Pudel jalgevahele!

Pühapäeva õhtul oli meil maal nii hea saun, et sellist sauna pole meie maadel ammu tunda saanud. Ega ma tegelikult suur saunasõber pole, aga vahest on ju täitsa tore. Mul hakkab saunas päris tihti liiga paha ja siis pean ohtrates kogustes külma vett jooma. Pärast sauna jäimegi emaga lihtsalt istuma ja juttu rääkima. Mingi aja pärast läksime magama, ema tuppa ja mina sauna peale oma väiksesse pessa, millest ma teile vähe pikemalt mingil hetkel rääkida tahan.

Ma olin pärast sauna nii väsinud, et jäin juba mingi kell kümme magama, ise veel mõtlesin, et hommikul on äratus alles kell 9, nii et ma saan hirmus pikalt magada - kui hea! Kõik kukkus aga hoopis teistmoodi välja, kui ma olin arvanud. Umbes pool neli ärkasin ma hirmsa pissihäda peale üles. Ma ei osanud isegi midagi karta, sest olin ju eelnevalt saunas hirmsasti külma vett tarbinud. Enne magama minekut ma ju vetsus ei käinud, sest.. milleks? Jooksin siis oma valgest keerdtepist paljajalu(!) alla ning lippasin välikäimlasse. Kui pikk piss! Läksin siis magama tagasi. Nii kui voodisse jõudsin sain aru, et midagi on mäda - jälle pissihäda. Mõtlesin, et jään nüüd ruttu magama, küll see üle läheb ja hommikul tegeleme selle probleemiga uuesti. Lisete, Sa oled nii rumal. Siis lõi mu põide sisse nii hirmus valu, mis ei lubanud mul mitte midagi teha, katsu Sa siis magada. Võtsin siis oma teki ja padja ja läksin alla sauna, sest sealt sain ma ju vähemalt vett juua. Sooja vett, hästi palju sooja vett! See ajas mul ainult südame veidi pahaks ning und ei olnud mul enam kuskil. Niimoodi ma siis vahtisin poole kaheksani telefonist videoid ja vähkresin. Ma ei julenud enne tuppa ka minna, et endale teed teha jne, sest kartsin, et ajan teised kõik üles. Lõpuks sain tuppa minna ja endale teed teha, paksult riidesse panna ja villasokid jalga ajada. Ja mis kõige tähtsam soojaveepudeli sain jalge vahele pista.

Hommikul sõitsime emaga maalt Kadrinasse, tahtsin enne tööd veel poest ka läbi käia. Ema pani mu poe ees maha ja viskas veel nalja, et kas lasen auto-pood-rahvamaja teekonnal püksi ka. Vedas, ei lasknud, aga lõpuspurt rahvamajani oli kiire küll!

Täna hommikul oli mul tunne, nagu polekski eile midagi olnud*. Sellepärast mõtlesingi, et kirjutan  siia enda jaoks üles, mida kõike teha, et järgmisel korral sellest piinast kiiresti pääseda.


TEE:

 1. Joo sooja vett! Hästi palju ja mida soojem, seda parem! Seda õpetas mulle Tilli&Kummeli ajal mu töökaaslane, kellel põiepõletik pidevalt ebameeldivusi valmistas. See on üks väheseid asju, mis minu arvates ka tegelikult täiega aitab. Öeldakse ju ikka, et soovituslik on üleüldse palju vedelikku tarbida, et pahad bakterid välja ajada. Sooja vee joomise juures on oluline see, et kaani seda endale võimalikult lühikese ajaga hästi palju järjest sisse. Hoiatan, et süda võib pahaks minna selle suure sooja vee joomise peale, aga see aitab!
 2. Joo põieteed! Mina ostsin seda konkreetset teed eile apteegist esimest korda, muidu olen joonud ikka tavalist teed. Ma ei tea kas see aitas, aga ma ei julenud seda siit nimekirjast ära jätta, sest äkki oli just see tee see, mis mind aitas.
 3. Söö tablette! Tead küll, neid jõhvikamarja omasid. Mina ostsin eile apteegist Urinal Akut oma, sest apteeker soovitas. 1 tablett päevas, ühes karbis 10 tabletti. Selle karbi kavatsen ma ära tarbida isegi siis, kui mul on juba homme tunne, et nüüd on küll kõik korras. Toetab immuunsüsteemi, hoolitseb kuseteede eest, väljutab pahad bakterid - äss diil!
 4. Joo jõhvikamahla! Soovitatakse ka granaatõunamahla - C-vitamiin!
 5. Soe pudel kaissu! Mina pean ütlema, et kui tavaliselt soovitatakse soojaveepudel/-kott panna alakõhule, põie kohale, siis minul on nii ekstra ebamugav. Soe ja hea on küll, aga reaalselt jalgevahel on nii hirmus valus, et tahaks surra. Sellepärast panengi mina soojaveepudeli endale jalge vahele ja tõmban siis teki ümbes. Soojus kandub edasi ja jõuab põieni ka, aga see ebameeldiv tunne nagu keegi keeraks pussnuga hargivahel on kadunud. Ausalt. 
 6. Jalad sooja! Miks ma seda juba ära ei õpi? Ise saan ju aru, et õues on ilmastikumuutus ja võib-olla päris tennistega ei tasuks enam käia, sest suvi on ju.. läbi. ÄRA TEE:
 1. Ära käi pissil! Kannata! See on päris rõve soovitus, sest kogu aeg tahaks ju ainult potil istuda, aga ära tee seda. Tarbi ohtralt (sooja) vedelikku ja kannata. Usu mind, kui lõpuks vetsu lähed, siis sealt ikka tuleb ka midagi ja pissimise lõpp pole nii valus.
 2. Ära joo kohvi! Sellest on mul väga kahju, sest mis hommik see on, kui kohvi ei saa, eks? Aga oma heaolu nimel ära seda tee. 
 3. Ära joo alkoholi ja tsitruseliseid jooke! Need ärritavad põit ja seda me ju ei taha.


*Valetasin. Nii kui postituse valmis sain, hakkas põis tundma andma, aga eilsega seda tunnet võrrelda ei saa. Pudel jalgevahele!

Kommentaarid

 1. Ptui, ptui, ptui, et ma nüüd ära ei sõnu! Aga mul ei ole mitte kunagi põiepõletikku olnud. Ausaltöeldes ei kujuta seda endale üldse ettegi. Ühe korra rasedana oli küll selline imelik tunne nagu jubedalt tahaks pissile, aga tegelikult ei tulnud mitte midagi ja nii terve õhtu , kuid arvan, et sellel põiepõletikuga siiski vist pistmist ei olnud :D Kuidas Sa saad sooja vett juua, minul hakkab juba ka leige vesi sees keerama, ikka peab olema külm.
  Meie pere on suur saunasõber, lausa nii suurelt, et meil on välja kujunenud kindlad päevad nädalas kui sauna teeme, kolmapäeval ja pühapäeval, vahel lisaks ka reedel :D Suvel mulle omale nii väga ei meeldigi, aga külmal talvel on saun täiesti asendamatu :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma loodan, et Sa ei sõnu ära. See on päris rõve asi, üks rõvedamaid. Põiepõletiku tekkel on palju veidraid põhjuseid, millest mu jaoks kõige naljakam on seksuaalse aktiivsuse muutus. Ei tea küll miks, aga sellest tingitud põiepõletikku kutsutakse mesinädalate haiguseks. Ma olen varsti kõige targem inimene põiepõletiku teemal, haha.
   See sooja vee joomine ajabki oleku kuidagi imelikuks, nagu oleks süda paha, aga nagu oleks mingi muu imelik tunne. Aga see aitab, päris tõsiselt!

   Kustuta
 2. Issamumeie! Kahjuks pean tunnistan sama, et üks kohutavalt õudne kurjus see põiepõletik. Mul on ta lausa pea et krooniline, st, et kui ongi varbad korra külma saanud, siis enam nalja pole. Tänu sellele võin ka öelda, et ma võiks põiepõletiku kohta eeposeid kirjutada varsti :D
  Ja noh, mis mul veel öelda, et jällegi need Liseted ikka eristuda üksteisest väga ei taha vist. :D
  Varbad sooja ja päikest! ☀ :)
  -Lisete

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma loodan, et kõik Liseted meiesugused pole. Eelmisel kommenteerija pisike tütar on ka Lisete.. seda jama talle küll ei tahaks!
   Pai!

   Kustuta
 3. Issamumeie! Kahjuks pean tunnistan sama, et üks kohutavalt õudne kurjus see põiepõletik. Mul on ta lausa pea et krooniline, st, et kui ongi varbad korra külma saanud, siis enam nalja pole. Tänu sellele võin ka öelda, et ma võiks põiepõletiku kohta eeposeid kirjutada varsti :D
  Ja noh, mis mul veel öelda, et jällegi need Liseted ikka eristuda üksteisest väga ei taha vist. :D
  Varbad sooja ja päikest! ☀ :)
  -Lisete

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused