mitte sellest ei tahtnud ma täna rääkida. Hommikul kirjutas mulle mu vana klassivend, kes andis teada, et Raadio2 on oma hommikuses saates lehtesid lapanud ning Õhtulehe artiklil, mis rääkis meie külast, vähe pikemalt peatunud. Kuulasin siis järele ning mis ma teada sain. (Oma kõrv on  ju ikkagi kuningas - umbes 00:30 algusega.)

Loeb neiu ette, kes kõik meie külas elab, mille peale küsib saatejuht:
"Kas vastavalt sellele on see küla valitud aasta külaks?"
"Võib-olla ka vastavalt sellele.." vastab neiu.

Peale selle, et see välja toodud saatelõik mind täitsa pöördesse ajas, tekitas minus frustratsioone see naine üleüldiselt. Ma ei hakka isegi välja otsima, kes ta selline on. Aga kallis inimene, Sul on leht ees, maha lugeda võiks ju ikkagi osata. Piret on meil veel endiselt Mildeberg mitte Miilberg, eks. Või siis, kallis inimene, vii ennast asjadega kurssi. Kui Sa hakkad mingit uudist kuulajate ees lahkama, siis tee seda korrektselt. Sind oli aga väga ebameeldiv kuulata - sellest on ka postituse pealkiri tingitud (siinkohal tervitaksin tänast raadiokogemustega sünnipäevalast Sigridit!).

See teeb mu nii õnnetuks, et inimesed reaalselt arvavadki, et meie küla võidu tõid just need samad kuulsad näod, kes tänases lehes figureerisid. Kõige rohkem teeb mind aga kurvaks see, et kogu see  tegelik suur töö, mille me selle konkursi vältel ära tegime, sellele niimoodi vesi peale tõmmatakse.  Ma võin öelda, et see ei olnud mingi siuh ja valmis projekt. Olgu, ajakirjanik võib seda huumoriga mõelda, aga see ei muuda seda, et inimesed jäävad seda uskuma ning just seda õigeks peavad. Isegi kui nad enne selle peale poleks tulnud, on Õhtuleht nende mõtetesse väikse ideekese idanema pannud. Või siis öeldi mulle täna, et kui ma seda tõsiselt võtan, siis olen ma huumorivaene inimene?

Üks on kindel, ma jumaldan ja hindan oma küla rahvast, jumaldan ja hindan ka neid, kes laiemale publikule tuntumad on, kui Joosani Maimu või Norvaiš Ida. Aga ühte pean ma ütlema, aasta küla ei tehta mõne näitleja, paari kunstniku ja ühe astroloogiga, ega isegi kultuuriministriga - seda võiks terve Eestimaa teada küll. 

Õhtulehe fotograafi Tiina Kõrtsini pildid minu kodust, mu emast ja vennast:


Kommentaarid

 1. Õhtuleht on täielikult kollane ajakirjandus, seda nii otseses mõttes kui üldse saab! Ausalt, kui ma seda artiklit lugesin, siis valdasid mind erinevad tunded. Esmalt oli hästi tore, et meie küla kohta uus artikkel ilmunud ja seda meie kõige tuntumate inimestega. Teisalt aga oli kuidagi selline tühi tunne, nagu ainult nemad teeksidki meie külast selle aasta küla? Meie jah, oma külaelanikud teame kuidas ja kes selle tegelikult on välja teeninud , kuid võõrale inimesele võib tõesti teine mulje jääda. Miks ei pandud lehte neid ilusaid fotosid näiteks Sinu emast või ükskõik kellest niiöelda "tavalisest külaelanikust"? (Vähemalt paberlehes ma ei näinud neid) . Okei, tahtsid teistsugust artiklit teha, aga võiks ju kuidagi ka põhilisele ikka rõhku panna. Midagi jäi minu jaoks õhku kripeldama.
  Ehkki muidugi on uhke ja rõõmus tunne, et meil nii palju ka tuntud ja tegusaid inimesi siin elab, aga jah... Kui inimene tahab vinguda, siis ta selleks ka põhjuse leiab :D
  Ja tänan tervituste eest :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Täitsa kollane jah. Ma siiski loodan, et äkki inimestel on nii palju aru peas, et päriselt aru saada, kuidas asjad käivad. See, et need toredad ja andekad ja tahes tahtmata kuulsad inimesed meie külas elavad on ju vinge ja see, et nad alati nõu ja jõuga aitavad kui vaja, on veel vingem.
   Ei tea jah, miks nad nii palju ringi käisid ja pildistasid, kui just nagu midagi lehes polnud. Alguses polnud veebis ka neid pilte, mida seal pärast näha võis. Imelik, et need siis hiljem juurde lisati.

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused